Trzydziestka na karku

Lisa Jewell Wydawnictwo: Zysk i S-ka Seria: Kameleon literatura piękna
Kameleon
Thirtynothing
Zysk i S-ka

Nieeee, ogromne 2. Tani romans, brak akcji, bohaterzy wyjęcie z brazylijskiej telenoweli. Po ciężkim thrillerze chciałam przeczytać coś lekkiego i romantyczne. Ale to tak mnie zniechęciło, że marzyłam wręcz by zacząć czytać znów coś ciekawego. Zakończenie również nie zaskakujące.

Lekka, wywołująca uśmiech, kobieca literatura.

Lekka, wywołująca uśmiech, kobieca literatura.

Miła "terapia" na mój 30-letni kryzys wieku średniego :)

Miła "terapia" na mój 30-letni kryzys wieku średniego :)

Nic specjalnego, ale również nie należy do literatury najniższych lotów. Dwójka przyjaciół Nadine i Dig są od małego przyjaciółmi. Nadine jako mała dziewczynka obiecuje sobie, że będzie żoną Diga. Nierozłączna para przyjaciół, jest nierozłączna do momentu kiedy nie pojawia się ta inna. Wtedy kończy się przyjaźń. Pojawia się ponownie kiedy są już na studiach. Ale sielankę znowu przerywa ona...
Czytałam opinie innych. Wulgaryzmów nie zauważyłam, nudna na początku nie była, humoru tu raczej nie spotkacie. Bardzo prosto napisana, ale nie jest przewidywalna. Taka lekka na jesienne wieczory.

Słabsza wersja "Jednego dnia" Davida Nichollsa. Gatunek: przeczytać i zapomnieć.

zy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co się stało z twoją pierwszą miłością? Wyobraź sobie, że wpadasz na nią na ulicy po dwunastu latach, odkąd ostatnio ją widziałeś i stwierdzasz, iż nadal strasznie ci się podoba. Tak właśnie czuł się Dig Ryan, gdy znowu spotkał Delilah. Teraz wyobraź sobie, że jesteś Nadine - od piętnastu lat najlepszą przyjaciółką Diga; nagle dociera do ciebie, że się w nim zakochałaś. Delilah była w szkole twoją Nemezis i okazuje się, że jest nią nadal. Kiedy znowu się pojawia, ogarnia cię potworna zazdrość i zaczynasz zachowywać się naprawdę dziecinnie. Na przykład dzwonisz do swojego pierwszego ukochanego, Phila, po to tylko, by zemścić się na tym, którego kochasz naprawdę…

To opowieść o "byłych" (chłopakach i dziewczynach),oraz o tym, co się dzieje, gdy zaczynasz igrać z przeszłością, i że niekiedy to, czego szukasz, tkwi nie w przeszłości ani w przyszłości, lecz znajduje się tuż pod twoim nosem.

Opis w zasadzie się zgadza.Dwójka bohaterów to przyjaciele od zawsze,którzy mimo,że ewidentnie czują coś więcej niż tylko przyjaźń boją się okazać swoje uczucia.Bo co,jeśli to drugie nie czuje tego samego?Albo,co gorsza,jeśli ich związek nie wypali i zniszczą swoją przyjaźń?I tak,oboje zaprzeczają ,pakując się w przelotne związki,które od początku skazane są na koniec,a jednocześnie nie zagrażają ich przyjaźni.Dig podrywa małolaty,zaś Nadine znajduje kolejnych nieudaczników,których wykopuje z łóżka i życia już po kilkutygodniowym związku.
Nie polubiłam bohaterów.Nadine wydała mi się zwyczajnie płytka,bez głębszych uczuć.Dig zaś denerwował mnie swoją biernością,tym,że godził się z wszystkim co go spotyka nie walcząc o własne szczęście.Obydwoje zachowują się jak nastolatki,a nie jak ludzie dojrzali.Ich kolejne wybory tylko ich pogrążają. HAE to w gruncie rzeczy przypadek i nic innego.A przecież wystarczyłaby chwila szczerości...No właściwie taka chwila szczerości nastąpiła,szkoda tylko,że nie w wyniku dojrzałości bohaterów tylko nadmiaru alkoholu...
Książka mnie specjalnie nie porwała,choć nie była zła.Po prostu nie do końca wpasowała się w moje upodobania.Nie lubię głupich bohaterów,a tutaj czułam wprost emanująca z nich głupotę-nie tylko w sprawie ich związku,ale też w sprawie byłych partnerów.Nie było źle,choć może nie rewelacyjnie...

Beznadziejna. Desperackie decyzje, by zdążyć zanim nieubłaganie biegnący czas przewróci nam kartkę w naszej metryce.

Książka ciepła, z zabawnymi dialogami i relacjami damsko-męskimi. O szczęściu i o tym czego zazwyczaj pragniemy i mamy na wyciągnięcie ręki, a często tego nie widzimy.

Historia opowiedziana w „Trzydziestce na karku” Lisy Jewell jest prosta, życiowa i bardzo wiarygodna. Niestety, napisana w stylu, jakiego nie lubię, a więc humor na siłę i przejaskrawione sytuacje. Pod względem językowym bardzo przeciętna, chwilami nadmiar wulgaryzmów psuje lekturę. Da się czytać, ale rewelacji to tu nie ma.

Chwilami książka mi się dłużyła. Można przeczytać, ale szczerze czytałam ciekawsze romanse.

• Domowa biblioteczka
  • Literatura w spódnicy