Najwięksi polscy zbrodniarze

Wydawnictwo: Muza
literatura faktu
Krzysztof

opis największych przestępstw kryminalnych popełnionych w powojennej Polsce od napadu na oddział Narodowego Banku Polskiego w Wołowie w 1962 roku i skradzeniu 12 milionów złotych po handel kobietami kolejna książka autora Śladami złodziei aniołów Książka ukazuje działania największych polskich zbrodniarzy, ze szczegółami opisuje ich czyny, niespotykaną wcześniej konsekwencję, precyzję i...

opis największych przestępstw kryminalnych popełnionych w powojennej Polsce
kolejna książka autora Śladami złodziei aniołów

Książka ukazuje działania największych polskich zbrodniarzy, ze szczegółami opisuje ich czyny, niespotykaną wcześniej konsekwencję, precyzję i bezczelność. A również ogromne środki i czas włożone przez organa ścigania w poszukiwania i ujęcie sprawców. Autor próbuje ukazać ciemną stronę ludzkiej natury i wskazać, że mimo tak wielu osiągnięć cywilizacyjnych w niektórych z nas nadal mieszka bestia.

źródło opisu: www.muzaklub.com

źródło okładki: http://www.antykwariathistoryczny.pl

Krzysztof | 2011-03-14

Autor dokonał "zbrodni" semantycznej na słowie "zbrodniarze" - książka prezentuje tak luźny i chaotyczny zbiór przestępstw, a nawet pobieżnych opisów pewnych "zjawisk" przestępczych, że ciężko nawet określić jej gatunek. O wszystkim i o niczym, niestety. O prawdziwych "zbrodniarzach" zdawkowo, a tego najwięcej, po tytule sądząc, należało się spodziewać. Trochę o ciekawych przypadkach innych przestępstw i zupełnie kuriozalne próby opisu w paru stronach zjawisk przestępczości zorganizowanej po 1989 roku czy polskiego narkobiznesu.
Słaba, słaba, słaba. Poznał się na tym chyba także wydawca, bo nabyłem ją za 5 zł. I pewnie nie narzekałbym, gdyby nie to, że dostawa kosztowała 11 zł, a 16 zł to stanowczo za dużo za to pseudo-opracowanie. Nie polecam!

macius1410 | 2012-05-23
Przeczytana: 23 maja 2012

Można przeczytać jako ciekawostkę :)

Kathleen3690 | 2016-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2016