Lęk pierwotny

Jonathan Nasaw Wydawnictwo: Filia Cykl: Agent Pender (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Fear Itself
Agent Pender (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Emilia Skowrońska
FBI dochodzenie morderstwa ofiary

Podoba mi sie, ze Jonathan Nasaw podejmuje intrygujace tematy w swoich ksiazkach. Wlasnie z tego powodu dostaje ode mnie 6stke. Nie wiecej, bo niektore sytuacje opisane w "Lęku pierwotnym" wydaly mi sie nieco naciagane.

Książka mi się podobała, ale nie tak jak pierwsza. Z opisu na okładce spodziewałam się czegoś więcej.
Niemniej jednak nie oznacza to w żadnym razie, że nie odczuwałam przyjemności z lektury. Nadal uważam, że Nasaw pisze jedne z najbardziej brutalnych thrillerów, jakie miałam okazję czytać. Być może w tym wypadku przeszkadzało mi to, że powtarza się schemat z pierwszej...

Swietna, zarowno ta jak i "Dziewczyny, ktorych pozadal", kwintesencja gatunku.

Rewelacyjna. Szkoda, że jest tak mało książek tego autora, ponieważ "Dziewczyny, których pożądał" również mi się bardzo podobała. W tej pozycji mamy od razu odsłoniętego seryjnego (jak ja kocham czytać o psychopatach), który zeruje na strachu swoich przyszłych ofiar. Możemy wczuć się w jego pokręcony umysł, doświadczać z ofiarami strachu - mnóstwo odniesień do przeróżnych...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Chyba najdłużej czytana przeze mnie książka. Nie wiem co było z nią nie tak, ale jakoś mnie męczyła, choć mimo to byłam ciekawa dalszych wydarzeń.
Nie przemawiał do mnie chyba styl w jakim była napisana. Zbyt długie zdania, które czasem musiałam czytać dwa razy by załapać sens.

HISTORIA ŚLEPEGO SZCZURA

8,5

Fear itself - wydana w 2003 roku powieść amerykańskiego pisarza Jonathana Nasawa.

"Lęk pierwotny" to powieść o wielu zaletach: znakomita narracja, chwytliwe dialogi, piękne opisy, nieprzeciętni bohaterowie... Czarny charakter posiada oryginalny motyw, a dawka czarnego humoru i cynizmu doskonale podkreśla realizm historii.
Ponadto "Lęk...

Przyjemny w odbiorze, wciągający kryminał. Fajnie budujące się napięcie, książka idealana na niedzielne lenistwo.

Niezła książka.Jest to druga książka o agencie Penderze i z tego co czytałem „Dziewczyny, których pożądał” była lepsza co nie omieszkam sprawdzić

Jestem pod wrażeniem. Świetna książka, cały czas trzyma w napięciu, dobrze się czyta, ciekawa myśl przewodnia - bardzo polecam.

Wypożyczona przez pomyłkę, była całkiem przyjemna. Podobało mi się, że od początku wiedzieliśmy kto jest mordercą, potem tylko obserwowaliśmy jego zachowanie. Przyjemne czytadełko.

Dyskusje

• 2018