Kronika Kołobrzegu

Wydawnictwo: Le Petit Cafe
83-900271-3-5
historia
Natayla

Wydanie II poprawione i uzupełnione.
Bogato ilustrowana kronika Kołobrzegu, przedstawiająca dzieje miasta od wczesnego średniowiecza do roku 2000 - 1000 rocznicy utworzenia biskupstwa w Kołobrzegu.

Felicity | 2014-04-05
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Bardzo solidne opracowanie historyczne, przedstawiające historię Kołobrzegu od najwcześniejszych czasów, poprzez wszystkie stulecia, dzieje niemieckie aż po dotarcie polskich żołnierzy do Bałtyku w marcu 1945 roku. Wiele zdjęć, rycin, starych map miasta i okolic, bardzo cenne fotografie miasta z czasów przedwojennych i zaraz po wojnie. Do tego bardzo dużo treści merytorycznej.
Książka jest duża, bardzo gruba i ciężka. Czytałam ją niemal tydzień. Widać, że autor poświęcił jej dużo czasu i włożył w jej napisanie wiele serca.
Hieronim Kroczyński jest wybitnym kołobrzeskim historykiem i bez wątpienia jego wiedza jest ogromna. Polecam jego książki przede wszystkim kołobrzeżanom, to kompendium bardzo ciekawej wiedzy o ich mieście, a do tego dużo unikalnych fotografii - można porównać miasto sprzed lat do stanu obecnego, a zmieniło się prawie wszystko.
Polecam.

Natayla | 2011-03-26
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: styczeń 2011

Książka ta jest dla mnie wyjątkowa z co najmniej dwóch powodów.
Pierwszym są okoliczności jej nabycia: noc sylwestrowa 2010/2011, godzina 03:45. Rozmowy, rozmowy, w końcu w Nowy Rok 2011 wróciłam do domu z "Kroniką..." w plecaku.
Po drugie - książka przedstawia historię MOJEGO MIASTA, w którym mieszkam od urodzenia i którego dzieje bardzo mnie interesują.

Informacje zawarte w książce są usystematyzowane. Zamieszono wiele zdjęć i ilustracji.
Twarda oprawa, a także stronice koloru ecru zachęcają czytelnika do wgłębienia się w historię grodu nad Bałtykiem.

Macław | 2016-09-14
john | 2016-03-21