Potęga sławy

Helen Fielding Wydawnictwo: G+J, Zysk i S-ka Seria: Literatura w Szpilkach literatura piękna
Cause celeb
literatura piękna
2005-01-01
Katarzyna Petecka-Jurek
Literatura w Szpilkach

Książkę dobrze się czyta, aczkolwiek przyznam szczerze, że spodziewałam się lżejszej, wręcz komediowe lektury. Niemniej jednak pozycja napisana w dobry sposób, pełna rozterek głównej bohaterki, przeplatana jednak zabawnymi w tej całej sytuacji historiami.

Szmira. Sięgnąłem, bo pomyliłam autorki, przypisują Helen Fielding autorstwo Smażonych Zielonych Pomidorów, bo była na półce kwatery wakacyjnej, a za oknem lało jak z cebra. Jako zabijacz czasu. Ale wraz z poprawą pogodny nie wróciłam.
Może gdyby ją sfilmować jak Brigit Jones byłoby zabawnie, a tak jest irytująco.

Tak wiele zależy od tak niewielu, którym nie zależy. Banał.

Potęga sławy. O taaak, ma wielką moc. Ale komu ona służy? Garstce, w zdobyciu kolejnej setki, tysiąca, miliona? Celebryci, gwiazdy, osoby znane z tego, że są znane. Skąd ta wielka władza? Ojej, to my maluczcy szastamy nią bezmyślnie, to my wywyższamy, to my wznosimy, to my obarczamy. Kogo? Kogokolwiek.

Rosie...

ha! niby łatwe, lekkie choć temat nie do końca przyjemny. ale zbieżność pewnych doświadczeń oraz kapitalne poczucie humoru powodują, że czytało się świetnie. ja tam polecam jak najbardziej :)

Aż trudno uwierzyć, że autorką "Potęgi sławy" i "Bridget Jones" jest ta sama osoba! Na dodatek "Potęga sławy" jest debiutem Helen Fielding. Oczywiście, "Potęga sławy" to nie fizyka kwantowa, ale bardzo sprawnie napisane czytadełko, z całą galerią kapitalnie nakreślonych sympatycznych i niesympatycznych postaci i problemem wielkiego głodu gdzieś w tle. Polecam z czystym...

Afryka - "gliniana chata"

Hello! Krótkim słowem wstępu - koniecznie sięgnijcie po tę pozycję literacką, tym bardziej jeśli należycie do grona zawiedzionych Czytelników, którzy zmierzyli się z losami dzielnej, nieokiełznanej, ale zdecydowanie zakochanej Bridget Jones.
Przyznaję się, tamte powieści wręcz ciężko mi szły, niczym katar z nosa. Tragedia. Myślę, że film był...

zderzenie dwóch światów , bogactwa i głodu, pomoc tym drugim i makabryczne zdjęcia towarzyszące umieraniu, czyli coś za coś, ....ręka Fielding jeszcze niesprawna, z Bridget Jones uporała się lepiej

Na bibliotecznej półce nazwisko Helen Fielding kojarzyło mi się tylko z pamiętnym i sławnym "Dziennikiem Bridget Jones" okazuje się, że autorka potrafi napisać coś więcej niż śmieszną historię zakręconej kobiety.

Rosie Richardson jest pracowniczką działu reklamy w jednej z dużych firm. Pozornie wszystko wydaje się w porządku. Mimo wszystko toksyczny związek ze znanym...

WOW, WOW...

Chcecie więcej wrażeń?
Potelepać Wami?
Wstrząsnąć?

Bardzo proszę: http://ksiazkizzakladkami.blogspot.com/2015/06/helen-fielding-potega-sawy.html

Fielding tą powieścią debiutowała. Nie dziwię się, że debiut przeszedł bez echa. I nie chodzi nawet o to, że to zupełnie nie jest "Bridget Jones", choć rzeczywiście absolutnie nie jest. Problem polega na tym, że "Potęga" jest nudna jak flaki z olejem. Ledwo dobrnęłam do końca, a to tylko dlatego, że nie mam w zwyczaju porzucać rozpoczętej lektury.

Jak dla mnie autorka...

• Domowa biblioteczka