Big Mind : Wielki umysł Wielkie serce

Dennis Genpo Merzel Wydawnictwo: Czarna Owca nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Big mind, big heart : finding your way
978-83-7554-175-5
Joanna Janiszewicz, Andrzej Krajewski
Czarna Owca
gestalt psychologia głębi buddyzm umysł świadomość ego
Big mind, big heart : finding your way
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
978-83-7554-175-5
Joanna Janiszewicz, Andrzej Krajewski
gestalt psychologia głębi buddyzm umysł świadomość ego

Książka bardzo ciekawa, a technika w niej proponowana wydaje się niezwykle nowatorska i wielce obiecująca. Nie próbowałem jej jednak w praktyce, ponieważ podążam zupełnie inną ścieżką duchową.

Nie znam się na zen, ja tylko medytuję w miarę możliwości regularnie. Bywa, że medytacja mi zupełnie nie idzie, w głowie mam setki myśli, dialogów, jakiś bałagan.
Technika opisana w tej książce pozwala wykorzystać dialog wewnętrzny podczas medytacji i pomaga się wyciszyć w sytuacji chaosu. Treść książki była dość monotonna dla mnie i "łopatologiczna", choć może to klucz do...

"Oko nigdy nie śpi" tegoż autora to jedna z najbardziej inspirujacych książek nt. Zen. To fakt. Potem nastąpił jednak czas kiedy to Genpo wypraował swoja osobistą metodę pracy z umysłem opartej na zen i ktorej to dotyczy ta książka i szczerze powiem nie wiem o co mu chodzi. Nie jest to książka o zen ani nawet o rzeczach uniwersalnych. Bardziej jest o instrukcja obsługi tej...

Dla mnie nieco zaskakująca i trudna ze względu na bardzo odmienne przekonania niż te wpajane mi przez lata. Ale warto przeczytać, to trochę jak podróż do innego nieznanego nam kraju :) Na pewno jeszcze do niej wrócę. :)

• Buddyzm
  • 07.Pdf+