karlin91 
karlin91.blogspot.com
Czasem pozytywnie zakręcona wariatka z masą pomysłów na spędzenie wolnej chwili, innym razem spokojny leniuch odpoczywający na kanapie z KSIĄŻKĄ w ręku.
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 2 książki i 1 cytat, ostatnio widziana 1 dzień temu
Teraz czytam
 • Bazar złych snów
  Bazar złych snów
  Autor:
  Książka nagrodzona tytułem Książki Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Horror. Od czasu gdy przed trzydziestu pięciu laty ukazał się jego pierwszy zbiór opowiadań „Nocna zmiana”, Stephen King olśni...
  czytelników: 9296 | opinie: 443 | ocena: 6,81 (3253 głosy) | inne wydania: 10
 • Być może kiedyś
  Być może kiedyś
  Autor:
  Błyskotliwa, urocza i przezabawna powieść o początkującej młodej aktorce, która próbuje zrobić karierę w Nowym Jorku – i nie zwariować. Jest styczeń 1995 roku, a Franny Banks zostało już tylko pół ro...
  czytelników: 129 | opinie: 2 | ocena: 6,8 (10 głosów) | inne wydania: 1
 • Dziewczęta wygnane
  Dziewczęta wygnane
  Autor:
  Lato 1939 roku, Kresy. Elżbieta i Stefania, wchodzące w dorosłość bliźniaczki, spędzają beztroskie wakacje w dworku dziadków. Sielankową atmosferę przerywa warkot niemieckich samolotów. Wkrótce ze wsc...
  czytelników: 655 | opinie: 40 | ocena: 8,02 (123 głosy)
 • Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania
  Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania
  Autor:
  Światowej sławy kosmolog i autor bestsellera nad bestsellerami Krótka historia czasu pozostawił nam swoje odpowiedzi na najistotniejsze pytania o nasze miejsce i przyszłość we wszechświecie Skąd się...
  czytelników: 90 | opinie: 0 | ocena: 9 (2 głosy)
 • Moje ulubione zagadki matematyczne i logiczne
  Moje ulubione zagadki matematyczne i logiczne
  Autor:
  Przez dwadzieścia pięć lat Martin Gardner prowadził kolumnę Mathematical Games w Scientific American, w której co pół roku prezentował szczególne zadania matematyczne i łamigłówki logiczne. Starał się...
  czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-15 11:36:47
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Egzemplarze recenzenckie, Posiadam
 
2018-11-15 11:35:25
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Egzemplarze recenzenckie, Posiadam
 
2018-11-15 11:34:40
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Egzemplarze recenzenckie, Posiadam
 
2018-11-15 11:34:29
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-14 09:49:46
Cykl: Ranczo Staffordów (tom 2)
 
2018-11-13 08:43:37
Autor:

"Jestem żoną terrorysty" to wstrząsająca lektura. Autorka ukazała, jakie oblicza w obecnych czasach może mieć terroryzm. Niestety, ale o wielu niebezpiecznych kwestiach nie mówi się publicznie, a szkoda, bo rzeczywistość okazuje się bardziej brutalna i dramatyczna, niż mogłoby się wydawać. Laila Shukri swą powieścią zdecydowanie zmusza do zatrzymania się na chwilę i przemyślenia niektórych... "Jestem żoną terrorysty" to wstrząsająca lektura. Autorka ukazała, jakie oblicza w obecnych czasach może mieć terroryzm. Niestety, ale o wielu niebezpiecznych kwestiach nie mówi się publicznie, a szkoda, bo rzeczywistość okazuje się bardziej brutalna i dramatyczna, niż mogłoby się wydawać. Laila Shukri swą powieścią zdecydowanie zmusza do zatrzymania się na chwilę i przemyślenia niektórych rzeczy. Gdzieś na świecie rozgrywają się dramatyczne wydarzenia, o których nie zdajemy sobie sprawy... "Jestem żoną terrorysty" wciąga i szokuje.

Więcej na: http://karlin91.blogspot.com/2018/11/wstrzasajaca-historia-polki-w-ksiazce.html

pokaż więcej

 
2018-11-13 08:31:29
Autor:

"Niechciany gość" to thriller, który zaskakuje. Liczne, niespodziewane zwroty akcji nie pozwalają na znudzenie lekturą, a odgadnięcie pewnych motywów nie jest wcale łatwe. Powiem szczerze, że właśnie takiej lektury potrzebowałam na ten ostatni, mglisty, jesienny czas. W przerwie od uroczych i podnoszących na duchu, pogodnych historii, zapragnęłam zafundować sobie dawkę grozy, tajemniczości,... "Niechciany gość" to thriller, który zaskakuje. Liczne, niespodziewane zwroty akcji nie pozwalają na znudzenie lekturą, a odgadnięcie pewnych motywów nie jest wcale łatwe. Powiem szczerze, że właśnie takiej lektury potrzebowałam na ten ostatni, mglisty, jesienny czas. W przerwie od uroczych i podnoszących na duchu, pogodnych historii, zapragnęłam zafundować sobie dawkę grozy, tajemniczości, zdrowego, czytelniczego napięcia. I właśnie to dostałam.

Więcej na: http://karlin91.blogspot.com/2018/11/przedpremierowo-shari-lapena-niechciany.html.

pokaż więcej

 
2018-11-06 09:14:27
Cykl: The Coincidence (tom 6)
 
2018-11-05 07:46:16

"12 miesięcy ze Świętym Mikołajem, czyli trawnik pełen reniferów" to absolutnie świetna książka. Ciepła, z dobrą dawką humoru, pogodna, podnosząca na sercu historia oczarowała mnie od pierwszych stron. Wyobraźcie sobie, że Mikołaj ląduje z całą swą świtą u Was w mieszkaniu - na samą myśl o komizmie tej sytuacji na mojej twarzy maluje się uśmiech. Obok takiej historii nie sposób przejść... "12 miesięcy ze Świętym Mikołajem, czyli trawnik pełen reniferów" to absolutnie świetna książka. Ciepła, z dobrą dawką humoru, pogodna, podnosząca na sercu historia oczarowała mnie od pierwszych stron. Wyobraźcie sobie, że Mikołaj ląduje z całą swą świtą u Was w mieszkaniu - na samą myśl o komizmie tej sytuacji na mojej twarzy maluje się uśmiech. Obok takiej historii nie sposób przejść obojętnie. Zwłaszcza, że niezwykle pocieszny Mikołaj zalicza kilka wpadek, które rozśmieszą nie tylko młode pokolenie, ale i dorosłych. Odnajdywanie się w "normalnej" codzienności nie jest łatwą sprawą, a w takiej wyjątkowej sytuacji o wpadki nie trudno :).

Więcej na: http://karlin91.blogspot.com/2018/11/swiateczne-czytanie-friedbert-stohner.html.

pokaż więcej

 
2018-10-31 07:01:58

"Ostrożnie z miłością" to prawdziwa petarda! Zwariowałam na punkcie tej książki! Nie pamiętam, kiedy już pierwsza strona wywoływała u mnie wybuch śmiechu - a z tą powieścią właśnie tak było. Spora dawka humoru to jedno, ubaw wzbudzały również stosunki między bohaterami. Relacja love-hate to element wielu romansów, nie zawsze jednak jest dobrze nakreślony. Czasami ma się dość, tak bardzo... "Ostrożnie z miłością" to prawdziwa petarda! Zwariowałam na punkcie tej książki! Nie pamiętam, kiedy już pierwsza strona wywoływała u mnie wybuch śmiechu - a z tą powieścią właśnie tak było. Spora dawka humoru to jedno, ubaw wzbudzały również stosunki między bohaterami. Relacja love-hate to element wielu romansów, nie zawsze jednak jest dobrze nakreślony. Czasami ma się dość, tak bardzo irytuje. Samatha Young tak scharakteryzowała bohaterów i tak kreowała ich więź, że ciężko było poczuć jakieś negatywne emocje. Ba, z trudnością odrywałam się od lektury (niestety moja doba nie rozciąga się magicznie i czas na czytanie stanowi niewielką jej część, nad czym ubolewam bardzo, zwłaszcza przy takich książkach :P). Charyzmatyczna Ava, niedająca sobie w kaszę dmuchać, i początkowo tajemniczy, przystojny (ale nie tak cukierkowo, niczym grecki bóg, jak to w wielu powieściach bywa) i charakterny Caleb to połączenie idealne.

Najnowsza powieść Samanthy to pozycja obowiązkowa na długie, jesienne wieczory, dla wszelkich romantyczek i nie tylko. Prawdę powiedziawszy, to brakuje mi skali, aby ocenić tę książkę :D! Fabuła w 100% przypadła mi do gustu, kreacja postaci także, ale o tym już wspominałam. Pióro autorki również jest mi bliskie, "Ostrożnie z miłością" nie jest pierwszą powieścią Samanthy, z którą się spotykam, ale zdecydowanie jest jej najlepszą (wśród tych, które miałam okazję poznać). Wyczucie w opisach scen łóżkowych również zasługuje na plus. Autorka posługuje się takimi słowami, takimi opisami, które absolutnie nie budzą niesmaku. Wszystko w tej kwestii jest wyważone i odpowiednio dobrane.

Premiera powieści już jutro, dlatego gorąco polecam Wam udać się do sklepu po swój egzemplarz! Nie będziecie żałować, emocje gwarantowane. Książka zdecydowanie ląduje na półce ULUBIONE :).

pokaż więcej

 
2018-10-29 09:23:46
Cykl: Wild Seasons (tom 2)

"Dziki romans" wydaje się być oklepaną historią. Motywów szybkich romansów i potem rodzącego się uczucia między bohaterami było wiele. Czy Christina Lauren zaprezentowała w swojej książce coś więcej, niż utarte już schematy? Cóż, muszę przyznać, że wiele wątków było przewidywalnych i jeśli ktoś szuka literatury wysokich lotów, to tutaj jej nie znajdzie. Natomiast jeśli ma się ochotę na małą,... "Dziki romans" wydaje się być oklepaną historią. Motywów szybkich romansów i potem rodzącego się uczucia między bohaterami było wiele. Czy Christina Lauren zaprezentowała w swojej książce coś więcej, niż utarte już schematy? Cóż, muszę przyznać, że wiele wątków było przewidywalnych i jeśli ktoś szuka literatury wysokich lotów, to tutaj jej nie znajdzie. Natomiast jeśli ma się ochotę na małą, niezobowiązującą odskocznię od codzienności, to "Dziki romans", nawet swoją przewidywalnością, jest w takiej sytuacji całkiem ok.

Kwestią, która nie może pozostać bez echa, są bohaterowie. Postać Harlow doprowadzała mnie momentami do białej gorączki. Nie polubiłam tej dziewczyny, jej zachowanie często nie wskazywało na to, że jest osobą dorosłą... Raczej bym mogła powiedzieć, że wciąż tkwiła w czasach nastoletnich, gdzie chwiejność emocjonalna bywa na porządku dziennym. Jeszcze. Inaczej sprawa miała się z Finnem, który od razu wzbudził we mnie sympatię. Kreacja jego charakteru zdecydowanie przypadła mi do gustu.

Sceny łóżkowe, ku mej uciesze, zostały opisane w sposób nie budzący niesmaku. W erotykach różnie to bywa, wiadomo - to dzięki zbliżeniom powieści te otrzymują ów miano, ale nie zawsze autorzy opisują je z rozwagą. "Dziki romans" w tej kwestii nie wzbudził we mnie negatywnych emocji.

"Dziki romans" to powieść, która idealnie nadaje się na jesienną szarugę za oknem. Christina Lauren poprawia humor, ale nie zmusza do głębokich refleksji, to nie ten typ literatury. Szukacie niezobowiązującej powieści, która zapewni Wam rozrywkę podczas gorszego dnia? Śmiało, sięgajcie po "Dziki romans" :).

pokaż więcej

 
2018-10-23 09:28:39
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Egzemplarze recenzenckie, Posiadam
 
2018-10-17 07:48:53

Emocje, emocje, jeszcze raz emocje. Oj, autorka może być dumna. "Czego nie powiedziałam" to świetna, wciągająca bez reszty lektura, która gra uczuciami czytelnika. Myślę, że to w dużej mierze zasługa realistycznego wydźwięku historii przedstawionej w książce. Pani Małgorzata poruszyła kwestie, które mogłyby dotyczyć każdej i każdego z nas, a często właśnie zdarzają się w naszym środowisku,... Emocje, emocje, jeszcze raz emocje. Oj, autorka może być dumna. "Czego nie powiedziałam" to świetna, wciągająca bez reszty lektura, która gra uczuciami czytelnika. Myślę, że to w dużej mierze zasługa realistycznego wydźwięku historii przedstawionej w książce. Pani Małgorzata poruszyła kwestie, które mogłyby dotyczyć każdej i każdego z nas, a często właśnie zdarzają się w naszym środowisku, najbliższym otoczeniu i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Emilia nie mogła uszczęśliwić Roberta dzieckiem, co więcej, jej bolesna przeszłość dawała o sobie znać - powiem szczerze, że było mi bardzo żal tej bohaterki. Autorka tak skonstruowała charaktery poszczególnych postaci, że bez problemu się do nich zbliżamy i zżywamy się. Poza tym, pierwszoplanowa narracja z punktu widzenia Emilii, jej rozterki wewnętrzne i obawy pozwalały na jeszcze głębsze zatopienie się w lekturze.

W "Czego nie powiedziałam" odnajdziemy jasne i ciemne strony codzienności. Jest miłość, ale pojawia się też nutka goryczy. Autorka prowadzi historię niespiesznie, dzięki czemu możemy się na chwilę zatrzymać i niektóre kwestie przemyśleć. Mogą bezpośrednio nas nie dotyczyć, ale nigdy nie wiadomo, co przyniesie nam los. Co byśmy zrobili, gdybyśmy znaleźli się w takiej TRUDNEJ sytuacji?

Jestem oczarowana tą powieścią mimo, że pewne wątki nie należą do najprzyjemniejszych i najłatwiejszych. Pani Małgorzata już drugi raz chwyciła mnie za serducho, lubię jej pióro i pomysły na fabułę. Powiem krótko - warto sięgnąć po tę książkę :).

pokaż więcej

 
2018-10-17 07:44:34
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Egzemplarze recenzenckie, Posiadam
 
2018-10-17 07:42:36
Dodała do serwisu książkę: Po bezdrożach Alaski
 
Moja biblioteczka
390 89 706
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (25)

Ulubieni autorzy (6)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (1)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd