Mirosława 
status: Czytelnik, dodał: 3 książki, ostatnio widziany 12 godzin temu
Teraz czytam
  • Księga run. Jak wykorzystać potęgę znaków runicznych
    Księga run. Jak wykorzystać potęgę znaków runicznych
    Autor:
    Najbardziej kompletna książka o runach dostępna na polskim rynku Runy to system magicznych znaków, które od tysięcy lat chronią ludzi przed złem, służą do dywinacji, leczą i przyciągają szczęście. Są...
    czytelników: 54 | opinie: 1 | ocena: 6,75 (4 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-09 15:46:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Polecam książkę „Drugie Życie Rzeczy“ osobom lubiącym opowieści o zwykłym życiu, w którym nie brakuje problemów ale i radości. Znajdziemy w niej chwile dramatyczne, melancholijne, psychologiczne a nawet niebezpieczne. Ta wielowątkowa powieść wciąga powoli, intrygując zachowaniami bohaterów i wydarzeniami, mimo że nie ma w niej nagłych zwrotów akcji. Jednak zaskakujące decyzje i dylematy... Polecam książkę „Drugie Życie Rzeczy“ osobom lubiącym opowieści o zwykłym życiu, w którym nie brakuje problemów ale i radości. Znajdziemy w niej chwile dramatyczne, melancholijne, psychologiczne a nawet niebezpieczne. Ta wielowątkowa powieść wciąga powoli, intrygując zachowaniami bohaterów i wydarzeniami, mimo że nie ma w niej nagłych zwrotów akcji. Jednak zaskakujące decyzje i dylematy dodają całości swoistego smaczku. Narracja trzeciososobowa pozwala szerzej spojrzeć na całą fabułę i poznać wydarzenia u poszczególnych osób w danym momencie. Niektóre działania bohaterów zadziwiają i powodują, że rodzą się pytania, co byśmy zrobili w opisywanej sytuacji.
Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2018/12/442-drugie-zycie-rzeczy.html

pokaż więcej

 
2018-11-30 13:09:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Ulubione

Czytanie tej pozycji było dla mnie ekscytujące i skłaniało wielokrotnie do zatrzymania się i przemyślenia niektórych kwestii. Bardzo odpowiadał mi format książki i duża, wyraźna czcionka. Jedynym minusem jest szary papier i skromna oprawa graficzna. Bardzo przyjemna dla oka okładka zachęca do zajrzenia do wnętrza. Łatwy sposób przekazywania wiedzy, narracyjny styl pisarski uprzyjemnia spędzone... Czytanie tej pozycji było dla mnie ekscytujące i skłaniało wielokrotnie do zatrzymania się i przemyślenia niektórych kwestii. Bardzo odpowiadał mi format książki i duża, wyraźna czcionka. Jedynym minusem jest szary papier i skromna oprawa graficzna. Bardzo przyjemna dla oka okładka zachęca do zajrzenia do wnętrza. Łatwy sposób przekazywania wiedzy, narracyjny styl pisarski uprzyjemnia spędzone z nią chwile. Jednak sprawy w niej zawarte mogą być dla niektórych trudne do przyjęcia, gdyż świadomość wielu z nas została ukształtowana według pewnych standardów i stereotypy myślowe, które mogą blokować na taką odkrywczą wiedzę. Z pewnością trzeba do niej podejść z otwartym sercem i umysłem oraz z chęcią dowiedzenia się więcej o sobie i świecie. Nie jest to łatwa lektura, mimo że czyta się ją wyśmienicie.
Polecam każdemu! Uważam, że każdy powinien ją przeczytać!

https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2018/11/440-dar-duszy.html

pokaż więcej

 
2018-11-30 13:09:35
Dodał do serwisu książkę: Dar Duszy
 
2018-11-29 13:54:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Świetnie napisana powieść z kilkoma wątkami, które w odpowiednim czasie splatają się ze sobą. Historia wciąga od samego początku i stopniowo wzmaga napięcie.

Autorka zabiera nas w podróż w czasie, aż do czasów Kleopatry i prowadząc przez kolejne wieki, w których umiejscowione są dzieje pokoleń ze strony linii żeńskiej Ionny. Każda z tych kobiet miały styczność z niezwykłą talią tarota, która...
Świetnie napisana powieść z kilkoma wątkami, które w odpowiednim czasie splatają się ze sobą. Historia wciąga od samego początku i stopniowo wzmaga napięcie.

Autorka zabiera nas w podróż w czasie, aż do czasów Kleopatry i prowadząc przez kolejne wieki, w których umiejscowione są dzieje pokoleń ze strony linii żeńskiej Ionny. Każda z tych kobiet miały styczność z niezwykłą talią tarota, która odegrała w ich życiu ważną rolę. Razem z nimi zwiedzamy Aleksandrię i bibliotekę aleksandryjską, rzymską metropolię Antiochię, perskiego Gundiszapur ale też do Paryża czy Sankt Petersburga. Spotykamy też niektóre z postaci i faktów znanych z historii, które są wplecione w ciąg zdarzeń. Dodatkowym atutem jest ładny język literaki, styl pisania i przemyślany układ treści, który został ułożona tak, by wydarzenia bieżące przeplatały się z wydarzeniami z przeszłości opisywane przez wieszczkę. Nie ma tu zbędnej postaci czy epizodu. Wszystko układa się w jedną całość i ma ze sobą powiązania.

Polecam!

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2018/11/439-przepowiednia.html

pokaż więcej

 
2018-11-27 17:41:09
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Poradnik zwraca uwagę pięknym wydaniem, nietypowym formatem i kolorową szatą graficzną. Okładka jest miękka ale brzegi są zszywane, co gwarantuje trwałość przy używaniu. Wewnątrz znajdziemy mnóstwo zdjęć i rysunków z przystępnymi opisami i graficznymi ozdobnikami. Jedynym niewielkim minusem jest mała czcionka, co dla osób ze słabym wzrokiem może stanowić problem. Całość robi pozytywne wrażenie... Poradnik zwraca uwagę pięknym wydaniem, nietypowym formatem i kolorową szatą graficzną. Okładka jest miękka ale brzegi są zszywane, co gwarantuje trwałość przy używaniu. Wewnątrz znajdziemy mnóstwo zdjęć i rysunków z przystępnymi opisami i graficznymi ozdobnikami. Jedynym niewielkim minusem jest mała czcionka, co dla osób ze słabym wzrokiem może stanowić problem. Całość robi pozytywne wrażenie ze względu na estetykę i bogactwo kolorów. Układ jest bardzo przejrzysty i czytelny w całym wydaniu. Po otworzeniu książki na lewej stronie zamieszczona jest tekst danej części a na prawej - ilustracja do omawianego materiału.

Treść nie jest przeładowana wiedzą. Zawiera to co jest najbardziej potrzebne w pracy z kryształami. Wskazówki przekazane przez autorkę są zrozumiałe i ukierunkowane na praktykę. Krok po kroku prowadzi nas poprzez kolejne tajniki tworzenia układów z ukierunkowaniem na konkretne cele.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2018/11/438-moc-krysztaow.html

pokaż więcej

 
2018-11-21 19:42:52
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książkę czyta się szybko i lekko. Papier, na którym została wydrukowana jest dobrej jakości, przyjemny w dotyku z wyraźną czcionką. Styl nawiązuje do romantycznych powieści dla kobiet i to dla nich jest ona przeznaczona. Autorka przedstawiła piękną historię, która wciąga, mimo swej nieskomplikowanej fabuły. To zaleta przystępnego języka, literackich opisów przyrody i przemyślanej koncepcji... Książkę czyta się szybko i lekko. Papier, na którym została wydrukowana jest dobrej jakości, przyjemny w dotyku z wyraźną czcionką. Styl nawiązuje do romantycznych powieści dla kobiet i to dla nich jest ona przeznaczona. Autorka przedstawiła piękną historię, która wciąga, mimo swej nieskomplikowanej fabuły. To zaleta przystępnego języka, literackich opisów przyrody i przemyślanej koncepcji fabuły. Nic nie jest pozostawione przypadkowi. Ciąg zdarzeń i poszczególne wątki układają się w logiczną całość.


Opowiadana historia toczy się na kilku płaszczyznach i w kilku miejscach, chociaż nie są to epizody rozbudowane. Głównym miejscem akcji są Stany Zjednoczone ale autorka zabiera czytelnika też w inne rejony świata. Razem z bohaterami udajemy się do Kenii, Berlina, Brukseli i Paryża, ukochanego miasta autorki. O urokach odwiedzanych miejsc dowiadujemy się najczęściej z dialogów, w których opisują oni swoje wrażenia.To, niewątpliwie, ubarwia poszczególne epizody.Zakończenia nie zdradzę, lecz jedynie muszę zaznaczyć, że całkowicie mnie ono zaskoczyło i jestem nim zawiedziona. To nie oznacza złego finału tej historii, lecz spodziewałam się czegoś zupełnie innego niż zaserwowała mi autorka. Książkę polecam tym, którzy lubią spędzać czas przy romantycznych nastrojach z odrobiną dramatyzmu, szczyptą humoru z pięknymi widokami w tle.

cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2018/11/436-w-kierunku-zachodzacego-sonca.html

pokaż więcej

 
2018-11-13 12:47:27
Wypowiedział się w dyskusji: Idziesz do lasu? Uważaj na baobary!

Książkę przeczytałam z zainteresowaniem dając się wciągnąć w coraz to bardziej rozbudowaną i ekscytującą akcję. Nie brakuje w niej humoru, tempa i zaskakujących, nagłych wydarzeń. Autorka prowadzi opowieść finezyjnie, wprowadzając czytelnika stopniowo w zagęszczającą się fabułę, w której pojawiają się nowe wątki, nadające całości aurę tajemniczości i magii. Z rozdziału na rozdział jesteśmy... Książkę przeczytałam z zainteresowaniem dając się wciągnąć w coraz to bardziej rozbudowaną i ekscytującą akcję. Nie brakuje w niej humoru, tempa i zaskakujących, nagłych wydarzeń. Autorka prowadzi opowieść finezyjnie, wprowadzając czytelnika stopniowo w zagęszczającą się fabułę, w której pojawiają się nowe wątki, nadające całości aurę tajemniczości i magii. Z rozdziału na rozdział jesteśmy wciągani w akcję, coraz bardziej dynamiczną i intrygującą.

Ta wielowątkowa powieść jest przykładem dobrze napisanej książki, w której każda scena, dialog czy postać ma swoje znaczenie i rolę do spełnienia. Na uwagę zasługuje ładny, literacki język ze starannie dobranymi słowami, dzięki którym opisy przyrody, ludzi i sytuacji wpływają na wyobraźnię. Historię poznajemy z punktu widzenia różnych postaci biorących w niej udział. To pozwala pełniej uczestniczyć w akcji i śledzić ją z kilku płaszczyzn.

Polecam :)
Moja recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2018/10/431-adler-tajemnica-zamku-bazina.html

pokaż więcej

więcej...
 
2018-10-09 16:21:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Bestiariusz Forbesa (tom 1)

Książkę przeczytałam z zainteresowaniem dając się wciągnąć w coraz to bardziej rozbudowaną i ekscytującą akcję. Nie brakuje w niej humoru, tempa i zaskakujących, nagłych wydarzeń. Autorka prowadzi opowieść finezyjnie, wprowadzając czytelnika stopniowo w coraz to bardziej zagęszczającą się fabułę, w której pojawiają się nowe wątki, nadające całości aurę tajemniczości i magii. Z rozdziału na... Książkę przeczytałam z zainteresowaniem dając się wciągnąć w coraz to bardziej rozbudowaną i ekscytującą akcję. Nie brakuje w niej humoru, tempa i zaskakujących, nagłych wydarzeń. Autorka prowadzi opowieść finezyjnie, wprowadzając czytelnika stopniowo w coraz to bardziej zagęszczającą się fabułę, w której pojawiają się nowe wątki, nadające całości aurę tajemniczości i magii. Z rozdziału na rozdział jesteśmy wciągani w akcję, coraz bardziej dynamiczną i intrygującą.

Książka jest napisana lekkim stylem z literackimi opisami i barwnymi postaciami. Polecam każdemu, kto lubi dobrze napisane powieści z dreszczykiem emocji i wartki akcjami.

cała recenzja:https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2018/10/431-adler-tajemnica-zamku-bazina.html

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
86 53 202
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (2)

zgłoś błąd zgłoś błąd