Drogi chrześcijaństwa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Oblicza duchowości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
religia
hunter

Na książkę składa się jedenaście wykładów wygłoszonych przez wybitnych przedstawicieli różnych kościołów chrześcijańskich w ramach serii spotkań zorganizowanych przez redakcje Jednoty i Więzi Autorzy zostali poproszeni o przedstawienie tych elementów doktryny swoich kościołów, które są dla nich osobiście ważne. Dzięki temu książka, z jednej strony zawiera prezentację najważniejszych elementów nauczania kościołów: katolickiego, prawosławnego, luterańskiego oraz reformowanego, z drugiej jest zapisem osobistych refleksji i poszukiwań religijnych ludzi wyrosłych w różnych środowiskach religijnych.

źródło opisu: religia.sandramoretti.pl

źródło okładki: religia.sandramoretti.pl

poznanianka | 2011-08-04
Przeczytana: 07 sierpnia 2011

Pozycja składa się z jedenastu wykładów (wykład to bardzo dumnie brzmi, ale proszę się nie bać, nie ma w nich zbyt wielu znamion naukowości), których autorami są przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich. Dużym ich plusem jest to, że nie są suchym zestawieniem elementów doktryn Kościołów, z których pochodzą autorzy a zapisem tego co w ich wspólnotach jest dla nich osobiście ważne.

Na początku poznajemy opinie przedstawicieli Kościoła Katolickiego. I proszę uwierzyć, że nie wszyscy katolicy podpisaliby się pod tekstem o. Wacława Hryniewicza, który po wymienieniu dobrych stron bycia członkiem Kościoła mówi także o tym co mu się nie podoba. Wspomina o nadziei na zbawienie dla wszystkich, potrzebie działania na rzecz idei ekumenizmu. Ojciec Hryniewicz zajmuje się zasadniczo rolą teologa, z tej prostej przyczyny, że takie jest jego doświadczenie przeżywania chrześcijaństwa. Jeżeli ktoś spodziewa się słodkiego poematu na temat idealnego Kościoła to się zdziwi, nie znajdzie go....

Marcin Senderski | 2014-01-02

Można było to zrobić lepiej.

Andrzej | 2014-08-29
Andrzej | 2013-04-09