Mowa ciała

Okładka książki Mowa ciała Joe Navarro
Okładka książki Mowa ciała
Joe Navarro Wydawnictwo: G+J poradniki
poradniki
What every body is saying. An ex-FBI Agent's auide to speed-reading people.
G+J
2011-01-01
2011-01-01
978-83-62343-20-1

Okładka książki Nic do ukrycia. Poznaj mowę ciała z agentem FBI Marvin Karlins, Joe Navarro
Nic do ukrycia... Marvin Karlins, Joe...
Okładka książki Zaawansowane techniki przesłuchań. Sprawdzone strategie dla organów ścigania, wojska i personelu bezpieczeństwa Joe Navarro, John R. Schafer
Zaawansowane t... Joe Navarro, John R...

Pozycja jest dobra, ale ciężko mi się czytało. Bardziej przypadła mi do gustu Ekman-a o mowie ciała.

Książka trochę męcząca natomiast faktycznie można zauważyć w życiu codziennym gesty w niej opisane.

Bardzo dobra pozycja. Jednak żeby użyć i zapamiętać wszystkie wskazówki należy przeczytać ją kilkukrotnie i trenować, trenować, trenować.

Bardzo fajna, przyjemna i przydatna w życiu pozycja.
W skrócie: z ludzi można czytać jak z książki.

Bardzo fajna, przyjemna i przydatna w życiu pozycja.
W skrócie: z ludzi można czytać jak z książki.

Bałam się, że po przeczytaniu zostanie mi w głowie wiedza a’la „twój mężczyzna nie utrzymuje kontaktu wzrokowego podczas rozmowy? NA 100% CIĘ ZDRADZA!” A jednak autor mądrze pisze. Często też powtarza cenne słowa - każdy z nas jest inny i ma indywidualną mowę ciała.

Autor w prosty sposób przekazuje informacje na temat niewerbalnych komunikatów prezentowanych w kontaktach międzyludzkich. Szczególnie przydatna książka dla osób mających problemy ze zrozumieniem czy wyłapaniem niektórych gestów stosowanych na co dzień przez ludzi. Joe Navarro zdradza także w jaki sposób możemy stwierdzić, czy ktoś próbuje nas oszukać. Polecam tę książkę !

Książka, powiedziałbym, użyteczna. Chociaż z dużym sceptycyzmem odnoszę się do wszelkiego rodzaju "mądrości oczywistych", które w ostatnich dziesięcioleciach święcą triumfy pod nazwą "coaching". Ale z propozycją Joe Navarro warto się zapoznać.

Jest tam wprawdzie zbyt wiele stwierdzeń i odkryć oczywistych, ktore każde z nas zna i stosuje w kontaktach z innymi ludźmi i w ocenie ich zachowania i intencji. Niemniej, autor, którego życie zawodowe związane było z analizą zachowań i komunikacją niewerbalną (reklamuje się że był agentem specjalnych w służbach kontrwywiadowczych FBI, cokolwiek miałoby to znaczyć),przyciąga naszą uwagę do niektórych zachowań i gestów partnerów, na ktore jednak nie zwracamy należytej uwagi.

Oczywiście, może irytować taki trochę infantylny sposób wykładania, jakby autor miał do czynienia z odbiorcą niezupelnie sprawnym intelektualnie. Mogą drażnić anegdoty (albo wymyślone na użytek wykładów, albo wzięte z innej trochę kultury nż europejska).

Generalnie, warto tę ksiażkę przeczytać, mieć na półce i od czasu do czasu po nią siegnąć.

Dobra książka dla tych, którzy nie interesowali się dotąd językiem ciała i chcieliby zacząć. Dość ogólnikowa i skąpa jeśli chodzi o opisy poszczególnych gestów, napisana prostym językiem, ale pozwala przez to łatwiej przyswoić zawartą w niej wiedzę. Przykłady prezentowane w książce fajnie pokazują zastosowanie mowy ciała w realnym życiu. Spodobało mi się wielokrotne podkreślanie, że czytanie mowy ciała nie jest czymś prostym i oprócz wiedzy wymaga znajomości nawyków danej osoby, kontekstu sytuacji - to istotna kwestia, o której wiele osób zapomina. Tak jak wspominałam na początku - jeśli ktoś interesował się głębiej tematem komunikacji niewerbalnej, odradziłabym mu sięganie po te pozycję a raczej poleciła tym, którzy chcą w przyjemny sposób wprowadzić się w ten świat.

Bardzo interesująca książka. Mnóstwo ciekawych wskazówek. Tylko nie wiem czy będę z nich korzystała. Czasem chyba wolę żyć w błogiej nieświadomości niż np. dowiedzieć się, że w pracy budzę niechęć u jakiejś osoby. Oczywiście wszystkie te porady można wykorzystać do poprawy stosunków międzyludzkich. Jednak odczytywanie tych sygnałów wydaje się bardzo trudne.

Książka czyta się szybko. Materiał jest dobrze podzielony na segmenty, które dotyczą poszczególnych części ciała. Pomocne w zrozumieniu opisywanej pozycji są ilustracje i zdjęcia.

Książka czyta...

Zbyt dużo oczywistości. Anegdoty za sztuczne.

Zbyt dużo oczywistości. Anegdoty za sztuczne.

• Psychologia
  • Poradniki
  • Rozwój osobisty

Dodaj cytat z książki Mowa ciała