Cowboy Bebop tom 3

Tłumaczenie: Rafał Rzepka
Cykl: Cowboy Bebop (tom 3)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Cowboy Bebop
komiksy
Iwo

Było ich czworo i pies, na pokładzie opancerzonego środka lokomocji? Na tym jednak podobieństwa z pewnym znanym serialem się kończą. Członkowie załogi statku kosmicznego Bebop, miast altruizmem, kierują się w życiu jedną prostą zasadą: zyskiem. Możliwie największym. Spike, Jet, Faye i Ed trudnią się zajęciem, wydawałoby się, całkiem intratnym, są mianowicie łowcami głów. Słowem - zarabiają na życie łapaniem przestępców poszukiwanych międzygalaktycznymi listami gończymi. Chociaż... z tym "zarabianiem" różnie bywa. Co i rusz nasi bohaterowie wpadają w iście kosmiczne tarapaty, w których ważniejsze od uzyskania nagrody jest ocalenie własnej skóry. Jakoś jednak udaje się wiązać koniec z końcem i, choć lodówka świeci pustkami (Faye znów przegrała wszystko w kasynie), pieniędzy jakoś starcza na paliwo, potrzebne, by przemierzać przestrzeń kosmiczną w poszukiwaniu nowych głów do złowienia...
Narwaniec, były policjant, hazardzistka-oszustka oraz haker komputerowy płci nie do końca zidentyfikowanej. Załoga Bebopa, z której pies Ein wydaje się być najnormalniejszy (i najinteligentniejszy), podbiła serca widzów na całym świecie dzięki kultowemu serialowi anime studia Bones. Inspirowana tym hitem manga stanowi świetne uzupełnienie przygód szalonej paczki łowców głów. Dla wszystkich galaktycznych kowbojów - i w ogóle dla wszystkich - trzy tomy komedii sensacyjnej z kosmosu!

W drogę powrotną z Wenus, Spike wraz ze schwytaną "głową" wybiera się truckiem. Jego kierowcą jest Mike, człowiek, który nie sprawia wrażenia kogoś, komu powodzi się w życiu... nagle ów kierowca, podający się za "najszybszego w kosmosie" dostaje się do przestrzeni w innej fazie... wiedzie go do niej tajemnicze przejście... "Cowboys For Ever!", czyli wzruszający ostatni tom serii.

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2003

źródło okładki: http://jpf.com.pl

Robert Lis | 2019-03-24
Przeczytana: 2018 rok

moja pierwsza manga ;-p

Anezka | 2019-01-22
Na półkach: Przeczytane, Manga, Oddałam, 2019
Przeczytana: 22 stycznia 2019

"Cowboy" w tej mandze oznacza "Łowcę głów", a "Bebop" to nazwa statku. To tak w kwestii wytłumaczenia o co chodzi, bo pół serii się zastanawiałam skąd ten tytuł. Najlepszy tekst na okładce "wzruszający", ta ciekawe w którym momencie. Ogólnie szybka manga, nie mówię że zła, tylko tak jakoś szybko mi przeleciała przed oczami.

Jade | 2017-02-14
Na półkach: Przeczytane, Manga, Wymienione
Przeczytana: 13 sierpnia 2017

Manga fabularnie słabsza od poprzednich części.