Kapitan Rzymu

Captain of Rome
Władcy mórz (tom 2)
powieść historyczna
starożytny Rzym Kartagina marynistyka

Drugi tom przygód Attyka trzyma poziom. Bardzo przyjemna lektura, która wciąga od pierwszych stron. W książce zdecydowanie dużo się dzieje;)
Gorąco polecam!!!

Porażka starszego konsula Gnejusza Kornliusza Scypiona, który dał się wciągnąć w kartagińską pułapkę pod Liparą doprowadziła do znacznego osłabienia jego pozycji w Rzymie. Attyka wziął pod opiekę konsul Gajusz Duiliusz, doceniając jego zalety, jako dowódcy okrętu.
Jednak mimo tych sprzyjających przyjaciołom okoliczności, muszą oni w dalszym ciągu mieć się na...

Znów jest po lekturze,cyklu o Rzymianach.Tom drugi,naprawdę bardzo dobry.
Może,dlatego że bardzo dużo,tam bitew.
Statki,żołnierze,szczęk oręża.
Widoczne różnice między Rzymem a Kartaginą.
Zdrady i polityczne knowania,jeszcze tylko wypożyczyć tom 3.

Historia kapitana i centuriona rozwija się. Ich losy łącza się podczas bitewnych krzyków i rozdzielają gdy trafiają do Rzymu. Pernenis natrafia na ogromna niechęć w stolicy za która oddal by życie. Jak potoczy się jego historia?

Nie zapowiadało się na to, że głównego bohatera będę tyle wspominać. Jedna z najciekawszych książek, które przeczytałam. Cała seria godna polecenia.

• Historia
  • Rzym