przestępstwo, narkotyki, syndykat

Spoza sensacyjnej akcji, której osią jest walka z przemytem i handlem narkotykami toczona na terenie miasta i portu w Amsterdamie, a także w innych miastach Europy Zachodniej i Ameryki Północnej, wyłania się problem: do jakich granic można się posunąć w stosowaniu bezwzględnych metod w walce z przestępstwem i zbrodnią. Jeden z bohaterów powieści dowodzi, że złu, jakim są przestępcze syndykaty, policja i inne organizacje powołane do ochrony interesów społeczeństwa mają prawo przeciwstawiać się za pomocą równie brutalnych i okrutnych metod jak te, które stosują przestępcy. Nie jest to jednak jedyny pogląd prezentowany w tej pasjonującej, operującej oryginalną narracją, powieści.

źródło opisu: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, 1987

źródło okładki: zdjęcie autorskie

koemata | 2015-08-29
Na półkach: Przeczytane, Przemiał
Przeczytana: 29 sierpnia 2015

narkotyki, mafia, triada, miliardy dolarów

Małgorzata | 2016-10-23
Przeczytana: 1987 rok