Neron

Michael Grant Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biografie Sławnych Ludzi historia
Nero
83-06-00338-1
Alicja Podzielna
Biografie Sławnych Ludzi
Rzym historia biografia

Przyzwoita biografia, przystępnie napisana. Miałem wrażenie zdecydowanie pobieżnego potraktowania wielu kwestii. Niemniej jednak to po prostu wybór Autora - czy tworzy dzieło naukowe, czy popularyzatorskie; tutaj wybrano to drugie.

Na temat cesarza Nerona napisano już bardzo wiele książek. Ta z pewnością należy do jednej z przystępniejszych. Powinna zainteresować zarówno wyrobionego czytelnika, posiadającego już solidną wiedzę na temat epoki, w jakiej żył piąty rzymski cesarz, jak o tych, którzy pragną dopiero poznać jego barwną postać.
Książka daleka jest od opisywania Nerona jako potwora, ale...

Na półkach: , , , , , , ,

Neron to chyba ten z cesarzy rzymskich, który ma najgorszą prasę. Michael Grant w biografii poświęconej ostatniemu przedstawicielowi z dynastii julijsko-klaudyjskiej stara się przedstawić czytelnikom prawdziwy obraz tego władcy. Nie postępuje za Tacytem, który wykreował tak negatywny wizerunek Nerona, ale także nie próbuje cesarza gloryfikować. Narracja ukazuje...

fajne, nie nuży

Bardzo dobrze napisana biografia Nerona. Warto po nią sięgnąć, by dowiedzieć się więcej na temat cesarza. Książka jest napisana jasno i czytelnie. Nie sprawia kłopotu takim laikom jak ja :)

Dyskusje

• Biografie