83-921513-0-5
biznes, finanse

Wybór tekstów jednego z najwybitniejszych polskich ekonomistów (obecnie już niestety zapomnianego), przedstawiciela tzw. szkoły krakowskiej, działającego i tworzącego w czasie II RP Adama Heydla. Adam Heydel był przedstawicielem szkoły krakowskiej w ekonomii, opowiadał się za liberalizmem gospodarczym. Krytykował etatyzm i interwencjonizm gospodarczy polski międzywojennej. Zajmował się badaniami naukowymi nad teorią ekonomii i zagadnieniami dochodu narodowego. Tego właśnie dotyczą teksty zebrane w niniejszej książce wydanej z inicjatywy Fundacji "Odpowiedzialność Obywatelska".

źródło opisu: własny + Wikipedia

źródło okładki: własnoręczny skan