Światu nie mamy czego zazdrościć. Zwyczajne losy mieszkańców Korei Północnej

Inne

Oficjalne recenzje i

W kraju wiecznej szczęśliwości

[ 31 ] Link do recenzji

Ten reportaż dał mi dokladnie to, czego oczekiwałam. Podchodząc do tej lektury wiedziałam tylko tyle, że Korea Południowa to zamknięte państwo, które mydli oczy swoim obywatelom i w której rządy sprawuje dyktator. Teraz czuję się dużo bardziej świadoma sytuacji, która ma tam miejsce. Gorąco polecam, na pewno bede sięgać po więcej książek o tej tematyce.

Interesująca książka o życiu w Korei Północnej- prawdziwym, niezakrytym sztucznymi banerami, maskującymi rzeczywistość. Barwna opowieść o szarym życiu. Gorąco polecam

Jeden z lepszych reportaży, jakie czytałam w życiu.

Każdy słyszał hak tam jest, ale ta książka naprawdę otwiera oczy

Jedna z najlepszych książek które przeczytałam w 2020, ta książka skusiła mnie do przeczytania wielu innych o tej samej tematyce, rownież godne polecenia. Styl pisania autorki bardzo mi się podobał. Książka godna polecenia.

Napiszę krótko. Książka uświadamia czytelnikowi tragedię mieszkańców Korei Północnej. Gorąco polecam bo warto przeczytać.

Wstrząsająca lektura, która każe spojrzeć na temat Korei w sposób pozbawiony popkulturowej otoczki. Mamy więc terror, dramat zaszczutych ludzi, wybór między śmiercią własną, a śmiercią bliskich. Ta książka jest o lęku i o sile reżimu, który przejmujac kontrolę nad każdym aspektem życia, zawładnął ludźmi, zmuszaajc ich do wyborów, przed którymi nikt z nas ie chciałby się...

Świetna lektura – reportaż o Korei Północnej ostatnim bastionie prawdziwego komunizmu na świecie, gdzie ludzie żyją w prawdziwym piekle i ciężko zrozumieć, jak bardzo można być tam zniewolonym. Świat Orwella, który wciąż istnieje i nie widać jego końca. Autorka spędziła kilka lat w Korei Południowej, gdzie przeprowadzała wywiady, rozmowy z uciekinierami z reżimowego piekła....

Chwilami nie chce się wierzyć, że na przełomie XX i XXI wieku takie historie się zdarzają. Żaden system polityczny nie jest idealny ale dyktatura północnokoreańska jest okropna. Treść książki mną wstrząsnęła ale uważam, że warto przeczytać żeby docenić to co mamy.

Najgorsze co można uczynić drugiemu człowiekowi, to odrzeć z godności. Reżim w Korei Północnej czyni to od ponad pół wieku i niestety, nie widać, by w najbliższym czasie nastał w nim kres systemowemu upadlaniu człowieka. O tym, jak tam wygląda życie dowiadujemy się z relacji uciekinierów, a pani Demick skupiając się na opowieściach uchodźców z Chongjinu wprowadza nas w...

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • 2018
  • 2019
więcej mniej

Barbara Demick Światu nie mamy czego zazdrościć. Zwyczajne losy mieszkańców Korei Północnej Zobacz więcej