Życie Wielkiej Rzeki

literatura podróżnicza
1983-01-01
Z żaglem
podróże Ameryka Południowa Argentyna Paragwaj

Ta książka jest czymś więcej niż tylko spisem wspaniałej przygody. Dla mnie osobiście jest ona pamiętnikiem dawnych, już nieistniejących czasów. Przedstawia skansen naszego dziedzictwa, jak również edukuje społecznie i przybliża emigracyjną historię naszych pobratymców. Zachęca do dalszego szperania po więcej i więcej, jednocześnie sycąc nas wspaniałą przygodą.
Polecam z...

niby staroć, a genialnie opowiedziana historia i przedstawiony świat. Polecam.

Bardzo dobrze napisana książka, opisująca spływ kajakowy autora po wielkiej rzece Parana. Opisująca jego wiele ciekawych przygód, ale przede wszystkim pokazująca poprzez plastyczne opisy, niezwykłe piękno tego rejonu świata. Gorąco polecam przeczytanie tej wciągającej opowieści.

Aby krótko opisać tę książkę, sparafrazuję cytat z popularnego ostatnio filmu polskiego i powiem tak: "Skromne, a złote". Wszystko na ten temat powiedział już Iwaszkiewicz, który książkę recenzował. Ostrowski ujmuje prostotą i brakiem pozy. Skupia się mniej na sobie, a bardziej na ludziach, których spotyka w czasie tego niesamowitego spływu. Pod tym względem jest wybornym...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Polska słynna ułańska fantazja. Autor po kilku piwach zakłada się, że popłynie Paraną na swoim gumowym, składanym kajaku. Dzięki temu dostajemy barwny opis Ameryki Południowej, podpowiedzi, jak przetrwać w warunkach ekstremalnych. I opis połowu dorado:)
To lepsze niż Cejrowski i Filias Fogg.

Cóż... ciekawa historia bohatera-Polaka, dziennikarza, podróżnika, który aby nie zramoleć i rozruszać nieco swoje stare kości, przyjął pewien zakład ze swoimi argentyńskimi przyjaciółmi, aby udać się w górę La Platy i dopłynąć do jej ujścia samotnie w oznaczonym terminie. Przyjaciele do ostatniej chwili mu to raczej odradzali, widząc w tym próbę niemal samobójczą, ale nasz...

Czy można pokonać kajakiem drugą co do wielkości rzekę Ameryki Południowej ? Wiktor Ostrowski pokazuje że tak ! Szaleńczy zakład posyła go wprost w objęcia Wielkiej Rzeki. Podczas swojego spływu Ostrowski opisuje niezwykłe życie które toczy się nad Iguazu i Paraną. Autor serwuje nam bardzo interesujące opisy zjawisk pogodowych oraz siły rzeki. Opowiada o tropikalnych...

Napisana w dobrym reporterskim stylu. Pięknie oddane opisy przyrody, duża dramaturgia w opisywaniu przygód. Można poczuć, że płyniemy z Autorem kajakiem. Polecam wszystkim ciekawym świata.

Ukochana książka mojego dzieciństwa. Zainspirowała mnie do podróży.

Dyskusje

• Podróżnicze