Więzień Labiryntu

James Dashner Cykl: Więzień Labiryntu (tom 1) literatura młodzieżowa 424 str.
The Maze Runner

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Futurystyczna mitologia

53 Link do recenzji

Książka, którą albo się kocha, albo nienawidzi. Posiada swoje specyficzne elementy, do których wraz z każdą stroną przyzwyczajamy się coraz to bardziej. Poznajemy świat razem z bohaterem, co nie ukrywam, bardzo przypadło mi do gustu. Cieszę się, że zdecydowałam się sięgnąć po tą książkę, ponieważ ukazuje wiele wątków, które nie zostały poruszone w filmie.

Bardzo ciekawa i wciągająca opowieść.

Jestem w szoku ze Więzień ma taką słabą średnią. Dla mnie seria to bóstwo. Uwielbiam!

Książka zaczyna się całkiem nieźle, później akcja nieco siada. Pod koniec znów robi się ciekawie, ale chyba nie na tyle żebym sięgnął po kolejny tom

Niesamowicie męczyłam się przy owej książce. Wydawała mi się ona nieprzyjemna w odbiorze i toporna w przekazie.
W końcu zrezygnowałam po 100 stronach, gdyż zwyczajnie nie czułam radości z czytania.

Może kiedyś spróbuję ponownie, ale raczej nie prędko ;)

Gdzieniegdzie można spotkać się z opiniami że „Więzień Labiryntu” (i pozostałe części cyklu) to literatura młodzieżowa… Cóż, kiedyś też byłem "młodzieżą", i chcący sobie przypomnieć owe lata postanowiłem przeczytać tą książkę. Znam jej filmową wersję, więc mniej więcej wiedziałem czego mogę się spodziewać. Po lekturze mogę powiedzieć że jestem nawet zadowolony, choć bez...

"znajdź wyjście albo giń" Film i książka rewelacyjne, na pewno spodobają się fanom przygodówek i fantastyki może nawet horroru. Widziałam duże różnice między filmem i książką więc polecam sprawdzić obie rzeczy.

Zanim zabrałam się za lekturę "Więźnia Labiryntu", obejrzałam ekranizację, która zaciekawiła mnie na tyle, że postanowiłam przeczytać oryginał. Na początku film bardzo pomagał mi wczuć się w atmosferę powieści i wyobrazić otoczenie bohaterów. Szczerze mówiąc, gdyby nie to, że miałam już w głowie gotowy obraz świata przedstawionego, nie wiem, czy opisy autora byłyby dla mnie...

Książka którą trudno jednoznacznie ocenić. Tak naprawdę dopiero ostatnie 1/3 była wciągająca, za to początek czytało się bardzo ciężko.
Sam główny bohater gdyby oceniać tylko na podstawie początku byłby chyba najbardziej irytującym bohaterem książki z jakim można mieć do czynienia. Nasuwały się same negatywne skojarzenia (np. lekko opóźniony z rozdwojeniem jaźni, albo nowy...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie jetem zachwycona, wręcz rozczarowana. Dla mnie nudna i ciągnie się bez końca... Jetem po obejrzeniu filmu i to jest wyjątek od reguły... Film lepszy od książki . Po resztę części zapuszczę się w otchłań telewizora.

Dyskusje

12 229