Bóg mordu

Yasmina Reza Wydawnictwo: Audioteka utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Le dieu du carnage
Barbara Grzegorzewska
Audioteka
sztuka małżeństwo kłótnia rzeź
Le dieu du carnage
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Barbara Grzegorzewska
sztuka małżeństwo kłótnia rzeź

Marzyłbym zobaczyć to faktycznie na deskach teatru. Fajna prosta ale z drugim dnem historia. Polecam!

Świetny, lekki w odbiorze dramat Yasminy Rezy, z którym zapoznałem się poprzez znakomicie stworzony audiobook, przy udziale wybitnych polskich artystów. Historia niby banalna, dwóch młodych chłopaków kłóci się, dochodzi do bójki, a że są nieletni to do akcji wkraczają rodzice. No i tu zaczyna się tak naprawdę ta sztuka. Obie pary żyjące można powiedzieć „na poziomie” pragną...

Zacznę od realizacji wykonanej przez audiotekę: bezbłędna. Aktorzy? Bezbłędni. Czułam się jakbym ich oglądała a nie tylko słuchała. Super. Co do samej książki to na pewno nie nazwałabym ją komedią, bo jest co najmniej gorzka. Ale ma ciekawą atmosferę i bardzo zmienną dynamikę. Poza tym daje do myślenia na temat tego co w nas siedzi, jakie emocje, frustracje i problemy i jak...

Polecam wysłuchać w formie audiobooka na Audiotece - niesamowite doświadczenie ;)

Dramat autorstwa Yasminy Rezy, francuskiej dramatopisarki znany chyba każdemu. Dobrze, że określiłam chyba, dla mnie to nowość. „Bóg mordu” poznałam dopiero podczas wielu reklam na portalach społecznościowych. Korzystając z jednej z aplikacji do słuchania audiobooków, wysłuchałam tego dramatu.
Dwa małżeństwa spotykają się w dość błahej sprawie. Chodzi o bójkę między ich...

Szybko i przyjemnie - w godzinę idzie przeczytać

Książkę bardzo szybko się czyta, nie zajmuje dużo czasu, bohaterowie też są zarysowani w sposób poprawny. Niestety, brakuje konkretnego zakończenia, można by powiedzieć, że dramat kończy się w nijakim momencie. Dobra do wystawienia w teatrze, czy też do przeczytania raz. Jednak mnie nie ujęła niczym szczególnym.

Z komediami bywa tak, że często są mniej zabawne, niż wydaje się to ich twórcom. Sztukę Yasminy Rezy, komedię bardziej mroczną, a przez to bardziej wpisującą się w moje oczekiwania, poznałem najpierw w wersji filmowej Romana Polańskiego, który osadził jej akcję w Nowym Jorku. I bardzo chciałem zobaczyć ją na deskach teatru, czemu jak dotąd zapobiegła pandemia.

Z pomocą...

Tekst czarnej komedii francuskiej aktorki i dramatopisarki Yasminy Rezy jest znakomity. Sztuka była nagradzana i wystawiana na prestiżowych światowych scenach. W role dwóch małżeństw, których spotkanie miało zażegnać konflikt mędzy ich synami, wcielili się w produkcji Audioteki: Agata Kulesza, Maja Ostaszewska, Maciej Stuhr i Robert Więckiewicz, narratorem jjest Wiktor...

Maleństwo wypatrzone na wakacyjnym kiermaszu taniej książki. Grzeczne i spokojne na początku, rozkręca się i z każdym kolejnym zdaniem nabiera mocy. Śmiech przez łzy. Doskonałe.

• 2012
  • 2021
  • 2013
  • Audiobook
  • 2015
  • 2014

Dodaj cytat z książki Bóg mordu