„Królestwo” – nowa powieść Jo Nesbø już 2 września!

LubimyCzytać
13.07.2020

Rok po premierze „Noża”, czyli kolejnej części przygód Harry’ego Hole, Jo Nesbø oddaje w ręce czytelników swoją nową książkę pt. „Królestwo” (ang. „The Kingdom”). To powieść, która nie wchodzi w skład serii ze słynnym detektywem z Olso, dlatego sięgnąć po nią mogą nie tylko fani książek o Harrym Hole, ale także osoby, które nie czytały cyklu lub dopiero zaczynają swoją przygodę z tym autorem.

„Królestwo” – nowa powieść Jo Nesbø już 2 września!

W norweskiej wiosce gdzieś w górach mechanik Roy wiedzie spokojne, proste życie. Kiedy jego przedsiębiorczy brat Carl wraca po latach z propozycją budowy hotelu, odżywają mroczne sekrety ich dzieciństwa i czasu dorastania. Roy zawsze bronił młodszego brata przed rówieśnikami i chronił przed złośliwymi plotkami, ale teraz jego lojalność zostaje poddana próbie.

Gdy miejscowy stróż prawa wznawia śledztwo w sprawie tragicznej śmierci rodziców braci, Roy staje przed dylematem, jak wiele jest w stanie poświęcić w imię braterskiej miłości.

Na wiadomość o nowej książce czytelnicy zareagowali bardzo entuzjastycznie, a na fanpage’u Jo Nesbø Polska możemy przeczytać radosne komentarze fanów pisarza, że jest to wiadomość dnia i już nie mogą się doczekać lektury. Wystartowała też przedsprzedaż książki, którą można zamówić na empik.com.

Jo Nesbo

W maju tego roku czytelnicy mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu on-line, gdzie autor opowiadał m.in. o nowej książce. „Jedyne sprawy, o których warto pisać, to miłość i zbrodnia, a w nowej książce będzie zarówno jedno, jak i drugie” – powiedział Jo Nesbø podczas wywiadu z Ewą Cieślik. Z rozmowy dowiedzieliśmy się m.in., jak podczas pandemii wygląda typowy dzień pracy pisarza, jak autor podchodzi do postaci Harry’ego oraz… jakie miewa sny. Jo pokazał także prestiżową nagrodę Riverton 2019, którą otrzymał kilka godzin wcześniej. Czytelnicy dopytywali również, kiedy pojawi się kolejna część przygód Harry’ego Hole, jednak autor na razie nie zdradził szczegółów swoich pisarskich planów.

Ostatni raz autor odwiedził Polskę w 2016 roku. Jego przyjazd był częścią inauguracji programu Światowej Stolicy Książki UNESCO, a na spotkanie we Wrocławiu przybyły tłumy.

Podczas tej wizyty pisarz zmierzył się także z językiem polskim, próbując przeczytać tytuły swoich książek w naszym języku. Jak mu poszło?

Seria z Harrym Hole liczy sobie już 12 tomów. Oprócz tego autor tworzy także pojedyncze książki, które nie wchodzą w skład cyklu o detektywie Harrym Hole. Jest to m.in. thriller „Łowcy głów”, który został zekranizowany w 2012 roku. Otrzymał nominację do nagrody BAFTA oraz nagrodę Saturn za najlepszy film zagraniczny. Jo Nesbø stworzył również serię „Doktor Proktor”, czyli cykl dla młodszych czytelników. W jej skład weszło do tej pory 5 książek. Jedna z nich, czyli „Doktor Proktor i niemal ostatnie święta”, doczekała się przeniesienia na deski teatru. Premiera spektaklu w Olsztyńskim Teatrze Lalek miała miejsce w listopadzie 2019 roku.

Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [5]

Sortuj:
459
225
14.07.2020 11:42

A już miałam nadzieję, że ponownie spotkam się z Harrym... :) No cóż.


33
31
13.07.2020 23:17

Nesbo mógłby pisać paragony, a ja i tak czekałabym jak nawiedzona :)


78
21
13.07.2020 16:34

Czekam z niecierpliwością :)


3960
3720
13.07.2020 16:26

Mam już chęć


2668
4
13.07.2020 13:51

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd