Bóg mordu

Okładka książki Bóg mordu
Yasmina Reza Wydawnictwo: Sonia Draga utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Le dieu du carnage
Barbara Grzegorzewska
sztuka małżeństwo kłótnia rzeź

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Świetna superprodukcja Audioteki! Krótka, ale słodko-gorzka i zabawna historia, z fantastyczną obsadą. Do połknięcia na jeden raz, polecam!

„Bóg mordu” przesłuchałam w formie superprodukcji dostępnej w Audiotece - świetna produkcja i fenomenalna obsada!

Jako słuchacze i słuchaczki jesteśmy świadkami spotkania dwóch par, które chcą porozmawiać na temat szkolnej bójki, do której doszło między ich synami. Początkowo spotkanie przebiega miło, jest bardzo formalnie, wręcz elegancko. Jest ciasto, bohaterowie wymieniają uprzejmości, ale im dalej w las, tym gorzej… Pojawia się alkohol, nie wszystko idzie po ich myśli i ostatecznie zaczynają oskarżać się o konflikt między synami, na jaw wychodzą rodzinne brudy i małżeńskie problemy. Niby to dorośli, a ostatecznie ich starcie niewiele różni się od tego, do którego doszło między ich dziećmi.

Tragikomedia, która w swojej przesadzie jednocześnie bawi i niepokoi, bo choć cała sytuacja wydaje się wręcz śmieszna, rozbawienie znika w momencie, kiedy uświadamiamy sobie, że cała sytuacja mogłaby mieć miejsce naprawdę. Łatwo zepsuć formalne spotkanie, kiedy zaczynamy mówić na głos co tak naprawdę leży nam na sercu.

Krótka i treściwa produkcja, idealna do pochłonięcia „na raz” - w samotności albo w towarzystwie!

Dobre było. Typowe współczesne małżeństwa. Trochę śmieszne, ale i zastanawiające. Atak na dzieci to czuły punkt rodziców.

Bardzo dobre, a jeszcze lepsze w wydaniu audiobooka z seri superprodukcji audioteki.pl.

Pełne galanterii spotkanie dwóch rodzin chłopców, którzy się pobili. Wysoka klasa, dyplomacja, słowem pełna kultura. Każdy wie co powiedzieć i jak się zachować. Do czasu.... Im dłużej trwa spotkanie, a na scenie pojawia się alkohol oraz pewne przyziemnie zdarzenie, tym szybciej popuszcza sztywny gorset konwenansów. Każdy zaczyna mówić to, co faktycznie myśli. Znakomita obsada, słucha się z prawdziwą przyjemnością.

Bardzo dobra książka z drugim dnem! Niesamowite jak w tak krótkiej formie można zawrzeć tak wiele wartościowej treści. Jest słodko, i gorzko, i śmiesznie! Majstersztyk

Audiobook
Przesłuchane słuchowisko w audioteka to super produkcja ! Polecam bo warto :) Więckiewicz, Ostaszewska, Stuhr i Kulesza to mistrzostwo świata;) Ile razy wybuchłam śmiechem to moje :D

Audiobook

Kolejna bardzo dobra produkcja w katalogu Audioteki. Sztukę znam z filmu Romana Polańskiego, także przebieg wydarzeń w tym kameralnym dramacie nie był dla mnie zaskoczeniem. Nasi aktorzy stanęli na wysokości zadania, realizacyjnie też bez zarzutu.

Wyśmienita sztuka, czytało się z przyjemnością.

Wyśmienita sztuka, czytało się z przyjemnością.

Czy ktoś jeszcze po zakończeniu pomyślał: "Co?!? To już wszystko?"? Dawno nie słyszałem tak bzdurnej historyjki. Dobrze, że to jest takie krótkie.

Dodaj cytat z książki Bóg mordu