Lekcje francuskiego

2002-06-19
2002-06-19
Dorota Malinowska-Grupińska, Ewa Horodyska
Francja kulinaria kultura francuska

Jakimś sposobem tę świetną, zabawną książkę przeczytałam właśnie po raz pierwszy. Została napisana rawie 30 lat temu, ale nic nie straciła ze swojej świeżości. Z pewnością część informacji jest już nieaktualna, ale to nic nie szkodzi. Z pewnością nie wybiorę się do Francji na targi ślimaków czy festiwal żabich udek, ale poczytam o tym oraz o innych "przygodach z nożem, widelcem i korkociągiem" bardzo chętnie. Zwłaszcza jeśli będzie to napisane lekkim, dowcipnym stylem Petera Mayle'a.

Tak smakowicie i zachęcająco wszystko oddał, że sama chętnie bym się wybrała w taką kulinarną wycieczkę po Francji, wliczając w to wszystkie - dziwne dla Polaków - upodobania kulinarne.

Bardzo przypadł mi do gustu sposób opisywania zaskakujących gustów i zwyczajów Francuzów. Szacunek do autora za to, że obył się bez wyśmiewania i krytyki, a także - czego się obawiałam - angielskiej pogardy dla kultury francuskiej. Widać, że Peter Mayle naprawdę LUBI francuską kuchnię i podejście do życia, jaki mają Francuzi, a wszystko opisywane jest z sympatią i humorem....

Świetny klimat, mnóstwo humorystycznych ciekawostek!

Świetny klimat, mnóstwo humorystycznych ciekawostek!

Dodaj cytat z książki Lekcje francuskiego