WszędzieCzytam 
https://www.youtube.com/channel/UCp5ZTrpffUGcMrOrsr6gQGg
24 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 2 cytaty, ostatnio widziana 1 dzień temu
Teraz czytam
 • The Heroin Diaries - Year In The Life Of A Shattered Rock Star
  The Heroin Diaries - Year In The Life Of A Shattered Rock Star
  Autor:
  Motley Crue's Nikki Sixx shares his mesmerising diary entries from the year he spiralled out of control, died and came back to life. He came to the edge of losing his talent, his career, his family...
  czytelników: 53 | opinie: 2 | ocena: 8,83 (23 głosy)
 • W cieniu Pałacu Zimowego
  W cieniu Pałacu Zimowego
  Autor:
  Powieść obyczajowa, rozgrywająca się przez kilkadziesiąt lat XX wieku. Młody Georgij niezwykłym zbiegiem okoliczności trafia do carskiego pałacu w Petersburgu, gdzie poznaje rodzinę Mikołaja II i zako...
  czytelników: 2064 | opinie: 129 | ocena: 7,4 (699 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-12 16:25:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Czerwona Królowa (tom 4)

Zdecydowanie jest to najlepszy tom z całej serii. Autorka zrobiła spory postęp jeśli chodzi o styl pisania. Niestety jak dla mnie wątek romantyczny zanudził całą książkę. Ale do rzeczy!
Nasi rozpieszczeni bohaterowie zdają się wreszcie rozumieć, jak wiele będą musieli jeszcze poświęcić aby osiągnąć to czego chcą. Za równo po stronie Cala jak i Mare, a także każdej pobocznej postaci, nie...
Zdecydowanie jest to najlepszy tom z całej serii. Autorka zrobiła spory postęp jeśli chodzi o styl pisania. Niestety jak dla mnie wątek romantyczny zanudził całą książkę. Ale do rzeczy!
Nasi rozpieszczeni bohaterowie zdają się wreszcie rozumieć, jak wiele będą musieli jeszcze poświęcić aby osiągnąć to czego chcą. Za równo po stronie Cala jak i Mare, a także każdej pobocznej postaci, nie brakuje decyzji, których zaczynają żałować. Niestety w tym przypadku jakby nasi główni bohaterowie nie umieją uczyć się na własnych błędach, przez co zamiast się jednoczyć - ranią się nawzajem.
Szkarłatna Gwardia wydaje się być coraz bliżej zwycięstwa, ale po pewnym czasie okazuje się, że nie zdobędą państwa za które przelano już wiele krwi. Los znów odwraca się (jak na złość) przeciwko nim i Czerwonych czeka odwrót.
Wśród Srebrnych po staremu - każdy może zdradzić każdego. Na dodatek każdy pragnie jak największej władzy dla siebie. Nie brakuje intryg i tajemnic, a także manipulacji ze strony tych silniejszych.
Mimo negatywnych wydarzeń w Norcie, na horyzoncie pojawia się tajemnicze państwo Montfort i to właśnie jego ustrój wydaje się być idealnym zarówno dla Srebrnych jak i dla Czerwonych. Szkoda tylko, że autorka nie pozwoliła naszym bohaterom trochę lepiej poznać jak się sprawy mają. Przez to ciągle obijają się o silnie zakorzenione tradycje w Norcie a utopijne wyobrażenia o Montforcie.
Zakończenie książki mnie nie zawiodło. Jestem w pełni usatysfakcjonowana rozwiązaniem wątku politycznego. Szkoda tylko, że trójkąt miłosny nie był już tak udany.
Jeśli czytaliście poprzednie tomy to nie zawiedziecie się. Jeśli nie udało wam się przebrnąć przez pierwszy - nie dotrzecie do końca ;-)

pokaż więcej

 
2018-10-26 17:38:28
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Tajemnica Askiru (tom 2)

Nie mogło być inaczej, Richard Schwartza zabiera nas w kolejną podróż i tym razem wreszcie odetchniemy świeżym powietrzem.
Nasza karczma choć była do tej pory bezpiecznym przystankiem na trasie staje się uciążliwie ciążyć naszym bohaterom. Leandra nie może tracić więcej czasu. Z każdym dniem najeźdźca zbliża się coraz bardziej. Wojna to już tylko kwestia kilku miesięcy. Dlatego wraz z Havaldem...
Nie mogło być inaczej, Richard Schwartza zabiera nas w kolejną podróż i tym razem wreszcie odetchniemy świeżym powietrzem.
Nasza karczma choć była do tej pory bezpiecznym przystankiem na trasie staje się uciążliwie ciążyć naszym bohaterom. Leandra nie może tracić więcej czasu. Z każdym dniem najeźdźca zbliża się coraz bardziej. Wojna to już tylko kwestia kilku miesięcy. Dlatego wraz z Havaldem tworzy drużynę i ruszają za wskazówkami niedawnego przybysza, który zdaje się wiedzieć bardzo dużo o Askirze. Droga wydaje się być nie tyle niemożliwa co i nierealna. Nie brakuje przygód, potyczek, zagadek do rozwiązania i humoru. Ten ostatni wypełnia treść po brzegi i czyni akcje jeszcze bardziej ciekawą. W drugiej części zdaje się być jeszcze więcej tajemnic a nowa lokacja dodaje nam jeszcze więcej nowych pytań na które autor jak zwykle nie zostawia odpowiedzi. Nie da się pominąć, że narracja pierwszy osobowa i nasi poboczne bohaterowie są fundamentem dla tej opowieści. Moją faworytką jest oczywiście Zokorra, ale i nowi bohaterowie od razu dają się lubić. Nie zawiodłam się, żadna klątwa książkowa nie istnieje jeśli chodzi o ten cykl.

pokaż więcej

 
2018-10-14 20:48:38
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Księga wszystkich dusz (tom 1)
 
2018-10-01 20:33:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Wilk (tom 1)
 
2018-10-01 20:32:51
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Passenger (tom 2)
 
2018-10-01 20:32:16
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Wilcze Oczy (tom 1)
 
2018-08-25 22:04:44
Ma nowego znajomego: Karolina
 
Moja biblioteczka
799 17 112
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (18)

Ulubieni autorzy (8)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (5)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd