Miłość, ciekawość, prozac i wątpliwości

Lucia Etxebarría Wydawnictwo: Rebis Seria: Salamandra literatura piękna
literatura piękna
978-83-7301-954-6
Wojciech Charchalis
Salamandra

To nie jest lekka książka na wieczór, ale jeśli ktoś lubi czytać takie książki, to mu się spodoba. Ja nie mogłam się od niej oderwać. :) Jedynie trzeba się przyzwyczaić do tego wulgarnego słownictwa.

Ciężka, dołująca. Z początku musiałam się zmusić by przebrnąć przez pierwsze rozdziały, przywyknąć do nastroju i specyficznego, nie do końca potrzebnie ordynarnego języka. Potem już się czytało lepiej, ale generalnie morał z niej taki, że nieważne co zrobisz ze swoim życiem ani jaką wybierzesz ścieżkę (kariera korposzczura vs życie grzecznej i poukładanej pani...

Książka dość ciężka, już pierwsze strony zniechęcają do czytania przez wulgarność i płytkość przemyśleń pierwszej z bohaterek. Jednak po przebrnięciu przez początek oraz przywyknięciu do specyficznego stylu tej pozycji można zauważyć kilka interesujących wątków. Co ciekawe, rożne osoby widzą w tej książce inne przesłanie. Moją uwagę zwrócił głównie problem pozycji kobiet w...

Historia trzech sióstr. Historia o różnicach i podobieństwa. Historia o brak komunikacji i zrozumienia. Historia o szukaniu szczęścia, swojego miejsca i codziennych tragediach.

Książka, którą się dobrze czyta, która przypomina, że nikt nie jest bytem niezależnym.

Wychodzę z założenia, że książki najlepiej bronią się cytatami -
"Życie powinno być jak kalendarz....

Duże rozczarowanie. Czy współczesne kobiety sa naprawdę takie głupie i ograniczone? Czy znajomości z mężczyznami to tylko, sorry za dosadność :sortowanie fiutów? Unikam takich powieścideł.

Bohaterkami książki są trzy siostry: Ana, Rosa i Christina.
Każda z nich mówi o sobie, a także pokazuje jak widzi swoje siostry.
Początkowo wydaje się, że diametralnie się różnią. Jednak kiedy poznajmy je lepiej okazuje się, że wszystkie trzy są zagubionymi w świecie macho kobietami.
Każda z nich stara się samodzielnie stawić czoła swoim problemom. Momentami wychodzi im to...

• Studia
  • 2012