Marta Daft  
martawsrodksiazek.pl
30 lat, kobieta, Gołębiewo Wielkie, status: Czytelniczka, dodała: 43 cytaty, ostatnio widziana 22 godziny temu
Teraz czytam
 • Akuszer bogów
  Akuszer bogów
  Autor:
  Wszystko, w co wierzyła, okazało się kłamstwem. Nie wie już, kim jest ani czemu przez większość życia karmiono ją bredniami. Była mistrzynią fałszywych tożsamości, a teraz na niczym nie zależy jej tak...
  czytelników: 1437 | opinie: 163 | ocena: 7,6 (640 głosów)
 • Alan Cole nie jest tchórzem. Tom 1
  Alan Cole nie jest tchórzem. Tom 1
  Autor:
  Przezabawna i przejmująca opowieść o dorastaniu, coming oucie i na pozór normalnej rodzinie. Któż tego nie zna? W szkole Alan Cole robi wszystko, żeby nie zniknąć w tłumie, przede wszystkim spędza mnó...
  czytelników: 403 | opinie: 29 | ocena: 7,11 (62 głosy)
 • A miało być tak pięknie
  A miało być tak pięknie
  Autor:
  Pogrążona w długach Anna postanawia zostawić wszystko i wyjechać do innego kraju, by tam znaleźć dobrą pracę i na nowo ułożyć sobie życie. Szybko jednak okazuje się, że zagraniczna rzeczywistość nie j...
  czytelników: 134 | opinie: 13 | ocena: 6,78 (41 głosów)
 • Cała ja
  Cała ja
  Autor:
  Milena całkowicie traci głowę, gdy całuje Jacka po raz pierwszy. W starszym, zamożnym przyjacielu rodziny odnajduje wszystko, czego brakuje jej rówieśnikom – szacunek, czułość i namiętność. Wydaje się...
  czytelników: 527 | opinie: 115 | ocena: 7,41 (205 głosów)
 • Dziewczyna, która przepadła
  Dziewczyna, która przepadła
  Autor:
  Osiem lat pod dachem psychopaty to piekło, z którym porwana przez niezrównoważonego mężczyznę Monika musi się zmierzyć zupełnie sama. Gdzieś ktoś jej szuka, ktoś rozpaczliwie za nią tęskni, ale ona pr...
  czytelników: 1507 | opinie: 99 | ocena: 8,52 (465 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-14 01:07:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Cole (tom 2)

Pierwsze spotkanie, pojawiające się uczucia, ukradkowe spojrzenia i chwytane w locie wspólne chwile. Początki rodzącego się uczucia przypominają wiatr, który może otulać delikatnością i niczym bryza kojąco rozgrzewać nasze zmysły i serca. Wiatr jednak może przybrać na sile i rozpalić ogień tak ogromny, że spali wszystko, co dookoła, lecz czas wyzwania przychodzi potem. Moment, w którym wasze... Pierwsze spotkanie, pojawiające się uczucia, ukradkowe spojrzenia i chwytane w locie wspólne chwile. Początki rodzącego się uczucia przypominają wiatr, który może otulać delikatnością i niczym bryza kojąco rozgrzewać nasze zmysły i serca. Wiatr jednak może przybrać na sile i rozpalić ogień tak ogromny, że spali wszystko, co dookoła, lecz czas wyzwania przychodzi potem. Moment, w którym wasze gorące uczucie zderzy się z codziennością, jest największym sprawdzianem dla uczuć.

Jack i Sydney pośród pięknych widoków i wakacyjnej atmosfery odnaleźli siebie. Powrót do codzienności zmusił ich do odkrycia swoich wad i zdradzenia wszystkich tajemnic. Gdy ich uczucie po zawirowaniach powoli się stabilizowało, los rzucił im pod nogi kolejną przeszkodę. Sydney wraz z przyjaciółką wyrusza w trasę koncertową, gdzie są supportem przed znanym zespołem. Dobra zabawa i powrót do beztroskich lat życia będą przeplatać się z trudami rozstania. Czy ich uczucie przetrwa rozłąkę? Jak Sydney poradzi sobie z byłym adoratorem? Czy sama stanie się ofiarą zazdrości?


Vi Keeland idealnie łączy gorący romans z lekką opowieścią doprawioną szczyptą humoru w postaci Sienny, najlepszej przyjaciółki głównej bohaterki. Czytelnik nie będzie miał czasu na analizy, po prostu wczuje się w klimat trasy koncertowej, uśmieje się z tekstów Sienny i będzie pod wrażeniem ewoluowania uczuć tej dobrze sobie znanej dwójki. Powieściopisarka trochę nas zaskoczy i pozwoli swoim bohaterom odkryć inne oblicze. Czy jest ono lepsze od tego z pierwszego tomu? Cóż, na pewno inne, lecz równie intrygujące. Drugi tom jest lekki, przyjemny w odbiorze i trochę przesłodzony, jednak kto nie lubi słodyczy od czasu do czasu.

------------------------------
http://www.martawsrodksiazek.pl/2018/11/tylko-dla-ciebie-vi-keeland.html

pokaż więcej

 
2018-12-13 23:37:32
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Cykl: WRÓĆ DO MNIE (tom 1)

Wiele razy człowiek zastanawia się nad tym, ile razy będzie w stanie się jeszcze podnieść po porażce, poskładać złamane serce, żyć bez kolejnego kawałka duszy. Gdy musi tego doświadczyć, okazuje się, że życie nie czeka, aż znajdziesz siły, by je dogonić i tylko od ciebie zależy jak zmniejszyć ten dystans. Zbierasz się w całość i okazuje się, że to nic trwałego, a każda strata zostawia większą... Wiele razy człowiek zastanawia się nad tym, ile razy będzie w stanie się jeszcze podnieść po porażce, poskładać złamane serce, żyć bez kolejnego kawałka duszy. Gdy musi tego doświadczyć, okazuje się, że życie nie czeka, aż znajdziesz siły, by je dogonić i tylko od ciebie zależy jak zmniejszyć ten dystans. Zbierasz się w całość i okazuje się, że to nic trwałego, a każda strata zostawia większą pustkę. Przeszłość cię dogania, odsłaniając coś jeszcze, tylko czy jesteś w stanie to sprawdzić?


Presley była młoda i zakochana, wtedy do jej serca i życia zakradł się ból, a ona przez jedną decyzję podjętą poza nią straciła fragment duszy. Wtedy poznała Todda, który miał być jej opoką i klejem na złamane serce. Nic nie przygotowało jej na to, że po siedemnastu latach, w obliczu tragicznych wydarzeń będzie musiała wrócić tam, gdzie wszystko się zaczęło i równocześnie przypominać sobie o tym, co straciła jako pierwsze. Straciła wszystko, męża, stabilizacje finansową, przyjaciółkę i marzenia. Wraz z dwoma synami wraca w rodzinne strony, by stanąć na nogi i odnaleźć ukojenie w bólu, który ją pochłania. Tylko jak ma się to udać, gdy jest tam on. Zachary to jej pierwsza miłość i pierwszy powód bólu. Oboje się zmienili i inaczej pamiętają wydarzenia sprzed lat. Łączy ich jedno, uczucie, które tylko na chwilę jakby przygasło. Czy uda im się poskładać swoje dusze i serca na nowo? Czy miłość ma aż taką siłę, by dać szansę na drugie podejście?


----------------------------
http://www.martawsrodksiazek.pl/2018/12/powiedz-ze-zostaniesz-corinne-michaels.html

pokaż więcej

 
2018-12-13 23:34:46
Ma nowego znajomego: ew_cia
 
2018-12-07 13:36:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Cykl: Bracia Slater (tom 4)

Miłość, o którą nie dbasz, jest niczym ogień pozostawiony bez opieki. Niekiełznana i niszczycielska siła, która może strawić nawet najmocniejsze fundamenty. Nie pomoże powierzchowna walka z żywiołem, należy szukać przyczyny. Tylko czy zdążymy ją odnaleźć? Odbudować nadpalone podstawy tego, co początkowo było uczuciem, które miało być nieskończone i niezniszczalne?

Związek Rydera z Branną...
Miłość, o którą nie dbasz, jest niczym ogień pozostawiony bez opieki. Niekiełznana i niszczycielska siła, która może strawić nawet najmocniejsze fundamenty. Nie pomoże powierzchowna walka z żywiołem, należy szukać przyczyny. Tylko czy zdążymy ją odnaleźć? Odbudować nadpalone podstawy tego, co początkowo było uczuciem, które miało być nieskończone i niezniszczalne?

Związek Rydera z Branną Murphy, siostrą Bronagh przechodzi ogromny kryzys, jednak kobieta cierpi w samotności, starając się odwzajemniać radość, która gości w rodzinie Slater'ów. Wiecznie wściekły Ryder z każdym dniem swoim zachowaniem i znikaniem na wiele godzin niszczy swoją wybrankę. Branna nie wie co robić. Ratować coś, co wydawało się idealne kilka lat temu, czy odpuścić i zawalczyć o spokój ducha. Gdy ich problemy ujrzą światło dzienne, a myśli o rozstaniu Branna wypowie na głos zdarzyć się może wszystko. Jak na te rewelacje zareaguje cała rodzina i przede wszystkim Ryder? Co było przyczyną dziwnych zachowań mężczyzny? To niezwykły sprawdzian dla więzów rodzinnych i siły uczucia, które od lat było wzorem do naśladowania.

Książkę pochłonęłam w kilka godzin. Nadal jest zabawnie, seksownie i niebezpiecznie, choć na pierwszym planie główną rolę tym razem odgrywa smutek, niedomówienia i tajemnice, które jak jad powoli sączą się i wyżerają to, co dobre. Pełna emocji, tych dobrych i złych, lektura okazała się świetnym powrotem do moich ukochanych postaci. Dostarczyła mi śmiechu w stylu Slaterów i wydarzeń z przytupem. Fanki serii odnajdą w tej części złość, nadzieje i radość. Trzymane w napięciu do samego końca, na długo po lekturze nie pozbędą się rumieńców irytacji i rozmarzenia. To świetna, choć trochę dojrzalsza kontynuacja serii, którą trzeba poznać.

__________________________________
http://www.martawsrodksiazek.pl/2018/12/bracia-slater-ryder-lacasey.html

pokaż więcej

 
2018-12-07 13:32:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

Odwieczna walka dobra ze złem może przybrać przeróżne formy. Jeśli twój wybór ogranicza się do dwóch najprostszych opcji, nie powinno być problemu. Po prostu podążysz za tą opcją, która wypełnia twe serce w większości. Czy aby na pewno? Co, jeśli wybór traci na oczywistości, gdy po obu stronach pozostawiasz kogoś, kogo kochasz?


Megan to zwykła siedemnastolatka mieszkająca z samotnie...
Odwieczna walka dobra ze złem może przybrać przeróżne formy. Jeśli twój wybór ogranicza się do dwóch najprostszych opcji, nie powinno być problemu. Po prostu podążysz za tą opcją, która wypełnia twe serce w większości. Czy aby na pewno? Co, jeśli wybór traci na oczywistości, gdy po obu stronach pozostawiasz kogoś, kogo kochasz?


Megan to zwykła siedemnastolatka mieszkająca z samotnie wychowującą ją matką. Nie poznała nigdy swego ojca, jednak nie cierpi z tego powodu. Każdego dnia otoczona ludźmi, którzy chcą się z nią przyjaźnić, rozmyśla o chłopcach, szkolnym balu i nauce. Wszystko układa się idealnie, aż do dnia, w którym po raz pierwszy dopadają ją dziwne dolegliwości, a w lustrze dostrzega oblicze przystojnego chłopaka. Adam, chłopak z lustra okazuje się jej własnym światłem, a nie wytworem zmęczonej wyobraźni. Dziewczyna pozna tajemnice skrywane od lat przez jej rodzinę. W wirze wydarzeń będzie musiała wybrać stronę, po której się opowie, gdy świat stanie na skraju zagłady. Czy Megan odnajdzie na czas właściwą drogę? Czy chłopak z lustra zrozumie jej wybór?


____________________
http://www.martawsrodksiazek.pl/2018/12/swiato-anioa-izabela-zawis.html
____________________

pokaż więcej

 
2018-12-07 13:30:31
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Współczesne baśnie (tom 2)

Czasami sytuacja widziana z dwóch różnych perspektyw nabiera innego wymiaru. Gdy prócz wspólnego strachu i iskry nadziei każdy odczuwa jeszcze paletę innych, jakże różnych od siebie emocji. Zła decyzja, nieudana próba naprawy sytuacji i rodzące się poczucie winy. Czy ważna jest przyczyna rodzącej się siły do walki, stawiania kolejnych kroków i wiary w niemożliwe?


Griselda wiele w życiu...
Czasami sytuacja widziana z dwóch różnych perspektyw nabiera innego wymiaru. Gdy prócz wspólnego strachu i iskry nadziei każdy odczuwa jeszcze paletę innych, jakże różnych od siebie emocji. Zła decyzja, nieudana próba naprawy sytuacji i rodzące się poczucie winy. Czy ważna jest przyczyna rodzącej się siły do walki, stawiania kolejnych kroków i wiary w niemożliwe?


Griselda wiele w życiu przeszła, tułając się od jednej rodziny zastępczej do drugiej. Praca niani stała się odskocznią od bolesnych wspomnień i środkiem do celu. Dziewczyna chce zrobić wszystko by naprawić swój błąd sprzed dziesięciu lat, gdy sama przekroczyła rzekę i uciekła z trzyletniego piekła na farmie Caleba Fostera zostawiając w rękach porywacza Holdena. Poczucie winy i nieopisany ból pchnęły dziewczynę w ramiona Jonaha, który zabiera ją z powrotem do Wirginii Zachodniej, gdzie lata temu straciła część siebie. Czy powrót w miejsce osnute traumą może okazać się dobrym rozwiązaniem? Czy jedno spotkanie może być równocześnie utkane ze smutku i radości?


Nadzieja, radość, ból i łzy oraz uczucie, które swoją siłą zwala z nóg, to znak rozpoznawczy Katy Regnery, który napawa mnie strachem i ekscytacją za każdym razem, gdy mam możliwość zagłębiania się w kolejne tytuły spod pióra autorki. Czy Nigdy nie pozwolę ci odejść wywołało podobne emocje?

--------------------
http://www.martawsrodksiazek.pl/2018/12/nigdy-nie-pozwole-ci-odejsc-katy.html
--------------------

pokaż więcej

 
2018-12-02 17:49:29
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Cykl: Nigdy... (tom 3) | Seria: Nigdy...

Możesz mieć wszystko, pracę, władzę i pieniądze. Uroda to twoja dodatkowa broń, która połączona z intelektem pomoże ci wspiąć się wysoko. Boisz się tylko straty, ale nie tej, która może dotknąć twój wygląd czy pozycje a tej, która dosięgnie twego serca i sprawi, że stracisz kontrolę. Czy jesteś w stanie nigdy nie zaryzykować?


Łóżko i fantastyczny seks przyszły po wszystkim, po awansach, po...
Możesz mieć wszystko, pracę, władzę i pieniądze. Uroda to twoja dodatkowa broń, która połączona z intelektem pomoże ci wspiąć się wysoko. Boisz się tylko straty, ale nie tej, która może dotknąć twój wygląd czy pozycje a tej, która dosięgnie twego serca i sprawi, że stracisz kontrolę. Czy jesteś w stanie nigdy nie zaryzykować?


Łóżko i fantastyczny seks przyszły po wszystkim, po awansach, po przyjaźni, po miłości... i były jedynie miłym dodatkiem...

Samantha to właścicielka dobrze prosperującej firmy. Wszystko, co osiągnęła, chroni na każdym kroku. Nie chcąc komplikacji w życiu, unika wchodzenia w żadne relacje. Przelotne i krótkie romanse to jej codzienność. Nie przypuszcza, że pojawienie się w jej życiu jakiegokolwiek mężczyzny może zmienić jej podejście do życia i uczuć. Gdy poznaje Henry'ego wszystko się zmienia, a z pozoru kolejna przelotna relacja może mieć całkowicie inne zakończenie. Oboje będą zmuszeni do zmierzenia się z uczuciem i pokonania duchów przeszłości. Czy dadzą radę udźwignąć ciężar konsekwencji wcześniejszego życia?


Marta W. Staniszewska oddaje w ręce czytelniczek opowieść, która rozpali zmysły, uraduje serce i da oddech od codzienności. Prosty język i niewymuszona lekkość połączona z wirtuozyjnym wykorzystywaniem emocji spodoba się każdej miłośniczce romansów. Pokochacie bohaterów, docenicie fabułę i spędzicie miło czas.


----------------------------
http://www.martawsrodksiazek.pl/2018/11/nigdy-nie-mowie-nigdy-marta-w.html
---------------------------

pokaż więcej

 
2018-11-21 14:33:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

(...) prawdziwym problemem nie jest życie w pojedynkę, lecz samotność. Różnica pomiędzy samotnym życiem a samotnością polega na tym, że pierwsze istnieje w świecie fizycznym, a drugie w sercu. Człowiek może być sam, ale wcale nie musi być samotny, i na odwrót.

Złamane serce to najboleśniejsze ze „złamań". Ból tkwi w samym jego środku, zahaczając o duszę cierpiącego, przez co staje się niemal...
(...) prawdziwym problemem nie jest życie w pojedynkę, lecz samotność. Różnica pomiędzy samotnym życiem a samotnością polega na tym, że pierwsze istnieje w świecie fizycznym, a drugie w sercu. Człowiek może być sam, ale wcale nie musi być samotny, i na odwrót.

Złamane serce to najboleśniejsze ze „złamań". Ból tkwi w samym jego środku, zahaczając o duszę cierpiącego, przez co staje się niemal nie do pokonania. To od nas samych zależy, kiedy pozbędziemy się tego uporczywego uczucia pustki i czy jesteśmy w stanie po tym na nowo odbudować siebie. Może złamane serce i cierpiąca dusza to idealny grunt pod odkrycie naszej spontaniczności, wprowadzenie zmian i odnalezienie w sobie nowej siły?


Nie znałem tej kobiety, a jednak jej współczułem. Poczułem, jakbym coś tracił. Myślę, że w jakimś sensie jednak ją znałem. Znałem ją, bo rozumiałem jej cierpienie. Bo była wrażliwa i uczciwa.

Alex odczuwa ogromną pustkę. Po nieudanym małżeństwie pozostało mu puste konto, złamane serce i status rozwodnika. Jedyne czego w tej chwili pragnie, to poznać bratnią duszę, osobę, która nie tylko obdarzy go przyjaźnią, ale i zrozumie, co przeżywa. Przypadkowo trafia na blog, gdzie tajemnicza LBH codziennie wysyła wzruszające i głębokie listy do całego świata. Jej wpisy niczym palce przesuwane po strunach wydobywają z mężczyzny uczucia, które on sam uważał za martwe. Alex postanawia wyruszyć do urokliwego miasteczka, znając tylko inicjały autorki listów i odnaleźć kobietę, która na nowo rozpaliła w nim chęć do życia i wiarę w miłość. Czy mu się to uda? Czy starczy mu odwagi, by sięgnąć po szczęście?

To piękna i napisana w najlepszym stylu opowieść, która ukazuje, że pomimo upadków warto wciąż wierzyć w nieoczekiwane i spodziewać się w życiu dobra. Evans kolejny raz uświadamia nas, że bez względu na napotkane przeszkody i siłę bólu, z jakim przyjdzie się nam zmierzyć, jesteśmy w stanie zaryzykować, odnaleźć chęć zmian i wprowadzić je w życie.

Jeśli macie ochotę przeczytać na wskroś prawdziwą i piękną opowieść, musicie poznać tajemnicę, która majaczy gdzieś pod jemiołą. Dajcie się porwać historii, która może nie każdemu się spodobać, jednak zasługuje na to, by ją poznać i sprawdzić jaki element was zachwyci. Fani twórczości Evansa na pewno będą zadowoleni i przepadną jak ja.


--------------------------------
http://www.martawsrodksiazek.pl/2018/11/tajemnica-pod-jemioa-richard-paul-evans.html
--------------------------------

pokaż więcej

 
2018-11-20 22:36:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Lindsey kocha taniec, kawę w swojej ulubionej kawiarni i swojego kuzyna Erica. Jej życie płynie spokojnym torem, wiodąc ją drogą wprost do 18 urodzin. Tydzień przed nią 18 urodziny obchodzi także jej kuzyn, jednak tego dnia znika bez śladu. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej wraz z pojawieniem się nowych uczniów w szkole dziewczyny. Lindsey trafi na nową bardzo gadatliwą przyjaciółkę i... Lindsey kocha taniec, kawę w swojej ulubionej kawiarni i swojego kuzyna Erica. Jej życie płynie spokojnym torem, wiodąc ją drogą wprost do 18 urodzin. Tydzień przed nią 18 urodziny obchodzi także jej kuzyn, jednak tego dnia znika bez śladu. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej wraz z pojawieniem się nowych uczniów w szkole dziewczyny. Lindsey trafi na nową bardzo gadatliwą przyjaciółkę i chłopaka o oczach niczym płynne złoto. Dzięki temu spotkaniu życie dziewczyny zacznie się zmieniać, a ona dostrzeże to, czego nie widzą inni. Świat, w którym mieszka skrywa wiele tajemnic, a magiczne istoty są jego częścią. Nastolatka będzie musiała odkryć, czym była Wielka wojna, kim jest ona i jej kuzyn Eric oraz jaką rolę w jej życiu odgrywa Liam. Rozpoczyna się gra, w której możesz być tylko pionkiem lub odkryć całą prawdę. Tylko jak odnaleźć się pośród tylu kłamstw i niepewności? To, co ma wzmocnić Lindsey, może okazać się nie do przejścia.


PIĄTEK, 7 WRZEŚNIA 2018
Dzieci gwiazd i lustra lodu- Katarzyna IzbickaCzasem życie sprawia wrażenie tkwienia w stagnacji, nic się nie zmienia. Wszystko płynie swoim rytmem. W sumie można odnaleźć szczęście w prostocie i powtarzalności, ale pojawia się pytanie, co było przed tym i jak jawi się przyszłość. Skąd w poukładanym miasteczku, jakich wiele tyle tajemnic i czemu to twój świat zaczyna się walić?

Czasami lepiej jest uwierzyć w coś niesamowitego, niż trwać bezwzględnie przy powszechnie przyjętych prawdach.


Lindsey kocha taniec, kawę w swojej ulubionej kawiarni i swojego kuzyna Erica. Jej życie płynie spokojnym torem, wiodąc ją drogą wprost do 18 urodzin. Tydzień przed nią 18 urodziny obchodzi także jej kuzyn, jednak tego dnia znika bez śladu. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej wraz z pojawieniem się nowych uczniów w szkole dziewczyny. Lindsey trafi na nową bardzo gadatliwą przyjaciółkę i chłopaka o oczach niczym płynne złoto. Dzięki temu spotkaniu życie dziewczyny zacznie się zmieniać, a ona dostrzeże to, czego nie widzą inni. Świat, w którym mieszka skrywa wiele tajemnic, a magiczne istoty są jego częścią. Nastolatka będzie musiała odkryć, czym była Wielka wojna, kim jest ona i jej kuzyn Eric oraz jaką rolę w jej życiu odgrywa Liam. Rozpoczyna się gra, w której możesz być tylko pionkiem lub odkryć całą prawdę. Tylko jak odnaleźć się pośród tylu kłamstw i niepewności? To, co ma wzmocnić Lindsey, może okazać się nie do przejścia.Czemu ten tytuł czekał na recenzje, nie wiem, ale już to zmieniam i podsuwam swoją opinię na temat książki Katarzyny Izbickiej.Tylko od czego, by zacząć? Fabuła, która wciąga od pierwszych stron i mami nas lekkością i tajemnicami przez cały czas trwania lektury. Gdy wkraczamy w pozornie uporządkowany i bezbarwny świat Lindsey może nam się wydawać, że nic nas nie zaskoczy. Jednak autorka potrafi namieszać i sprawić, że chce się więcej.


Łzy nigdy nie kłamią, Lin- powiedział, znów podchodząc do mnie.- One zawsze mówią prawdę. Tak samo jak oczy.


Możliwe, że to zasługa porywającego stylu lub samego pomysłu na fabułę, ale myślę, że całą robotę odhacza kreacja bohaterów. To ich charaktery, naturalność i interakcje, w jakie wchodzą, sprawiają, że od książki nie sposób się oderwać. Lindsey polubicie od początku, nie irytuje i choć czasem popełnia głupie błędy, to zawsze stara się je naprawiać. Ciągnie ją do Liama, jednak szanuje układ, w jaki trafiła. Nie ma się jednak co martwić, bo między tą dwójką iskrzy od pierwszego spotkania i wcale nie pomaga im fakt ich pochodzenia. Przyjdzie im się zmierzyć z wieloma tajemnicami.Ciekawe postaci i wciągająca fabuła, a to wszystko złączone w historię, która dopiero się rozpoczęła. Tom pierwszy jest wprowadzeniem do kolejnych wydarzeń. Mami i miesza, nie pozwala na dokładną analizę, wciąż ukrywając niektóre fakty dotyczące przeszłości i przyszłości. To kawałek dobrej fantastyki, która nieco inaczej zapatruje się na to, jak wyglądają kontakty ludzi, elfów i syren. Kto jest tym dobrym? Jaka tajemnica skrywa się za Wielką wojną? Czy Lindsey odkryje swoje moce i stłumi rodzące się uczucia? Przekonajcie się, a nie pożałujecie.To lekka, barwna, tajemnicza i niezwykle przyjemna opowieść o przeznaczeniu, sile i odkrywaniu prawdziwego oblicza tych, którzy na co dzień nie rozstają się z maską. Napisana w świetnym i bardzo plastycznym stylu. Rozgromi was humorem i zachęci tajemnicą, a iskrzące spotkania Liama i Lindsey tylko dopełnią całość. Świetna młodzieżówka, która daje nadzieje na to, że tworzy się dobre zaplecze w polskiej fantastyce.

----------------------
http://www.martawsrodksiazek.pl/2018/09/dzieci-gwiazd-i-lustra-lodu-katarzyna.html
----------------------

pokaż więcej

 
2018-11-20 22:33:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Paryż roku 1884, słynny zakład dla osób umysłowo chorych i pokazy hipnozy, na które ściąga ludność z całej Europy. Znany neurolog bawi się w magika, pokazując umysłowo chorych niczym marionetki tańczące na sznurkach. Gdy do ośrodka trafia mała dziewczynka imieniem Runa, na którą żadna terapia nie działa, swojej szansy w zaistniałej sytuacji doszukuje się szwajcarski student Jori Hell.... Paryż roku 1884, słynny zakład dla osób umysłowo chorych i pokazy hipnozy, na które ściąga ludność z całej Europy. Znany neurolog bawi się w magika, pokazując umysłowo chorych niczym marionetki tańczące na sznurkach. Gdy do ośrodka trafia mała dziewczynka imieniem Runa, na którą żadna terapia nie działa, swojej szansy w zaistniałej sytuacji doszukuje się szwajcarski student Jori Hell. Postanawia zdobyć dyplom za sprawą nowatorskiej metody operacji usuwającej obłęd z mózgu. Młody mężczyzna nie wie jednak, że Runa w całym mieście pozostawiła wiadomości, które skupią na niej uwagę i zna jego mroczną tajemnicę.

Ciekawy styl, który świetnie odwzorowuje klimat, zmusza czytelnika do refleksji i wywołuje emocje. Ta książka może podzielić czytelników na tych zachwyconych stylem i zniesmaczonych mocnymi scenami. Bez względu na stronę, po której się znajdziecie, książka jest warta każdej minuty spędzonej z nią w jesienny, lekko mroczny wieczór. Polecam fanom mocnych wrażeń i książek o czymś, gdzie fabuła ma sens i wartość.


-----------------
http://www.martawsrodksiazek.pl/2018/09/runa-vera-buck.html
-----------------

pokaż więcej

 
2018-11-20 22:29:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Cykl: Wysłannicy (tom 1)

Larysa to osiemnastolatka, która niedługo stanie przed wyborem drogi życiowej. Wciąż waha się, czy nie iść w ślady ojca i swojej dorosłości nie związać z liczbami. Takiemu rozwiązaniu przeciwstawia się cała jej romantyczna dusza, która pragnie spełniać się w murach Akademii Sztuk Pięknych. Te rozważania zaburza jednak pojawienie się na jej drodze Gabriela, którego dziewczyna początkowo nie... Larysa to osiemnastolatka, która niedługo stanie przed wyborem drogi życiowej. Wciąż waha się, czy nie iść w ślady ojca i swojej dorosłości nie związać z liczbami. Takiemu rozwiązaniu przeciwstawia się cała jej romantyczna dusza, która pragnie spełniać się w murach Akademii Sztuk Pięknych. Te rozważania zaburza jednak pojawienie się na jej drodze Gabriela, którego dziewczyna początkowo nie wspomina miło. Z każdym kolejnym spotkaniem Lara utwierdza się w swoich odczuciach co do chłopaka. Nie ma świadomości, że jego pojawienie się w jej życiu wiele zmieni, a ona sama stanie się świadkiem odwiecznej walki dobra ze złem. Kto wygra i po czyjej stronie stoi jej wybranek? Kim jest tajemniczy Daniel? Jaką tajemnicę skrywa skrzętnie Gabriel, twierdząc, że zabiłaby uczucia Larysy względem jego osoby?

Melissa Darwood potrafi stworzyć powieść o walce dobra ze złem, romans z fantastyką w tle i wszystko, co jeszcze może wykreować jej wyobraźnia. To zawsze będzie jakieś, będzie miało wartość i zostawiało w czytelnikach ślad. Dzięki Lariście możemy zamknąć się w świecie, pełnym tajemnic, nieśmiertelności i miłości ponad wszystko. Dać się porwać świetnemu stylowi i prawdzie zionącej z każdej strony powieści Melissy. Tę książkę pochłania się bardzo szybko, pomysł na fabułę długo po przeczytaniu wciąż krąży w żyłach, a sympatia do głównych bohaterów nie przemija.
Jeśli do tej pory wahaliście się, czy to książka dla was, to wiedzcie jedno, tu nie liczy się wiek. To historia dla każdego, choć ci z odrobiną romantyzmu i fantastycznej cząstki w swych duszach odnajdą się tu szybciej. Ja z całą swoją mocą polecam i czekam na kolejne tomy oraz spotkania z Guardianami i Tentatorami.


---------------------------
http://www.martawsrodksiazek.pl/2018/09/larista-melissa-darwood.html
---------------------------

pokaż więcej

 
2018-11-20 22:28:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Autor:

Flint Hopkins, wzięty prawnik i samotny ojciec dwunastoletniego autystycznego Harrisona żałuje wielu rzeczy. Przez ostatnią dekadę wiele by zmienił, cofnął i zrobił zupełnie inaczej. Choć decyzji sprzed śmierci żony nie cofnie, każdy jego dzień to ucieczka przed konsekwencjami tamtych postanowień. Dbając o dobro syna, stara się żyć według konkretnych zasad, unikając zmian rutyny, jaką... Flint Hopkins, wzięty prawnik i samotny ojciec dwunastoletniego autystycznego Harrisona żałuje wielu rzeczy. Przez ostatnią dekadę wiele by zmienił, cofnął i zrobił zupełnie inaczej. Choć decyzji sprzed śmierci żony nie cofnie, każdy jego dzień to ucieczka przed konsekwencjami tamtych postanowień. Dbając o dobro syna, stara się żyć według konkretnych zasad, unikając zmian rutyny, jaką stworzył. Jednak jedna źle podjęta decyzja sprowadziła na niego chaos, który odbiera mu wszystko po kolei. Traci święty spokój, syna i serce. Każdy kolejny dzień i spotykanie na swojej drodze pewnej muzykoterapeutki skruszy mur, za którym Flint się ukrywał od lat.

Pan Perfekcyjny to książka wielowątkowa, chwytająca za serce, trzymająca w napięciu i rozbawiająca do łez. Pełna wartościowych bohaterów i pojedynczych historii, które nagle tworzą idealną całość, która zachwyci miłośniczki romansów, przekona te czytające obyczajówki, a i o fanatyków zwierzątek futerkowych zwanych szczurami zahaczy.

Ci, którzy cię kochają, powinni troszczyć się o to, o co ty się troszczysz. Pielęgnować sprawy, dzięki którym jesteś sobą.

Opowieść o tym, jak ważne jest przebaczenie samemu sobie. Odnalezienie siły, która pokona cienie wciąż przeszkadzające w dojrzeniu tego, co ważne. Nie poczujecie upływającego czasu. Drżenie serca i ekscytacja wymiesza się niepostrzeżenie z humorem. Ta książka złamie wam serce i poskleja je ogromną dawką ciepła, uśmiechu i garstki sierści, a to wszystko w rytm niespiesznych taktów, które tętnią w nas samych.

---------------------------
http://www.martawsrodksiazek.pl/2018/09/pan-perfekcyjny-jewel-e-ann.html
---------------------------

pokaż więcej

 
2018-11-20 22:15:58
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

Wiatr istnieje, choć jego samego nie możemy dostrzec. Dźwięków nie widać, pomimo tego każdy wie, że są dookoła nas. A jak sprawa ma się z krasnoludkami? Nikt ich nie widział i nie słyszał, czy więc to możliwe, że ich nie ma?

Myślicie sobie, jak można napisać książkę o kimś, kogo się nie widziało i dowieść, że istnieje? Maciej Szymanowicz zabiera nas w podróż, po której zakończeniu już nic nie...
Wiatr istnieje, choć jego samego nie możemy dostrzec. Dźwięków nie widać, pomimo tego każdy wie, że są dookoła nas. A jak sprawa ma się z krasnoludkami? Nikt ich nie widział i nie słyszał, czy więc to możliwe, że ich nie ma?

Myślicie sobie, jak można napisać książkę o kimś, kogo się nie widziało i dowieść, że istnieje? Maciej Szymanowicz zabiera nas w podróż, po której zakończeniu już nic nie będzie takie samo. Wkraczacie w świat pełen niemożliwego, niespotykanego i podobno nieistniejącego.

Muszę was jednak ostrzec, zdarzają się bowiem i takie małe złośliwe i strasznie marudne krasnale, które nie są zadowolone z miejsca, w którym zostały umieszczone. Autor nie podaje niestety jak spacyfikować takiego marudę, więc zalecam rozwagę i czujność pomiędzy salwami śmiechu i łzami rozbawienia.

My przy lekturze tego tytułu bawiliśmy się przednio, zachwyceni ilustracjami, oczarowani postaciami i sposobem prezentacji całej krasnalej społeczności. Idealnie nadaję się na prezent, nie pokuszę się o wystawianie ram wiekowych, czuje, że krasnoludki polubią was wszystkich (Poza tymi marudnymi wyjątkami).

------------------
http://www.martawsrodksiazek.pl/2018/09/krasnoludki-fakty-mity-gupoty-maciej.html
------------------

pokaż więcej

 
2018-11-20 22:09:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Smirthowie mają wszystko, ich życie pełne jest dóbr luksusowych, które radują ich duszę. Sen z ich powiek odgania jednak ich syn, którego postawa życiowa przeraża rodzicieli. Chłopiec nie potrafi i nie chce żyć w myśl zasad, jakimi kierują się jego rodzice. Pożycza pieniądze nie dbając o zysk, zaprasza bezdomnych, rozdaje jedzenie. Zdesperowani rodzice zapragną oduczyć chłopca dobroci i wyślą... Smirthowie mają wszystko, ich życie pełne jest dóbr luksusowych, które radują ich duszę. Sen z ich powiek odgania jednak ich syn, którego postawa życiowa przeraża rodzicieli. Chłopiec nie potrafi i nie chce żyć w myśl zasad, jakimi kierują się jego rodzice. Pożycza pieniądze nie dbając o zysk, zaprasza bezdomnych, rozdaje jedzenie. Zdesperowani rodzice zapragną oduczyć chłopca dobroci i wyślą go do szkoły, która ma go zmienić w egoistę, który ceni zysk i dobra materialne. Czy szkoła zdoła zmienić młodego Smirtha? A może na wskroś dobry chłopiec zmieni tak mocno zakorzenione zachowanie rodziców?

Niewielka książka o barwnej okładce i drobnych rysunkach, które zachęcą starszaki do czytania i umilą młodszym dzieciom wspólny czas czytania z rodzicami. Ciekawa i pouczająca fabuła otoczona prostymi obrazkami sprawia, że lektura tego tytułu może okazać się bardzo przyjemnym czasem. Polecam rodzicom, którzy chcą w lekki i przystępny sposób nauczyć swoje pociechy, jak ważne jest dobro oraz to, że warto się nim dzielić.


-------------------------------
http://www.martawsrodksiazek.pl/2018/09/uniwersytet-wszystko-moje-fabrizio-silei.html
-------------------------------

pokaż więcej

 
2018-11-20 21:53:13
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Brat Gotfryd (tom 1)

Rok 1273 w Krakowie na brzegu Wisły odnaleziono ciało brutalnie zabitego mężczyzny. W śledztwo angażuje się doświadczony inkwizytor brat Gotfryd, który ma za sobą dochodzenia przeciwko katarom i waldensom. U jego boku w drodze do prawdy podążają dwaj rycerze z Małopolski, Jaksa oraz Lambert. Dość szybko na trafiają na ślady prowadzące do ruin zamku Lemiesz. Jedna wiadomość przerywa... Rok 1273 w Krakowie na brzegu Wisły odnaleziono ciało brutalnie zabitego mężczyzny. W śledztwo angażuje się doświadczony inkwizytor brat Gotfryd, który ma za sobą dochodzenia przeciwko katarom i waldensom. U jego boku w drodze do prawdy podążają dwaj rycerze z Małopolski, Jaksa oraz Lambert. Dość szybko na trafiają na ślady prowadzące do ruin zamku Lemiesz. Jedna wiadomość przerywa poszukiwania zabójcy i odmienia kierunek wędrówki. Kolejne ciało należy do rycerza, którego zwęglone zwłoki znaleziono na dworze pewnego magnata. Wszystko wskazuje na rytuał pogański przed obrazem, którego ogień nawet nie śmiał tknąć. W drodze ku prawdzie pozostaje zaufać sobie nawzajem i nie zwątpić, gdyż w cieniu doliny mieczy czyha niebezpieczeństwo, które pokonać mogą tylko wspólnie.

Pęknięta korona to wierzenia, zabobony i zwyczaje średniowiecznej Polski połączone zbrodnią i ideałami, które tworzą świeżą i wielowarstwową całość, dla której warto sięgnąć po powieść Grzegorza Wielgusa. Historia ma niewielkie wady, jednak pomysł na fabułę i warci uwagi, przez większość czasu, bohaterowie znajdą swych zwolenników. Motyw zbrodni i sposoby odkrycia sprawców zapewnią nam kilka godzin ciekawej lektury, w której nie brakuje humoru a sposób jej wykreowania łącznie ze stylistyką i słownictwem zabierze czytelnika w realia średniowiecza. Mam lekki niedosyt, chętnie poznałabym bardziej przeszłość postaci i niektóre rozpoczęte wątki, jednak całość zasługuje na polecenie.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
1390 168 1426
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (66)

Ulubieni autorzy (84)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (56)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd