Mirosława 
status: Czytelnik, dodał: 3 książki, ostatnio widziany 1 dzień temu
Teraz czytam
  • Księga run. Jak wykorzystać potęgę znaków runicznych
    Księga run. Jak wykorzystać potęgę znaków runicznych
    Autor:
    Najbardziej kompletna książka o runach dostępna na polskim rynku Runy to system magicznych znaków, które od tysięcy lat chronią ludzi przed złem, służą do dywinacji, leczą i przyciągają szczęście. Są...
    czytelników: 47 | opinie: 1 | ocena: 7,33 (3 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-09 16:21:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Bestiariusz Forbesa (tom 1)

Książkę przeczytałam z zainteresowaniem dając się wciągnąć w coraz to bardziej rozbudowaną i ekscytującą akcję. Nie brakuje w niej humoru, tempa i zaskakujących, nagłych wydarzeń. Autorka prowadzi opowieść finezyjnie, wprowadzając czytelnika stopniowo w coraz to bardziej zagęszczającą się fabułę, w której pojawiają się nowe wątki, nadające całości aurę tajemniczości i magii. Z rozdziału na... Książkę przeczytałam z zainteresowaniem dając się wciągnąć w coraz to bardziej rozbudowaną i ekscytującą akcję. Nie brakuje w niej humoru, tempa i zaskakujących, nagłych wydarzeń. Autorka prowadzi opowieść finezyjnie, wprowadzając czytelnika stopniowo w coraz to bardziej zagęszczającą się fabułę, w której pojawiają się nowe wątki, nadające całości aurę tajemniczości i magii. Z rozdziału na rozdział jesteśmy wciągani w akcję, coraz bardziej dynamiczną i intrygującą.

Książka jest napisana lekkim stylem z literackimi opisami i barwnymi postaciami. Polecam każdemu, kto lubi dobrze napisane powieści z dreszczykiem emocji i wartki akcjami.

cała recenzja:https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2018/10/431-adler-tajemnica-zamku-bazina.html

pokaż więcej

 
2018-08-25 18:42:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Sięgając po tę pozycję spodziewałam się zupełnie czegoś innego niż w rzeczywistości otrzymałam. Przyznam, że czytanie „My Savior“ nastręczało mi trudności z powodu sposobu prowadzonej narracji.

Irytował mnie, przede wszystkim styl pisarski, jakim posługuje się pani Ewelina Lach. To nie pozwoliło mi do końca skupić się na fabule.
Ze stopki redakcyjnej dowiedziałam się, że autorka zrezygnowała...
Sięgając po tę pozycję spodziewałam się zupełnie czegoś innego niż w rzeczywistości otrzymałam. Przyznam, że czytanie „My Savior“ nastręczało mi trudności z powodu sposobu prowadzonej narracji.

Irytował mnie, przede wszystkim styl pisarski, jakim posługuje się pani Ewelina Lach. To nie pozwoliło mi do końca skupić się na fabule.
Ze stopki redakcyjnej dowiedziałam się, że autorka zrezygnowała z profesjonalnej korekty wydawnictwa, co niestety odbiło się na jakości opowiadania. To częsty błąd początkujących autorów, którzy mają ciekawe pomysły, lecz gorzej wypada ich realizacja. Pani Ewelina Lach ma niewątpliwie bogatą wyobraźnię, jednak brakuje jej warsztatu literackiego, by przelać swoje projekty na papier. Do tego potrzeba jej jeszcze dużo pracy nad stylem, wzbogacenia słownictwa o większą ilość synonimów oraz dbałość o spójność i przejrzystość fabuły.


https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2018/08/426-my-savior.html

pokaż więcej

 
2018-08-03 11:55:12
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Książkę przeczytałam z ogromnym zainteresowaniem ze względu na wciągającą treść. Dowiedziałam się wiele ciekawostek nie tylko o kotach ale też o ludziach. To wspaniały materiał dla miłośników „mruczków“ ale też dla tych, którzy nie mają wyrobionego zdania na ten temat lub boją się spotkać na swej drodze czarnego kota. To bogata skarbnica wiedzy o kotach ale też przegląd różnych wydarzeń, w... Książkę przeczytałam z ogromnym zainteresowaniem ze względu na wciągającą treść. Dowiedziałam się wiele ciekawostek nie tylko o kotach ale też o ludziach. To wspaniały materiał dla miłośników „mruczków“ ale też dla tych, którzy nie mają wyrobionego zdania na ten temat lub boją się spotkać na swej drodze czarnego kota. To bogata skarbnica wiedzy o kotach ale też przegląd różnych wydarzeń, w których koty pełniły ważne ale i dramatyczne role. Na tle tych informacji rysuje się obraz tego, do czego zdolny jest człowiek bazując na strachu, wymyślonych teoriach i mitach. Dostrzegamy wiele pożytecznych cech, które posiadają wszystkie koty i ich naturalne piękno oraz zdolności.

Cała recenzja na moim blogu: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2018/08/423-tajemniczy-czarny-kot.html

pokaż więcej

 
2018-07-29 21:18:33
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Na temat zdrowego odżywiania i stylu życia pojawia się wiele poradników, opracowań, programów telewizyjnych i artykułów. Niejednokrotnie zawierają one sprzeczne informacje, wprowadzają ludzi w błąd i powodują zamęt. Najczęściej są opisywane wartości odżywcze określonych grup produktów, które każdy znas powinien dostarczać organizmowi lub też wielokrotnie powtarzane te same zalecenia, o których... Na temat zdrowego odżywiania i stylu życia pojawia się wiele poradników, opracowań, programów telewizyjnych i artykułów. Niejednokrotnie zawierają one sprzeczne informacje, wprowadzają ludzi w błąd i powodują zamęt. Najczęściej są opisywane wartości odżywcze określonych grup produktów, które każdy znas powinien dostarczać organizmowi lub też wielokrotnie powtarzane te same zalecenia, o których można przeczytać w dostępnych materiałach prasowych czy wydawniczych.

Książka pt.: „Jak Jeść by Zdrowo Żyć“ propaguje rozsądne odejście do odżywiania, bez drastycznych zmian czy ograniczeń. Podobało mi się podejście autora do tematu, gdyż nie powiela on popularnych obecnie trendów unikania niektórych składników i produktów spożywczych. Dieta, zaproponowana przez niego, uwzględnia mięso, nabiał, produkty zbożowe, wokół których ostatnio powstało wiele mitów i wyolbrzymionych problemów. Zachowanie rozsądku to podstawa w podejmowaniu mądrych wyborów żywieniowych.

Cała recenzja na moim blogu: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2018/07/422-jak-jesc-by-zdrowo-zyc.html

pokaż więcej

 
2018-07-26 21:10:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Ulubione

Cała książka jest ogromnym przekazem duchowym podyktowanym przez niebiańskie istoty. Mimo, że zawiera mnóstwo wiedzy na temat Boga i naszych relacji z nim, to nie jest to publikacja religijna. Bóg jest ponad wszelkimi wyznaniami i religiami a anioły pragną, byśmy podążali ścieżką miłości, która prowadzi do domu Stwórcy. Czytając nabieramy pewności, że nie jesteśmy sami i zawsze możemy liczyć... Cała książka jest ogromnym przekazem duchowym podyktowanym przez niebiańskie istoty. Mimo, że zawiera mnóstwo wiedzy na temat Boga i naszych relacji z nim, to nie jest to publikacja religijna. Bóg jest ponad wszelkimi wyznaniami i religiami a anioły pragną, byśmy podążali ścieżką miłości, która prowadzi do domu Stwórcy. Czytając nabieramy pewności, że nie jesteśmy sami i zawsze możemy liczyć na ich pomoc. Anioły kierują swoje przekazy do wszystkich, bez względu na wyznawaną wiarę, poglądy czy religię.

Poza wieloma informacjami anioły udzielają nam praktycznych wskazówek proponując proste techniki i afirmacje pomagające przebudzić się z duchowego snu, świadomie tworzyć swoją rzeczywistość i pozostać w „pięknym stanie szczęścia". Czy skorzystamy z ich wskazówek i porad - to zależy od nas.

Całą recenzję można przeczytać na moim blogu: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2018/07/421-dziesiec-anielskich-przesan.html

pokaż więcej

 
2018-07-25 10:46:25
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Książka ujęła mnie swoim urokliwym klimatem, wrażliwością, nostalgią ale też powrotem do lat dawno minionych. To piękna i romantyczna historia o miłości, wiecznie żywej ale trudnej i pełnej emocji. Nastrój końca lat sześćdziesiątych oraz siedemdziesiątych i osiemdziesiątych nadaje jej niezwykłej magii i pozwala młodym czytelnikom poznać ówczesne realia życia. Niektóre sprawy z przeszłości... Książka ujęła mnie swoim urokliwym klimatem, wrażliwością, nostalgią ale też powrotem do lat dawno minionych. To piękna i romantyczna historia o miłości, wiecznie żywej ale trudnej i pełnej emocji. Nastrój końca lat sześćdziesiątych oraz siedemdziesiątych i osiemdziesiątych nadaje jej niezwykłej magii i pozwala młodym czytelnikom poznać ówczesne realia życia. Niektóre sprawy z przeszłości ukazane w powieści mogą być dla młodych osób niezrozumiałe, gdyż dzisiejsze czasy obfitują w technologiczne możliwości komunikowania się. Inaczej podchodzi się też do miłości, rodziny, szkoły czy innych ludzi.

Młodzieńcza miłość głównego bohatera toczy się w czasach socjalistycznych. Ukochana Piotra Bonerskiego jest córką wpływowego dygnitarza Służby Bezpieczeństwa - pułkownika Sztorca. To rodzi przeszkody i zagraża ich miłości...

Nie jest to jednak ckliwa opowiastka lecz umiejętnie poprowadzona historia ukazująca nie tylko dzieje niespełnionej miłości lecz poruszająca ważne aspekty społeczne. Jednym z nich jest problem alkoholizmu i jego wpływu nie tylko na osobę uzależnioną lecz także na najbliższych.

Autor umiejętnie i starannie dobiera słowa używając często literackich zwrotów. Nawet sceny erotyczne są opisane ze smakiem, delikatnie i bez wulgaryzmów. Nie są one przerysowane lecz raczej naturalnie wkomponowane w historię. Prowadzi swoją opowieść spokojnie, bez nagłych zwrotów akcji, powoli odkrywając kolejne jej wątki, co wzbudza zainteresowanie i chęć poznania finału tej historii.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2018/07/420-pierscionek-z-cyrkonia.html

pokaż więcej

 
2018-07-25 10:45:57
Dodał do serwisu książkę: Pierścionek z cyrkonią
 
Moja biblioteczka
81 48 164
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (2)

zgłoś błąd zgłoś błąd