Boża plantacja. Historia utopii amerykańskiej

Seria: Logos
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Pragmatyzm i realizm zdają się najbardziej charakterystycznymi cechami myślenia Amerykanów. Tym większe musi być zatem zdziwienie każdego czytelnika ostatniej książki Tomasza Żyry -- "Boża plantacja. Historia utopii amerykańskiej". Znajdzie w niej bowiem nie tylko opis poszczególnych utopii, ale też przekonanie, iż dzieje ostatnich dwustu lat w Stanach Zjednoczonych były w tym samym stopniu dziełem pragmatycznych polityków i przedsiębiorców, co właśnie. .. utopistów.

źródło opisu: http://archiwum.rp.pl/artykul/47534_Amerykanska_kraina_utopii.html

źródło okładki: skan

Omega_Prime | 2016-10-22