I nastał wiek błogi

Okładka książki I nastał wiek błogi
Jiří Marek Wydawnictwo: Wydawnictwo "Śląsk" Seria: Science Fiction (Śląsk) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Science Fiction (Śląsk)
Blałený věk
Wydawnictwo "Śląsk"
1989-01-01
1989-01-01
Andrzej Babuchowski
fantastyka literatura czeska antyutopia fantastyka socjologiczna przyszłość totalitaryzm utopia

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Książka całkiem, całkiem. Styl pisania nie powala, ale i nie przeszkadza, sama zauważyłam jego braki dopiero czytając na głos. Książka ma wyraźnie zarysowaną akcję, motyw przewodni oraz mądre przesłanie. Z jednej strony stanowi dość wyraźną krytykę systemó totalitarnych, a drugiej strony autor podejmuje pytanie o przyszłość świata, w którym automaty zastąpią ludzi, oraz o to, co tak naprawdę jest istotą naszego, jakże niedoskonałego, człowieczeństwa.
Nie czyta się ciężko, lektura powinna przypaść do gustu miłośnikom s-f, szczególnie tym którzy cenią sobie dzieła niszowe. Taka mekka hipsterów- wręcz nieprawdopodobne jest, by ktoś spotkany na ulicy też czytał akurat tę książkę... Irytowała mnie ciągle obwoluta, pociągnięta jakimś sreberkiem, które uparcie odpadało, polecam ją zdjąć do czytania.

Dodaj cytat z książki I nastał wiek błogi