Wolverine Frank Miller 6,4

ocenił(a) na 612 tyg. temu Komiks "Wolverine" autorstwa Chrisa Claremonta i Franka Millera to solowa przygoda jednego z najbardziej ikonicznych mutantów ze świata X-Menów. Ta dynamiczna historia zabiera czytelników w pełną akcji podróż Logana, znanego jako Wolverine, do Japonii w poszukiwaniu swojej ukochanej Mariko.
Claremont i Miller wnoszą swoje niepowtarzalne talenty do tego komiksu, dostarczając emocjonujących scen walki i złożonych relacji między bohaterami. Oparte na klasycznej narracji komiksowej, te zeszyty oferują nie tylko widowiskowe pojedynki, ale również głębsze rozważania na temat lojalności, zdrady i przemocy.
Scenariusz Claremonta zachowuje autentyczność postaci Wolverinea, ukazując jego dzikie instynkty, nieustępliwość i wewnętrzny konflikt. Miller, z kolei, wyróżnia się swoim charakterystycznym stylem artystycznym, tworząc dynamiczne ilustracje i silne kompozycje paneli.
Pierwsze cztery zeszyty "Wolverine" z 1982 roku zawarte w tym tomie stanowią solidny wstęp do samodzielnego wątku przygód Logana. Widzimy, jak stawia czoła swoim wrogom, zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym, podczas poszukiwań Mariko. Wątek miłosny, zdrada i honor w japońskiej kulturze są elementami, które wzbogacają fabułę.
Mimo że "Wolverine" oferuje ekscytującą akcję i interesujące wątki, niektóre aspekty historii mogą być przewidywalne dla doświadczonych czytelników komiksów. Dodatkowo, choć ta solowa przygoda Wolverine'a stanowi wartościowe uzupełnienie jego szerszej historii, nie w pełni wykorzystuje potencjał i głębię tego charakteru.
Chris Claremont i Frank Miller są uznawanymi twórcami w świecie komiksu. Claremont słynie z długiego stażu jako scenarzysta serii X-Men i jego zdolności w tworzeniu złożonych postaci. Miller z kolei jest znany z innowacyjnego stylu artystycznego i wpływu na medium komiksowe.
Podsumowując, "Wolverine" to komiks, który zapewnia czytelnikom porcję intensywnych walk i emocji. Scenariusz Claremonta i sztuka Millera tworzą dobrze zbalansowaną historię, choć nie jest to arcydzieło. Ocena 6/10.