Okręt Rzymu

Władcy mórz (tom 1)
powieść przygodowa
Marta Dziurosz
Rzym Kartagina wojna

Świetna książka osadzona w czasach pierwszej wojny punickiej. Książkę czyta się bardzo szybko, a lektura sprawia dużo przyjemności. Fajnie zarysowane postacie i wartka akcja to bez wątpienia zalety tej pozycji.
Styl autora powoduje, iż ciężko się od tej książki oderwać.
Gorąco polecam!!!

Zadziwiająco lekko się czyta.
Gdyby ktoś się zmierzył z tym jako film, moglibyśmy mieć Rome Total War połączony z niezłą przygodówką.
Autor wyprzedził różnych znawców swoją znajomością tamtego okresu, co sprawdzałem w materiałach dostępnych w sieci. Żałuję tylko, że mam zaledwie pierwszą część na półce.

Podczas patrolu antypirackiego okręt Republiki Rzymskiej, nowoczesna trirema „Aquila” dowodzona przez kapitana Attyka Miloniusza Perennisa natyka się na potężną flotę punicką admirała Hannibala Gisko, głównodowodzącego floty i armii kartagińskiej na Sycylii.
Dzięki doskonałej znajomości lokalnych wód udaje się umknąć potężnej armadzie kartagińskiej i doprowadzić do...

Kiedy czytam coś o Rzymie,zawsze akcja toczy się w czasach Cesarstwa.A tu,proszę bardzo,niespodzianka.Mamy wojny punickie.Nikt,jeszcze nie słyszał,o Neronie ani Komodusie.
Książka owszem podobała mi się,nie tylko te bitwy morskie.
Chociaż może,jak dla mnie zabrakło w nich jakieś takiej energii.

Czasem miałem wrażenie,że czytam opis walk kajaków.
Ale,to szczegół.Autor...

Wioślarze-niewolnicy, profesjonalne rzymskie armie, pretorianie, wyciągnięty niewiadomo skąd pomysł ze starszym i młodszym konsulem, wybory wewnątrzsenackie, gladiusy, obywatelstwo rzymskie dla nierzymianina... Lista historycznych anachronizmów, zmyśleń i uchybień jest w tej książce naprawdę długa. Autor, choć jak sam przyznał, nigdy wcześniej niczego nie napisał i na...

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony doceniam, że autor poruszył temat I Wojny Punickiej i walk na morzu, a akcję powieści oparł o dwie wielkie bitwy morskie między Rzymem, a Kartaginą tj. bitwą koło Wysp Liparyjskich, a bitwą pod Mylae.

Z drugiej strony powieść była nudna i pełna błędów, tak rażących, że dziwi mnie, że ktoś dopuścił to do druku!

Po pierwsze - Attyk nie...

Książka „Okręt Rzymu” jest powieścią przygodowo-historyczną której akcja rozgrywa się w czasach I wojny punickiej. Tytułowym okrętem jest trirema, żaglowo-wiosłowy okręt rzymski „Aquila”. Książka trzymając się konwencji – co nie jest przecież zarzutem - od razu ukierunkowuje nasze sympatie. Powieść rozgrywa się w określonym miejscu i czasie, występują postacie historyczne,...

Ciekawa fabuła i dobrze zakrojone postaci. Bardzo dużo szczegółów walk morskich i budowy okrętów. Jadnak dla mnie brakuje szczegółów w opisie walk na statka.

Nie zapowiadało się na to, że głównego bohatera będę tyle wspominać. Jedna z najciekawszych książek, które przeczytałam. Cała seria godna polecenia.

Z początku książka mnie nudziła, jednak się rozkręciła i nuda już nie powróciła. Postanowiłam ją przeczytać po lekturze "Troji" Davida Gemmella, co sprawiło, że poprzeczka została ustawiona niezwykle wysoko. "Okręt Rzymu" jej nie dosięgnął, ale był całkiem blisko, mimo to chętnie przeczytam kolejną część.

Dyskusje

• Powieść historyczna