Skarb Wysp Andamańskich

LTW
2012-01-01
2012-01-01
978-83-7565-261-1
literatura polska literatura międzywojenna literatura polska przygodowa

Bardzo fajna książka przygodowa 1 moja książka przeczytana tego autora i miłe zaskoczenie . Mam jeszcze parę pozycji kupionych tego autora więc na pewno przeczytam . Wydaje mi się że nawet nie którzy autorzy mogli się sugerować tą książką do napisania swoich na przykład przygody Tomka ogólnie polecam bardzo fajna .

Ossendowski, to pisarz, którego powinni znać i młodzi i starzy. Jego życie było jak najbardziej wciągająca książka przygodowa - więc i sam stworzył barwne opowieści. Pisał z doświadczenia, z tego, co zebrał będąc w podróży. Bardzo, ale to bardzo cenię tego autora.
SKARB WYSP ANDAMAŃSKICH skierowany jest do młodzieży, ale myślę, że to błędne kategoryzowanie. Ja, podczas lektury, czułam się jak na wakacjach. Morze, nieograniczona ciekawość i wieka przygoda - to nie może się nie podobać. Jest w tej historii ciepło, słońce, wolność - taka wolność od szarości codzienności.
Uwielbiam u Ossendowskiego jego patriotyzm, jego miłość do Polski, do polskości - piękne! Prawdziwy SKARB! I również w tej książce pisarz wspaniale uczy czytelnika szacunku do Ojczyzny, do swoich korzeni. Zdrowa duma - to odnajdziecie na kartach SKARBU WYSP ANDAMAŃSKICH.
Zauroczeni zostaniecie także opisami przyrody, krajobrazami, lekkością, z jaką nasz główny bohater biega po ziemi nowej, do tej pory mu obcej.
Mamy tu do czynienia z fantastyczną książką przygodową, pełną akcji, odwagi, bohaterstwa. Miło było na chwilę przenieść się w tamtą rzeczywistość i pobyć wśród prawych ludzi. Lecz, tak jak już wspomniałam, to nie tyko przygoda, ale także nauka. Morał u Ossendowskiego jest zawsze i jest też takie zwyczajne, nieprzesadzone wzruszenie.
Książka została przepięknie wydana. Elegancki grzbiet, szycie, twarda oprawa, tasiemka jako zakładka, błękit..... i ilustracje Agnieszki Kuglasz-Siodłak. Warto na chwilę zatrzymać się przy nich, bo mają w sobie czar dawnych lat, jest jakaś taka sentymentalna nuta, którą odnajduję zawsze, gdy sięgam do starych wydań. Oczywiście książkę polecam!

ahoj przygodo!
8/10
Wydawnictwo Zysk i S-ka

Kiedy czytam Ossendowskiego, to powraca szczera wiara w ludzi.

Kiedy czytam Ossendowskiego, to powraca szczera wiara w ludzi.

Książka dla młodzieży, ale - no cóż - czytało się lekko i każda strona zachęcała do kolejnej :)

2028

Ferdynand Antoni Ossendowski - polski pisarz, dziennikarz, podróżnik, antykomunista, nauczyciel akademicki, działacz polityczny, naukowy i społeczny.
Nazywany"polskim Karolem Mayem", przez pewien czas, znajdował się w piątce najpoczytniejszych pisarzy na świecie.
Jego najsłynniejsze dzieła, to"Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów. Konno przez Azję Centralną".

"Skarb wysp Andamańskich", to przygodowa powieść dla młodzieży, opowiadająca o szalonych przygodach Władka, który spędza wakacje na plantacji herbaty, gdzie pracuje ojciec chłopaka.
Wrogo nastawione plemiona, niezdobyta dżungla, pełna dzikich zwierząt, nieodkryty skarb, to tylko nieliczne atrakcje, z wielu jakie czekają na czytelnika tej powieści.

Pisarz ten, ma niesamowitą umiejętność, takiego przedstawiania bohaterów, ale i otaczającego ich świata, że czytelnik wsiąka bez
tchu w opisywane wydarzenie.Napisana pięknym językiem, świetna powieść pełna przygód.Czytać!Bo warto.

"Skarb wysp...

• Podróżnicze