Bóg mordu

Okładka książki Bóg mordu
Yasmina Reza Wydawnictwo: Audioteka utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Le dieu du carnage
Audioteka
2021-03-10
2021-03-10
Barbara Grzegorzewska
sztuka małżeństwo kłótnia rzeź

Bardzo dobra książka z drugim dnem! Niesamowite jak w tak krótkiej formie można zawrzeć tak wiele wartościowej treści. Jest słodko, i gorzko, i śmiesznie! Majstersztyk

Audiobook
Przesłuchane słuchowisko w audioteka to super produkcja ! Polecam bo warto :) Więckiewicz, Ostaszewska, Stuhr i Kulesza to mistrzostwo świata;) Ile razy wybuchłam śmiechem to moje :D

Audiobook

Kolejna bardzo dobra produkcja w katalogu Audioteki. Sztukę znam z filmu Romana Polańskiego, także przebieg wydarzeń w tym kameralnym dramacie nie był dla mnie zaskoczeniem. Nasi aktorzy stanęli na wysokości zadania, realizacyjnie też bez zarzutu.

Wyśmienita sztuka, czytało się z przyjemnością.

Wyśmienita sztuka, czytało się z przyjemnością.

Czy ktoś jeszcze po zakończeniu pomyślał: "Co?!? To już wszystko?"? Dawno nie słyszałem tak bzdurnej historyjki. Dobrze, że to jest takie krótkie.

Słuchałam słuchowiska na audiotece. Widziałam tez sztuke w teatrze. Słuchowisko lepsze. Lubię te sztukę.

Marzyłbym zobaczyć to faktycznie na deskach teatru. Fajna prosta ale z drugim dnem historia. Polecam!

Świetny, lekki w odbiorze dramat Yasminy Rezy, z którym zapoznałem się poprzez znakomicie stworzony audiobook, przy udziale wybitnych polskich artystów. Historia niby banalna, dwóch młodych chłopaków kłóci się, dochodzi do bójki, a że są nieletni to do akcji wkraczają rodzice. No i tu zaczyna się tak naprawdę ta sztuka. Obie pary żyjące można powiedzieć „na poziomie” pragną wyjaśnić i zakończyć niesnaski w bardzo kulturalny sposób, opierając wszystko na dialogu. Czas pokazuje jak niewiele potrzeba aby człowiek po obraniu jednego stanowiska, nagle wskoczył w inne buty szokując nie tylko rozmówcę, lecz nawet współmałżonka. Historia, która obnaża problemy współczesnych ludzi - ukrywane pokłady złości, o które sami siebie na pewno by nie posądzali. Bardzo wciągająca sztuka, jednak po wszystkich odczułem pewien niedosyt. Odniosłem wrażenie, że czegoś brakuje, poniekąd nie chciałem aby dramat zakończył się tak jak się zakończył. Naprawdę godna polecenia pozycja.

Zacznę od realizacji wykonanej przez audiotekę: bezbłędna. Aktorzy? Bezbłędni. Czułam się jakbym ich oglądała a nie tylko słuchała. Super. Co do samej książki to na pewno nie nazwałabym ją komedią, bo jest co najmniej gorzka. Ale ma ciekawą atmosferę i bardzo zmienną dynamikę. Poza tym daje do myślenia na temat tego co w nas siedzi, jakie emocje, frustracje i problemy i jak pięknie je chowamy pod maską cywilizowania i dobrego wychowania.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Polecam wysłuchać w formie audiobooka na Audiotece - niesamowite doświadczenie ;)

Dodaj cytat z książki Bóg mordu