Bajki z 1001 dobranocy

Wydawnictwo: Literatura
978-83-7672-044-9
bajki, dla dzieci
Anna

A gdyby tak drożdżowy rogalik został księżycem? Choć przez jedną noc! A koniki z karuzeli nie były wcale z drewna, tylko prawdziwe, najprawdziwsze, z miłą sierścią i aksamitną grzywą? I gdyby kukułka z zegara miała 20 małych kukułczątek, które by wszystko pomyliły zegarmistrzowi?
To by było zupełnie jak z bajki 1001 dobranocy!
Nie sądzicie?

źródło opisu: http://merlin.pl/Bajki-z-1001-dobranocy_Wanda-Chot...(?)

źródło okładki: http://merlin.pl/Bajki-z-1001-dobranocy_Wanda-Chot...»

Carflo | 2014-03-11

Prawdziwym skarbem jest wszystko, co kryje się w środku. Książeczka składa się z 12 historyjek, napisanych w bardzo kreatywny sposób, niejako oczyma dziecka, spisanymi przez czystą fantazję. Forma luźna, dowolna, nieuszeregowana. Znajdziemy i wiersz i prozę. Znajdziemy prozę ustylizowaną na wiersz, wszystko to, co zabawi i przykuje uwagę młodego odbiorcy. Nazwisko autorki zobowiązuje i każe spodziewać się świetnej i pożytecznej zabawy! Niektóre z bajeczek niosą przesłanie, inne są tylko zobrazowaniem potęgi młodego umysłu i jego siły tworzenia. Znajdziemy tu historię o kaczuszce, która wykluła się wśród piskląt kurzych i zmagała się z nietolerancją, poskromioną wśród dzieci i samego taty przez kochająca matkę, opowieść o baloniku niosącym radość choremu dziecku i zawiści jaka mogła stać się przyczyną jego zguby a także dowiemy się w co zamieniają się rumaki z karuzeli, gdy dosiądzie ich właściwy jeździec.
Doskwiera mi troszkę brak większej ilości ilustracji, zwłaszcza, że te, które...

telrhosien | 2014-08-05
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

Wanda Chotomska jest jednym z moich ulubionych autorów książek dla dzieci. Czytałam ją w dzieciństwie, a teraz czytam mojemu dziecku.

Czym są "Bajki..."? Zbiorem kilku opowiastek w sam raz do czytania przed snem. Ich długość jest odpowiednia już dla maluchów, podobnie jak tematyka. Bajeczki można czytać, wyciszając dziecko. Historyjki są ciekawe i zabawne, może bez fajerwerków, ale w końcu dziecko ma się przy nich przygotować do snu.

Bardzo podoba mi się wyobraźnia autorki, która wymyśla historyjki o rogaliku, który marzył o byciu księżycem,czy o bocianie, co się radził sowy, jak łapać żaby. Świetne są także ilustracje w tym wydaniu, dlatego książkę można kupić także w prezencie. Warto.

monikao | 2014-09-03

Czytam corce i nie umiem przestac….magiczne, cieple, kolorowe…Zwlaszcza o rogaliku, ktory chcial zostac ksiezycem..Proste a jakie bajeczne.

Maluszkowe Inspiracje | 2014-10-03
Przeczytana: 01 czerwca 2014

W książce pani Wandy - "Bajki z 1001 dobranocy" czeka na nas 12 bajkowych opowiadań.
Opowieści, jak na tę autorkę przystało, tryskają humorem, są niedługie i naprawdę piękne.
Historie czasam absurdalne, czasem zupełnie realne, proza przeplatana wierszem.
Jest tu moja ukochana Bajka o kurczaku, który nie był kurczakiem - lekka i zabawna historia przekazująca ważną treść - o nietolerancji i ogromnej sile matczynej, bezinteresownej miłości.
Całość przepięknie zilustrowana (życzyłabym sobie tylko, żeby tych ilustracji było o wiele więcej :))
Opowiadania pozwalają nam uświadomić sobie siłę naszej wyobraźni i zachęcają do podążania za nią.
To piękna alternatywa dla plastikowej i tandetnej rzeczywistości, jaka niejednokrotnie puka do nas zza szklanego ekranu.
Nie zapominajmy, że największy skarb nosimy w sobie - to nasza wyobraźnia, która może przenieść nas w każde miejsce, o każdej porze i wyczarować najbardziej fascynującą krainę, jaką tylko można sobie wymarzyć.
Przepiękne...

vobi | 2015-05-13
Przeczytana: 13 maja 2015

Wanda Chotomska to taki polski odpowiednik Astrid Lindgren, myślę że jej książki będą umilały dzieciństwo jeszcze co najmniej kilku pokoleniom :)
"Bajki z 1001 dobranocy" to 12 krótkich opowiadań - ciepłych, czasem zaskakujących, pełnych magii i ciekawych bohaterów. W sam raz do czytania na dobranoc, choć podejrzewam że na jednej bajce przed snem się nie skończy!

Sosnowaigielka | 2016-02-23

"Bajki z 1001 nocy" to rewelacyjna książka dla dzieci. Tutaj nic nie jest takie jak zwykle, a wszystko może być zupełnie inne. Wystarczą marzenia i nietypowe pomysły. Kiedy patrzę z jakim zainteresowaniem słuchają jej dzieci, piszę: Pani Wando Chotomska, dziękuję!

Filemona | 2011-09-20
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa

Bardzo, baaardzo mi się podobały!

Grzegorz | 2016-09-25
Bałucki | 2015-09-13