Kuba Fidela Castro

978-83-7399-20-09
Kuba, Fidel Castro, Hawana
albumy
anka

Komunizm, palmy, słońce, samba - nie idą zwykle w parze. W Eurazji komunizm kojarzy się ze śniegiem, błotem i szarzyzną. Erazm Ciołek zasłynął jako autor zdjęć, które często więcej mówią niż przeglądane książki historyczne. W tym albumie mamy nadzwyczajny zapis Kuby - wyspy schyłkowego komunizmu, zdewastowanej, biednej, pełnej zaskakujących kontrastów cywilizacyjnych i kulturowych - tak różnej i tak zarazem podobnej do Polski lat osiemdziesiątych.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Rytm, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie