Franciszek Józef I

Okładka książki Franciszek Józef I
Christian Dickinger Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Biografie znane i nieznane biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
2006-01-01
Mieczysław Dutkiewicz

więcej Więcej

Na półkach: , , , , ,

Niezbyt mi się podobała ta biografia Franciszka Józefa. Autor zbytnio zboczył w kierunku wiadomości o charakterze plotkarskim, co dla mnie jest główną wadą tej książki. W ten sposób stara się dokonać modnego dzisiaj zabiegu "odbrązowienia" postaci cesarza, w czym jednak przekracza dopuszczalne granice i stara się - w moim przynajmniej odczuciu - przedstawić go jako władcę...

Taka jakaś... matematyczna ta biografia, a ja lubię opowieści o fascynujących życiach, snute lekkim językiem i ubrane w niebanalność. Nikt przecież nie wątpi, że życie cesarza potrafi dostarczyć ciekawych chwil. I tak oto matematyczna wyliczanka faktów zabiła fascynację.

• Historia
  • Biografie