Pieniny. Przewodnik

2006-01-01
2006-01-01
83-915859-4-8
Pieniny przewodnik

Lubię czytać przewodniki po miejscach, które odwiedzam, zawsze ciekawi mnie historia i topografia, a zapoznanie się z miejscem przed jego dowiedzeniem pozwala na maksymalne wykorzystanie czasu i czasem odkrycie prawdziwych perełek (w Pieninach wypatrywałam roślin i zwierząt gatunków chronionych - sporo się udało wypatrzeć, np. spotkałyśmy na szlaku żmiję zygzakowatą i dziewięćsił bezłodygowego, choć niepylak dobrze się ukrył).

W opiniowanej książce znalazłam dużo merytoryki, fajnie opisane trasy, ale brakowało mi mapek przy każdej części, słownictwo czasem było zbyt fachowe, przez co niezbyt zrozumiałe, a brak zdjęć powodował, że wyobraźnia szwankowała i często "wyłączałam" się w połowie akapitu.

Przy okazji planowania długiego weekendu w Pieninach dorwałem przewodnik, i to jaki! ;)
XIII(2019) edycję kultowego przewodnika po Pieninach napisaną przez znanego alpinistę i taternika pana Józefa Nykę polecam wszystkim. Klasyka sama w sobie która bardzo mi się przydała!

Przewodniki od deski do deski czytuję nałogowo. Odrywanie tego gdzie się jest, przeszłości, kultury, zwyczajów i osobliwości...jest moim poznaniem świata. W Pieninach nie zaskoczyły mnie góry, architektura ...tylko ....węgierskie korzenie uzdrowisk, Szczawnicy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobry i szczegółowy przewodnik kultowego Józefa Nyki. Dzięki niemu możemy sobie wygodnie dla siebie zaplanować pobyt w Pieninach. Dużym plusem jest to, że książka zawiera opis słowackiego rejonu Pienin. Wydanie kieszonkowe idealnie nadaje się do plecaka. Jedynym minus to bardzo mała czcionka, która może być uciążliwa dla osób mających problemy z czytaniem z bliska.

• Przewodniki
  • Góry