Skarb Wysp Andamańskich

Wydawnictwo: Wydawnictwo LTW
978-83-7565-261-1
przygodowa
Łukasz Kuć

"Skarb Wysp Andamańskich" to powieść przygodowa dla młodzieży. Wakacje spędzane na plantacji herbaty, gdzie pracuje ojciec głównego bohatera, pozostaną na długo w pamięci Władka. Skłócone tubylcze plemiona, dżungla zamieszkała przez jadowite zwierzęta, ocean pełen rekinów i płaszczek, podziemne jaskinie, no i oczywiście zaginiony skarb to gwarancja niezapomnianych wrażeń. Władek będzie musiał stawić czoło wielu niebezpieczeństwom, a na szali znajdzie się życie jego i towarzyszącego mu „małego wodza” – ostatniego spadkobiercy wielkiego Jomagi, oraz uroczej Angielki – Edyty. Czyż jednak prawdziwym skarbem są skrzynie złota i worki pereł? Młodzi bohaterowie zgłębić muszą i tę wielką tajemnicę. Od niej przecież tak dużo zależy…

źródło opisu: Wydawnictwo LTW, 2012

źródło okładki: www.ltw.com.pl

eR_ | 2016-03-14
Przeczytana: 11 marca 2016

Ferdynand Antoni Ossendowski - polski pisarz, dziennikarz, podróżnik, antykomunista, nauczyciel akademicki, działacz polityczny, naukowy i społeczny.
Nazywany"polskim Karolem Mayem", przez pewien czas, znajdował się w piątce najpoczytniejszych pisarzy na świecie.
Jego najsłynniejsze dzieła, to"Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów. Konno przez Azję Centralną".

"Skarb wysp Andamańskich", to przygodowa powieść dla młodzieży, opowiadająca o szalonych przygodach Władka, który spędza wakacje na plantacji herbaty, gdzie pracuje ojciec chłopaka.
Wrogo nastawione plemiona, niezdobyta dżungla, pełna dzikich zwierząt, nieodkryty skarb, to tylko nieliczne atrakcje, z wielu jakie czekają na czytelnika tej powieści.

Pisarz ten, ma niesamowitą umiejętność, takiego przedstawiania bohaterów, ale i otaczającego ich świata, że czytelnik wsiąka bez
tchu w opisywane wydarzenie.Napisana pięknym językiem, świetna powieść pełna przygód.Czytać!Bo warto.

Julaaa | 2017-12-09
Przeczytana: 11 lipca 2017