Doktor Proktor i niemal ostatnie święta

Okładka książki Doktor Proktor i niemal ostatnie święta Jo Nesbø Patronat LC
Okładka książki Doktor Proktor i niemal ostatnie święta
Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Doktor Proktor (tom 5) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Doktor Proktor (tom 5)
Kan Doktor Proktor redde jula?
Wydawnictwo Dolnośląskie
2018-10-31
2018-10-31
Iwona Zimnicka
literatura skandynawska dla dzieci doktor Proktor

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Przesympatyczna historia kolejnych już przygód Lisy i Bulka. Mój syn jest wielkim fanem ich perypetii (no dobrze: ja także jestem) i uważa (ech... zgoda: obaj uważamy), że to jeden z najlepszych tomów z Doktorem Proktorem w tytule. Oprócz, jak zwykle, szalonych zwrotów akcji i zwariowanych postaci, mamy dodatkowe bonusy. Zarówno te na pierwszym planie: krytyka coraz większej komercjalizacji Świąt Bożego Narodzenia i ogólnie postępującego konsumpcjonizmu społeczeństwa, jak i w tle: rodzice albo nie mają czasu zajmować się swoimi dziećmi albo w ogóle się nimi nie interesują balansując na granicy patologii, status materialny albo wygląd jest podstawą wykluczenia z grup rówieśniczych, pojawia się także wątek pomocy bezdomnym... Przyznacie, że to całkiem sporo, jak na "świąteczną książeczkę dla dzieci", prawda? A do tego dochodzi przewidywalny, ale naprawdę zabawny humor, który nieraz powodował, że ryknęliśmy niekontrolowanym śmiechem. Świetna lekka lektura przed snem - polecam!

Czwarta książka z serii przeczytana przez młodego czytelnika (10 lat). Historia musiała być bardzo ciekawa, bo szybko sobie poradził z dojściem do ostatniej strony.
Sam pomysł ze trzeba ratować święta, bo ktoś sobie je zawłaszczył no wprost ~genialny. Emocjonująca pozycja.

Niemal ostatnie święta ... brrr ... Nesbø odkrywa przed polskim narodem wielką tajemnicę ... Mikołaj 🎅 pochodzi z nadmorskiej miejscowości wprost z Polski ... ale że oprócz cudownych plaż, w Polsce cały czas groziły niezliczone niebezpieczeństwa, wojny, potyczki awanturniczego narodu, to postanowił się wynieść do spokojnej i nudnej Norwegii. W tym zimnym kraju Mikołaj w końcu miał trochę więcej spokoju, aż da czasu nadejścia epoki wielkiego konsumpcjonizmu, która doprowadziła go do depresji i wypalenia zawodowego, stał się sarkastycznym, starym dziadem :D. Do tego jeszcze dochodzi wykupienie prawa wyłączności na Święta przez podłego pana Thrane ....
Na te wszystkie przeciwności losu mogą spróbować zaradzić tylko Lisa, Bulek, doktor Proktor i przyjaciele ... Czy uda się im przywrócić i odzyskać prawdziwego ducha Świąt 🎄  🎁 ... o tym więcej w ostatniej części serii "Doktor Proktor i niemal ostatnie święta".

To już piąty tom tej serii, w której króluje humor, przygoda i absurd. Jeśli macie w domu miłośnika Doktora Proktora – nie zapomnijcie obdarować go przed świętami tą książką!

Słabsza niż poprzednie albo moje dzieci już wyrosły - ale całą serię polecam dla ciekawych dzieciaków.

Nesbø ujawnia: mikołaj pochodzi z Polski!
Wiek 10+

Nesbø po raz kolejny udowadnia, że jest jednym z najbardziej utalentowanych uczniów Roalda Dahla.

czytaj dalej:

www.ksiazkawprezencie.pl/jo-nesbo-doktor-proktor-i-niemal-ostatnie-swieta-recenzja/

Nesbø ujawnia: mikołaj pochodzi z Polski!
Wiek 10+

czytaj dalej:

profesjonalny jezyk literacki i zawila fabula

profesjonalny jezyk literacki i zawila fabula

to pierwsza moja przeczytana książka z tej serii, sięgnęłam po nią głównie po to, aby wprowadzić się w świąteczny klimat i udało się.

Dodaj cytat z książki Doktor Proktor i niemal ostatnie święta

Video