Ciepłe ciała

Patronat LC
Isaac Marion Wydawnictwo: Replika Cykl: Ciepłe ciała (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Warm Bodies
zombie żywe trupy

Oficjalne recenzje i

Powrót Zombie

Link do recenzji

Fajne przedstawienie historii zombie i nietypowej miłości. Książka może nie jest wybitna, ale czytało mi się ją dobrze

Książkę czytam po raz drugi, po 8 latach. I ta historia podoba mi się jeszcze bardziej niż wtedy.

Całość to fantastyczny retelling Romea i Julii (chociaż z bardziej pozytywnym zakończeniem). Głównym narratorem i bohaterem jest zombie R. Chłopak nie pamięta jak ma na imię, kim był, co robił w poprzednim życiu, ani nawet jak umarł. Aktualnie mieszka na lotnisku i to w...

Powieść "Wiecznie Żywy" to bardzo dobry przedstawiciel swoich czasów i szalenie popularnego wówczas gatunku - paranormalnego romansu młodzieżowego.
Historia o zombie przemienionym (zarówno metaforycznie jak i fizycznie) przez miłość jest bardzo samoświadoma i nie stara się na siłę być czyś czym nie jest. O fabule nie ma się w sumie co rozpisywać: ot, lekkostrawna...

Książka nie była zła jednak nie było to coś specjalnego. Czytało się całkiem dobrze, może też dzięki temu, że akcja jest z perspektywy R. Fajnie było zagłębić się w jego świat i obserwować jak przyswaja nowe rzeczy.

„Zgnił i odgnił” - tak można podsumować tę książkę.
Na początku poznajemy R. i M. Obydwoje są w niewielkim stanie rozkładu, ale jako zombie trzymają się naprawdę dobrze! Czasem sobie „pogadają” (potrafią wypowiedzieć parę słów, coś na styl Szeptaczy z TWD – z czasem ich umiejętność mowy rozwija się), pooglądają telewizję, porobią zdjęcia polaroidem, posłuchają muzyki....

„Wiecznie Żywy” to przede wszystkim oryginalna opowieść postapokaliptyczna, przedstawiona z punktu widzenia zombie – i, trzeba dodać, przedstawiona świetnie. R. w roli narratora jest po prostu kapitalny. Jego przemyślenia i obserwacje wzbogacają powieść o zaskakujące refleksje, a sposób, w jaki portretuje postapokaliptyczny świat – niekonwencjonalny, poruszający,...

Książka nie dla wrażliwców, którzy nie mogliby pracować jako technik policyjny lub chirurg. Mnie to nie przeszkadza, i za ten naturalizm jestem autorowi wdzięczna, bo gdyby to zakrył lub osłodził ta książka wiele by straciła. Miałam mieszane uczucia co do samego pomysłu, i faktycznie, to z czym ja miałam problem bohaterowie też mieli.
Gdyby nie element magii, który...

Oryginalne podejście do tematu zombiaków. Fabuła być może nie jest jakoś mega porywająca, ale podobał mi się styl, w jakim książka została napisana. Warto przeczytać.

Nic specjalnego, dosyć przeciętna.

Przeczytałam cała serię i definitywnie bardziej podobał mi się film

1 843
    1 811