Natura emocji. Podstawowe zagadnienia

Richard J. DavidsonPaul Ekman Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Nature of emotion
2017-01-02
2002-01-01
Bogdan Wojciszke
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
emocje uczucia psychologia społeczna relacje związki
Nature of emotion
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2017-01-02
Bogdan Wojciszke
emocje uczucia psychologia społeczna relacje związki

Ta publikacja, to stricte naukowa prezentacja rozważań o emocjach podstawowych, ich właściwościach oraz wpływie procesów fizjologicznych na stany emocjonalne, przytaczane przez autorów na bazie dotychczasowych badań oraz promowanie własnych poglądów w tym zakresie.

W każdym z rozdziałów prezentuje się opinie wszystkich autorów książki, co daje szerokie pole badawcze dla...

Książka „Natura Emocji” stara się odpowiedzieć na istotne zagadnienia i w jakim kierunku mają pójść przyszłe badania związane z emocjami. Utwór ten jest napisany w formie pytań, na które starają się odpowiedzieć w formie esejów czołowi psychologowie między innymi Richard Lazarus(jeden z najczęściej cytowanych psychologów w książkach akademickich) czy Paul Ekman i Jaak...

Zbiór esejów o niczym

Wartość tej książki to przede wszystkim różnorodność spojrzeń na naturę emocji. Już samo pojęcie "emocji podstawowych" jest poddawane wielu wątpliwościom. Bardzo wciagająca pozycja. Wędruje na półkę: Poznaj samego siebie.

Dyskusje

• Studia