Paderewski

Adam Zamoyski Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-06-03232-1
Agnieszka Kreczmar
Państwowy Instytut Wydawniczy
paderewski muzyka biografia
biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-06-03232-1
Agnieszka Kreczmar
paderewski muzyka biografia

Bardzo dobrze napisana biografia Ignacego Paderewskiego.
Adam Zamoyski - autor książki , operuje świetnym piórem .Książka napisana jest prostym językiem i dobrym , lekkim stylem , co sprawia że biografię tę czyta się z wielkim zainteresowaniem.
Autor ciekawie ukazał sylwetkę tytułowego bohatera. Przedstawił go nie tylko jako wybitnego męża stanu , dla którego sprawa...

Książkę co prawda czytałam bardzo dawno temu ale pamiętam że jak żadna - mnie pochłoneła bez reszty. Napisana prostym językiem....niczym opowieśc Twojego dziadka siedzącego w starym, wydartym fotelu. Pamiętam motyw z pająkiem na ścianie, śmiałam się wtedy ;D.

Książka Adama Zamoyskiego jest godną lekturą, którą można polecić zarówno historykom jak i amatorom biografii sławnych osób. Osoba Paderewskiego została co prawda ukazana przez autora w sposób subiektywny jednak żywy opis powoduje, że czytelnik widzi bohatera książki jako istotę żywą, która śmiała się, bawiła, smuciła i kochała. Największą zaletą książki jest świetnie...

• Biografie
  • Historia