Książki z tagiem „prymatologia”
  • Małpa w każdym z nas. Dlaczego seks, przemoc i życzliwość są częścią natury człowieka?
    Małpa w każdym z nas. Dlaczego seks, przemoc i życzliwość są częścią natury człowieka?
    Autor: Frans de Waal
    Gdzie kryją się ewolucyjne źródła kultury człowieka? Co o naturze człowieka mówią badania nad innymi naczelnymi? Jakie jest znaczenie prymatologii dla współczesnej polityki? Władza, seks, przemoc, ży...
    czytelników: 461 | opinie: 14 | ocena: 7,84 (77 głosów) | inne wydania: 1
  • Bystre zwierzę. Czy jesteśmy dość mądrzy, aby zrozumieć mądrość zwierząt?
    Bystre zwierzę. Czy jesteśmy dość mądrzy, aby zrozumieć mądrość zwierząt?
    Autor: Frans de Waal
    Frans de Waal, holenderski prymatolog i badacz zachowania zwierząt, broni przekonania, że niektóre zachowania zwierząt wcale nie różnią się od zachowań ludzkich. Szympansy całują się na przywitanie, ...
    czytelników: 432 | opinie: 8 | ocena: 7,76 (59 głosów) | inne wydania: 2
  • Homo sapiens. Meandry ewolucji
    Homo sapiens. Meandry ewolucji
    Autor: Marcin Ryszkiewicz
    Pochodzenie człowieka i nasza, czyli gatunku Homo sapiens, wyjątkowość, a także szczególny charakter i specyficzna historia planety, na której żyjemy, to problemy od wieków nurtujące filozofów, a od c...
    czytelników: 174 | opinie: 7 | ocena: 7,98 (44 głosy)
  • W cieniu człowieka
    W cieniu człowieka
    Autor: Jane Goodall
    "Hugo i ja jesteśmy przekonani, że szczegółowy opis behawioru szympansów, uzyskany na podstawie długoterminowych badań w Gombe, pomoże ludziom zrozumieć coś więcej, niż tylko samych siebie. Ale n...
    czytelników: 58 | opinie: 0 | ocena: 8,5 (4 głosy)
  • Jane Goodall. Pani od szympansów
    Jane Goodall. Pani od szympansów
    Autorzy: Jerzy A. Wlazło, Danuta Tymowska
    Opowieść o wyjątkowej kobiecie, jej pasji, odwadze oraz sile więzi ze światem zwierząt. Młoda Brytyjka Jane zabiera lornetkę, kilka talerzy, namiot i wyrusza do dżungli w głąb Afryki. Bez naukowego pr...
    czytelników: 33 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
  • Chimpanzee Politics. Power and Sex among Apes
    Chimpanzee Politics. Power and Sex among Apes
    Autor: Frans de Waal
    The first edition of Frans de Waal's "Chimpanzee Politics" was acclaimed not only by primatologists for its scientific achievement but also by a much broader audience of politicians,...
    czytelników: 21 | opinie: 0 | ocena: 8 (1 głos)
  • Good Natured. The Origins of Right and Wrong in Humans and Other Animals
    Good Natured. The Origins of Right and Wrong in Humans and Other Animals
    Autor: Frans de Waal
    Frans de Waal takes on those who have declared ethics uniquely human. Making a compelling case for a morality grounded in biology, he shows that ethical behavior, in humans and animals alike, is a...
    czytelników: 11 | opinie: 1 | ocena: 8 (2 głosy)
  • Przemów, a cię ochrzczę. O małpach wychowanych na człowieka
    Przemów, a cię ochrzczę. O małpach wychowanych na człowieka
    Autor: Łukasz Kwiatek
    Przemów, a cię ochrzczę opowiada o głośnych i kontrowersyjnych próbach nauczenia małp człowiekowatych komunikacji - zarówno z ludźmi, jak i innymi małpami, jakich wiele podjętych zostało w XX wieku. ...
    czytelników: 9 | opinie: 0 | ocena: 9 (1 głos)
  • Bonobo i ateista. W poszukiwaniu humanizmu wśród naczelnych
    Bonobo i ateista. W poszukiwaniu humanizmu wśród naczelnych
    Autor: Frans de Waal
    Najnowsza książka de Waala to zarówno świetna lektura, jak i naukowy majstersztyk /NATURE/ Frans de Waal, światowej sławy prymatolog, kontynuuje biologiczne dociekania na temat mechanizmów społec...
    czytelników: 26 | opinie: 18 | ocena: 7,8 (128 głosów) | inne wydania: 1
  • The Ape and the Sushi Master: Reflections of a Primatologist
    The Ape and the Sushi Master: Reflections of a Primatologist
    Autor: Frans de Waal
    What if apes had their own culture rather than an imposed human version? What if they reacted to situations with behavior learned through observation of their elders (culture) rather than with pure...
    czytelników: 7 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
  • My life with the chimpanzees
    My life with the chimpanzees
    Autor: Jane Goodall
    From the time she was a girl, Jane Goodall dreamed of a life spent working with animals. Finally she had her wish. When she was twenty-six years old, she ventured into the forests of Africa to...
    czytelników: 6 | opinie: 0 | ocena: 7,5 (2 głosy)
  • A Primate's Memoir: A Neuroscientist's Unconventional Life Among the Baboons
    A Primate's Memoir: A Neuroscientist's Unconventional Life Among the Baboons
    Autor: Robert M. Sapolsky
    In the tradition of Jane Goodall and Dian Fossey, Robert Sapolsky, a foremost science writer and recipient of a MacArthur Genius Grant, tells the mesmerizing story of his twenty-one years in remote...
    czytelników: 6 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
  • Reflections of Eden. My Years with the Orangutans of Borneo
    Reflections of Eden. My Years with the Orangutans of Borneo
    Autor: Birute M.F. Galdikas
    From the first, it was an adventure. In 1971, at age twenty-five, Galdikas left the placid world of American academia for the remote jungles of Indonesian Borneo. Living with her husband in a...
    czytelników: 4 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
  • Are We Smart Enough To Know How Smart Animals Are?
    Are We Smart Enough To Know How Smart Animals Are?
    Autor: Frans de Waal
    A New York Times Bestseller From world-renowned biologist and primatologist Frans de Waal, a groundbreaking work on animal intelligence destined to become a classic. What separates your mind from...
    czytelników: 6 | opinie: 0 | ocena: 7,5 (2 głosy)
  • Great Ape Societies
    Great Ape Societies
    Autor: William McGrew
    The great apes (chimpanzees, bonobos, gorillas and orangutans) are our closest living relatives, sharing a common ancestor only five million years ago. We also share key features such as high...
    czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)

zgłoś błąd zgłoś błąd