Świadome ja

Tłumaczenie: Justyna Studniarz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nirvana". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Limbus
Conscious I
83-85475-47-8
Dusza, medytacja, świadomość
Julia

Doskonaląc się w sztuce medytacji, dochodzimy do samopoznania. Zdobywamy umiejętność redukowania stresu i zwiększania skuteczności działania. W każdej chwili podejmujemy właściwe, optymalne działanie, któremu towarzyszy jasne zrozumienie celu. To książka dla pragnących zmiany w swoim życiu. Takiej zmiany, która pozwoli czuć się pewnie w niosącej coraz więcej niespodzianek teraźniejszości....

Jeśli chcesz poprawić swe związki z innymi to popraw siebie. Nie kochamy prawdziwie jeśli potrzebujemy czegoś w zamian. Nie możemy prawdziwie dać jeśli chcemy coś otrzymać. Jeśli chcesz żyć bez okłamywania siebie musisz zdać sobie sprawę ile dobra jesteś w stanie zdziałać i do jakich zbrodni jesteś zdolny. Kiedy myślisz, że wiesz to zamykasz się na nowe. Nie ma miejsca na zmianę ponieważ po brzegi jesteś wypełniony swą wiedzą. Jeśli jakaś czynność jest konieczna to wykonaj ją całkowicie jeśli nie to nie wykonuj jej wcale.

yggdrasil84 | 2013-01-25
Na półkach: Polecone, Przeczytane
Przeczytana: 25 stycznia 2013

Książka dobra. Jakoś tak wyszło, że czytałem ją równolegle z "Przebudzeniem" oraz "Wezwaniem do Miłości" Anthony'ego de Mello. Widać od razu, że autor nie jest osobą tak hm charyzmatyczną jak A. de Mello. Nie ma w tym wszystkim "ducha". Mimo to jednak wszystkie prawdy zawarte w tych trzech książkach są sobie bardzo bliskie. Autor posiada całkiem niezłą intuicję i potrafi w czytelnika "trafić". Choć opisywane praktyki medytacyjne z pewnością zawierają w sobie mnóstwo prawdy i samopoznania, to jednak przedstawione są one w sposób bynajmniej niezachęcający. Mam wrażenie, że tak jak tutaj autor w pewien sposób oddziela medytację od życia, to dla A. de Mello - życie jest medytacją. Książka pisana trochę jakby "pod publiczkę", gdyż - co nie podobało mi się, i gdyby autor wcale o tym nie wspominał praca uzyskałaby ode mnie wyższą ocenę - A. James pisząc mądrze o poważnych tematach, czesto zrazu przeskakuje na temat wymagający znacznie większej uwagi, a nie tylko napomknięć, mianowicie jak...

BestPersonEver | 2016-07-15
Ilona Adamczyk | 2016-05-01