Wielcy Odkrywcy

2011-09-19
2011-09-19
978-83-7576-123-8
Anna Binder, Wojciech Gadowski
odkrycia odkrywcy podróże ziemia europa azja afryka australia kolumb

Opinia na gorąco tuż po przeczytaniu książki.
Uważam ,że jest to jedna z najładniej wydanych pozycji jakie w życiu widziałem. Napisana lekkim stylem bez nadęcia ze świetnymi rysunkami,grafikami i mapami oraz wydrukowana na odpowiednim papierze cieszy zmysły miłośnika pięknej publikacji.Na ponad 300 stronach mamy opisy 40 niebanalnych osobowości ,które swoimi wyprawami często bardzo ryzykownymi powiększały ówczesną wiedzę o świecie. W pierwszej opinii kolega zauważył, że niestety zbyt skrótowe są opisy postaci - nie jest to moim zdaniem minus ponieważ gdyby wydawca chciał podejść szerzej do tematu to dzieło musiało by liczyć kilka tomów i to znacznie grubszych niż niniejsza książka.
Jedynym minusem książki, za który odejmuję jedną gwiazdkę był brak mapki wypraw przy każdym opisie danej osoby.
Polecam gorąco każdemu miłośnikowi dawnych odkryć ,badań i podróży.

Opinia na gorąco tuż po przeczytaniu książki.

Interesujący przegląd postaci bardzo znanych, a czasem bardzo mało znanych odkrywców - z ciekawym podziałem tematycznym. Felerem, jest (z konieczności) dość skrótowe przedstawienie sylwetek!

• Podróże
  • Autobiografie, Biografie, Wspomnienia