rozwińzwiń

Bieszczady. Przewodnik dla prawdziwego turysty. Wydanie XIII

Okładka książki Bieszczady. Przewodnik dla prawdziwego turysty. Wydanie XIII praca zbiorowa
Okładka książki Bieszczady. Przewodnik dla prawdziwego turysty. Wydanie XIII
praca zbiorowa Wydawnictwo: Rewasz turystyka, mapy, atlasy
424 str. 7 godz. 4 min.
Kategoria:
turystyka, mapy, atlasy
Wydawnictwo:
Rewasz
Data wydania:
2012-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2009-09-01
Liczba stron:
424
Czas czytania
7 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-62460-21-2
Średnia ocen

7,9 7,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,9 / 10
55 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
314
97

Na półkach: , ,

Jak zwykle Rewasz mnie nie zawiódł i Bieszczady to kolejna dobra pozycja w jego repertuarze. Fajnie udało się zarysować historię tego regionu, bez przesadyzmu i nadmiernej ilości szczegółów, a najważniejsze wydarzenia ładnie zostały uwypuklone. Opisy tras również nie zawodzą, a zwłaszcza dopiski małym druczkiem, gdzie możemy zapoznać się z lokalnymi legendami bądź ciekawostkami.

Mam natomiast wielki zarzut co do rozdziału o cerkwiach. Pojawiają się tutaj opisy poszczególnych rodzajów cerkwii jakie możemy spotkać na całym obszarze Bieszczad (wraz z przykładami, więc fajnie),ale ja posiadam najnowsze wydanie (bodajże z 2021/22 roku) i nie ma ani słowa o cerkwiach, które zostały w 2013 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO! Wydaje mi się, że taka informacja jest dość istotna i nie mam pojęcia dlaczego została ona pominięta...

Mimo wszystko polecam - dla turystów chcących świadomie zwiedzać Bieszczady będzie to świetna lektura i okazja do poznania tego miejsca od zupełnie innej strony.

Jak zwykle Rewasz mnie nie zawiódł i Bieszczady to kolejna dobra pozycja w jego repertuarze. Fajnie udało się zarysować historię tego regionu, bez przesadyzmu i nadmiernej ilości szczegółów, a najważniejsze wydarzenia ładnie zostały uwypuklone. Opisy tras również nie zawodzą, a zwłaszcza dopiski małym druczkiem, gdzie możemy zapoznać się z lokalnymi legendami bądź...

więcej Pokaż mimo to

avatar
967
967

Na półkach: , , , , , , ,

To chyba od tej, wielokrotnie wznawianej, publikacji zaczęła się moja sympatia do wydawnictwa Rewasz. Nie ma takich drugich gór jak Bieszczady, a te wymagają dobrych książek, na odpowiednim poziomie. Nie ukrywam, że jest to ten rodzaj przewodnika, który cenię sobie najbardziej. Nie jest tylko beznamiętnym wyliczeniem możliwych tras turystycznych, lecz wiele miejsca poświęcono historii i geografii tego regionu. Przydatne przed wyjazdem (warto wiedzieć jak zaplanować wycieczkę i co chciałoby się zobaczyć),jak również w trakcie podróży. Książeczka lekko pękata, lecz w poręcznym rozmiarze, z miękką okładką ze skrzydełkami. Jeżeli ktoś zamierza zwiedzać rejon bieszczadzki pod kątem cerkiewnym, warto dodatkowo zaopatrzyć się w książkę z tej samej serii autorstwa Pana Stanisława Krycińskiego „Cerkwie w Bieszczadach.” Rzetelne 8,5/10.

To chyba od tej, wielokrotnie wznawianej, publikacji zaczęła się moja sympatia do wydawnictwa Rewasz. Nie ma takich drugich gór jak Bieszczady, a te wymagają dobrych książek, na odpowiednim poziomie. Nie ukrywam, że jest to ten rodzaj przewodnika, który cenię sobie najbardziej. Nie jest tylko beznamiętnym wyliczeniem możliwych tras turystycznych, lecz wiele miejsca...

więcej Pokaż mimo to

avatar
471
52

Na półkach: , ,

Bardzo porządny przewodnik o klasycznym układzie treści: wiadomości ogólne- trasy-opisy miejscowości-rady praktyczne. Bardzo dużo wiadomości ogólnych o Bieszczadach (1/3 książki),we wszelkich aspektach, ze szczególnym naciskiem na ich historię i "kultowość" tych gór, co akurat dla mnie jest dużym plusem. Opisy tras precyzyjne, ale nierozwinięte zanadto, bez opinii "jak tu pięknie i uroczo", tylko suche fakty i to również uważam za pozytyw. Poza tym dużo praktycznych informacji, dość dobrze zaktualizowanych (mam 17 wydanie z 2018 r.).
Minusem jest wielkość stosowanej czcionki sprawiająca iż lektura przewodnika może być wyzwaniem w pochmurny dzień. Oczywiście wynika to z kompaktowej formy tego wydawnictwa, ale nie widzę w nim treści, które można by usunąć bez utraty merytorycznej jakości na rzecz komfortu jego lektury.
Nie znam dobrze rynku ale wydaje mi się, że to obecnie to właściwie jedyny dobry przewodnik po Bieszczadach, cechujący się wnikliwym podejściem do tematu. Inne to raczej "przewodnikopodobne" pozycje o trochę "popkulturowym" charakterze.

Bardzo porządny przewodnik o klasycznym układzie treści: wiadomości ogólne- trasy-opisy miejscowości-rady praktyczne. Bardzo dużo wiadomości ogólnych o Bieszczadach (1/3 książki),we wszelkich aspektach, ze szczególnym naciskiem na ich historię i "kultowość" tych gór, co akurat dla mnie jest dużym plusem. Opisy tras precyzyjne, ale nierozwinięte zanadto, bez opinii...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1203
1066

Na półkach:

Zwykły, przyzwoity przewodnik poświęcony Bieszczadom. Gdy go kupowałam w sklepie w Wetlinie, był jednym z najciekawszych i najsensowniejszych z dostępnych tam publikacji. Nie jestem jednak w pełni zadowolona z niego. Przewodnik zawiera rozbudowaną wstępną część teoretyczną o historii i geografii tego obszaru. Znajduje się w nim też obszerna część opisująca miejscowości w Bieszczadach z ich historią. Natomiast część właściwa proponująca trasy wycieczek wydaje się być często mało precyzyjna, skrótowa, zdawkowa. Ponadto autorzy skupiają się głownie na trasach maksymalnych, długich, wielogodzinnych. W związku z tym niekoniecznie będzie to dobra propozycja dla mniej sprawnych fizycznie turystów czy osób podróżujących z dziećmi.

Jeśli będę się ponownie wybierać w Bieszczady, raczej poszukam innego przewodnika mniej skupionego tylko i wyłącznie na pieszej turystyce.

Zwykły, przyzwoity przewodnik poświęcony Bieszczadom. Gdy go kupowałam w sklepie w Wetlinie, był jednym z najciekawszych i najsensowniejszych z dostępnych tam publikacji. Nie jestem jednak w pełni zadowolona z niego. Przewodnik zawiera rozbudowaną wstępną część teoretyczną o historii i geografii tego obszaru. Znajduje się w nim też obszerna część opisująca miejscowości w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
270
147

Na półkach: , ,

doskonały przewodnik!

dla realnie zainteresowanych, mnóstwo ciekawych informacji o kirkutach, okresie wojennym, nieistniejących wsiach itp. Poza tym podręczny format, który można wziąć do plecaka (tu nie zgadzam się z poprzednimi recenzentami - w upał nosi się 5 litrów wody w plecaku, to maleństwo nie przeszkadza - połoniny nie są AŻ tak wymagające! Są wydania w miękkiej oprawie). Co do zdjęć, owszem stare i nieatrakcyjne, ale czy nie odwiedza się tych miejsc po to, by zobaczyć to na własne oczy? Gdyby chcieć oglądać ładne widoki - polecam fanpage "Dzień Dobry Bieszczady". Wszystko, co naprawdę chce się zobaczyć, można na żywo, przewodnik jest po to, by zachęcić/polecić/zrecenzować!

Smaczek: autorzy niektórych tras rozbrajająco szczerze oceniają ich atrakcyjność. Aż by się chciało ich poznać!
Urzeka. Czekam na wznowienie.

doskonały przewodnik!

dla realnie zainteresowanych, mnóstwo ciekawych informacji o kirkutach, okresie wojennym, nieistniejących wsiach itp. Poza tym podręczny format, który można wziąć do plecaka (tu nie zgadzam się z poprzednimi recenzentami - w upał nosi się 5 litrów wody w plecaku, to maleństwo nie przeszkadza - połoniny nie są AŻ tak wymagające! Są wydania w miękkiej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
215
17

Na półkach: ,

Zawsze razem z nim podróżuję w przepiękne Bieszczady... Nie ukrywam, że kilka razy wprowadził mnie w błąd (tylko w drobnych szczegółach),ostatnio szukałam postumentu przy cerkwi w Smolniku ale niestety informacja była nieaktualna... Poza kilkoma szczegółami rzetelnie przygotowany przewodnik.

Zawsze razem z nim podróżuję w przepiękne Bieszczady... Nie ukrywam, że kilka razy wprowadził mnie w błąd (tylko w drobnych szczegółach),ostatnio szukałam postumentu przy cerkwi w Smolniku ale niestety informacja była nieaktualna... Poza kilkoma szczegółami rzetelnie przygotowany przewodnik.

Pokaż mimo to

avatar
375
375

Na półkach: , ,

Prawdziwy turysta raczej nie będzie "tachał ze sobą" takiego grubego i ciężkiego przewodnika (jak to sugeruje tytuł serii). No chyba, że to turysta zmotoryzowany. Po pierwsze, szkoda tę ładnie wydaną książkę (twarda oprawa) skazywać na ciągłe wyciąganie i wkładanie do plecaka (walizki). Zniszczy się. A po drugie, połowa książki to informacje ogólne o terenie (historia, zwierzęta, roślinność, ludność itp.). Ciekawe to nawet i przydatne ale to mogę sobie przeczytać w domu. Na wycieczce (wyprawie) bardziej przydatna jest druga, bardzo szczegółowa część opisująca poszczególne regiony Bieszczad, jej mniejsze i większe miejscowości lub wsie (istniejące lub nieistniejące),zabytki oraz trasy górskie.
Co jest jeszcze na plus - dwie wstążeczki (zakładki),sporo mapek i rycin. Na minus - mało ciekawych fotografii (ale w końcu to nie ma być album). W każdym razie - książka warta swojej ceny, przydatna w domu przy projektowaniu trasy wędrówki i ładnie się prezentuje na półce.

Prawdziwy turysta raczej nie będzie "tachał ze sobą" takiego grubego i ciężkiego przewodnika (jak to sugeruje tytuł serii). No chyba, że to turysta zmotoryzowany. Po pierwsze, szkoda tę ładnie wydaną książkę (twarda oprawa) skazywać na ciągłe wyciąganie i wkładanie do plecaka (walizki). Zniszczy się. A po drugie, połowa książki to informacje ogólne o terenie (historia,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
12
7

Na półkach:

Zdecydowanie najlepszy z nowych (po latach '70) przewodników!

Zdecydowanie najlepszy z nowych (po latach '70) przewodników!

Pokaż mimo to

avatar
643
241

Na półkach:

Jeden z lepszych przewodników po Biesach. Kupiony na pierwszą wyrypę i tak już zostało. Czytam od deski do deski co roku i się nie nudzi! Polecam!

Jeden z lepszych przewodników po Biesach. Kupiony na pierwszą wyrypę i tak już zostało. Czytam od deski do deski co roku i się nie nudzi! Polecam!

Pokaż mimo to

avatar
17
18

Na półkach: ,

Ciekawy przewodnik, w sezonie ciągle czytany.

Ciekawy przewodnik, w sezonie ciągle czytany.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    81
  • Chcę przeczytać
    63
  • Posiadam
    41
  • Podróżnicze
    4
  • Podróże
    4
  • Bieszczady
    4
  • Turystyka
    3
  • Teraz czytam
    2
  • Chcę w prezencie
    2
  • Przewodniki
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Bieszczady. Przewodnik dla prawdziwego turysty. Wydanie XIII


Podobne książki

Przeczytaj także