Wesołe bajki

Okładka książki Wesołe bajki Agnieszka Frączek
Okładka książki Wesołe bajki
Agnieszka Frączek Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski literatura dziecięca
literatura dziecięca
Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski
2010-12-06
2008-01-01

1965

Bardzo fajna książeczka. Legendy przedstawione w wesołej, wierszowanej formie. Do tego kolorowe i zabawne ilustracje.

Tak naprawdę są to legendy polskie w nowych odsłonach. Poetka jest znana z wielu wierszowanych książeczek dla dzieci, starszych i całkiem małych, głównie z ciepłych opowiastek o zwierzątkach.

Książka "Wesołe bajki" w wierszowany sposób, niezwykle lekkim piórem, zaznajamia nasze pociechy ze Smokiem Wawelskim, Bazyliszkiem, Syrenką Warszawską, legendą o Liczyrzepie, czy Kwiecie Paproci. W miły i przyjemny sposób dzieci mogą poznać najpopularniejsze legendy polskie i choć gdzieniegdzie są one złagodzone na potrzeby najmłodszych, to jest to pozycja godna uwagi. I sporo czytania na minimum kilka wieczorów.

Recenzja również tutaj: http://www.siedlce.gda.pl/kcik-czytelnika/152-qwesoe-bajkiq-agnieszka-frczek.html

• Czytane wielokrotnie🙌🏼
  • Poszło w świat
  • Czytam dzieciom
  • 2015
  • Półka mojej córki
  • Posiadam jako książka

Dodaj cytat z książki Wesołe bajki