Locke Superczłowiek #8

Tłumaczenie: Martyna Taniguchi
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Locke Superczłowiek". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Waneko
Hijiri Yuki ; 8
manga
komiksy
Lucyfer

LORD LEON CZ.II Lord Leon dostaje się do niewoli. Wspominając przeszłość cierpi z powodu swojej, jak sądzi, bezcelowej egzystencji! Nie daje mu spokoju również fizyczny ból. Stan jego cybernetycznej ręki stale się pogarsza. Postanawia dotrzeć do swojego lekarza, niestety, okazuje się, że poczciwy doktor popełnił samobójstwo. Co zrobi słynny pirat? Czy jego życie naprawdę jest...

LORD LEON CZ.II
Co zrobi słynny pirat? Czy jego życie naprawdę jest przegrane?
PROJEKT INFINITE
Rok 2503. Misja bezzałogowej sondy, mającej dotrzeć do Alfa Centauri, zakończyła się sukcesem. Doktor Kent Ronwall buduje statek kosmiczny INFINITE1, który wraz z załogą zostanie wysłany poza układ słoneczny. Misja IFNINITE mająca szukać planet do zasiedlenia to wielka szansa dla dotkniętej wyżem demograficznym ludzkości. Nie wszyscy jednak patrzą na INFINITE z nadzieją. Są na Ziemi tacy, którzy woleliby, aby statek został zniszczony...

źródło opisu: http://waneko.pl

źródło okładki: http://waneko.pl

Hari_Seldon | 2017-10-02
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 września 2017

Na ten tom składają się dwie opowieści umieszczone w różnych okresach czasowych. Pierwsza to dokończenie starcia z Leonem, a druga przenosi nas w daleką przeszłość, kiedy to Locke był młody, a ludzkość dopiero zaczynała pierwsze międzygwiezdne loty kolonizacyjne.

W historii o Leonie bardzo poruszył mnie tragizm tego bohatera, który za wszelką cenę starał się pomóc swojej siostrze, nawet jeżeli oznacza to popełnianie przestępstw. Locke też znajduje się przy tym w sytuacji bez wyjścia, bo z jednej strony widzi krzywdę Leona, a z drugiej musi z nim walczyć, żeby ratować niewinnych. Starcie w pewnym momencie robi się bardzo epickie i szkoda, że niestety rysunki nie dały rady przedstawić tego w spektakularny sposób. Przy tym wzruszające jest też krzepiące zakończenie, które może sugerować powrót jednej z postaci w przyszłych przygodach. Nie podobało mi się jednak odkręcenie jednego z najbardziej dramatycznych wydarzeń poprzedniego tomu – moim zdaniem było to bardzo tanie.

Z kolei...

ejmi | 2017-12-29