Samotny żeglarz

Joshua Slocum Wydawnictwo: Wiedza Powszechna Seria: Biblioteka Przygód i Podróży literatura podróżnicza
Sailing Alone Around the World
literatura podróżnicza
Ludwik Szwykowski
Biblioteka Przygód i Podróży
żeglarstwo poróże

Ciekawy opis podróży dookoła świata.

Co prawda Slocum nie był mistrzem pióra, ale książkę naprawdę trzeba przeczytać. Początki żeglarstwa sportowego, wokółziemskiego. Ktoś, po tysiącach lat pływania "po coś" wsiada na jacht/stateczek i płynie dookoła świata. "Po nic", dla swej satysfakcji?
No i jak zmieniły się okoliczności.

piękny język, dobra robota tłumacza

Sa wsrod nas niespokojne duchy, ludzie, ktorych nic nie jest w stanie przywiazac do jednego miejsca. Joshua to praktyczny romantyk, czlowiek urodzony z wiatrem, ciezko pracujacy, ktory buduje swoj zaglowiec, aby ruszyc w samotna podroz. I tak zegluje do dzis...

• Żagle
  • Morskie opowieści
  • 2015
  • 2020
  • 0.2.Do pożyczenia
  • Marynistyka

Dodaj cytat z książki Samotny żeglarz