Locke Superczłowiek #2

Tłumaczenie: Martyna Taniguchi
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Locke Superczłowiek". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Waneko
Hijiri Yuki ; 2
manga
komiksy
Lucyfer

TYSIĄCLETNIE IMPERIUM LADY CARN przygotowuje tajemniczy projekt pod nazwą "Tysiącletnie Imperium", który reklamuje jako krainę wiecznego szczęścia. Do tego celu w liceum Triaka szkoli się dzieci na ESP-erów. Wśród uczniów jest też specjalnie uzdolniona Jessica - jedyna, która będzie w stanie unicestwić każdego, kto zagrozi projektowi, za pomocą jego własnej siły. Tymczasem największym wrogiem...

Tymczasem największym wrogiem imperium staje się... zielonowłosy ESP-er Locke. Dlaczego? Co wyniknie z jego spotkania ze straszliwą siłą Jessiki? TOM 2 ZAWIERA POCZĄTEK OPOWIADANIA "POGROM CYBERÓW"

źródło opisu: http://waneko.pl

źródło okładki: http://waneko.pl

Hari_Seldon | 2016-10-11
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 07 października 2016

Zakończenie historii z poprzedniego tomu. Dochodzi wreszcie do walki Jessici z Locke’em, a do ostatecznego starcia z lady Carn jest coraz bliżej. Niestety, to co dobrze zapowiadało się w pierwszym tomie, tutaj zostaje zmarnowane przez naiwną fabułę i nie wykorzystanie części postaci. Dobrze, że chociaż same walki były w miarę efektowne. Oprócz tego mamy jeszcze dwie historie – pierwsza z nich, raczej humorystyczna dzieje się w niedalekiej przyszłości i opowiada o potomkach bohaterów – ani fabularnie nie zachwyca, ani nie było specjalnie śmiesznie. O wiele lepiej wypada tu krótki wstęp do historii „Pogrom cyberów” – nareszcie zostaje odsłonięty rąbek tajemnicy dotyczący przeszłości Locke’a, a zarysowany tu problem cyborgizacji jest naprawdę interesujący i szkoda, że jego finał poznamy dopiero w następnym tomie. Rysunkowo podobnie jak ostatnio – parę świetnych scen akcji, ale czasami stosowano niepotrzebne uproszczenia. Dobrze, że chociaż odpuszczono tu goliznę… Podsumowując, tom...

USAGI | 2012-08-25
Przeczytana: 17 sierpnia 2012

Kiedyś ten tytuł zapewne wzbudzał furorę. Mnie historia mało wciąga. Dla fanów starej kreski w klimacie, grafika będzie przystępna, lecz dla nowych i młodych odbiorców raczej mało porywająca.

Narmo | 2017-04-24
piotrek7214 Piwowar | 2014-11-28