978-83-01-14736-5
synonimy, słownik, słownictwo
gall21

Słownik pomoże wszystkim, którzy chcą pisać ciekawie i uniknąć monotonii stylistycznej (urozmaicenie stylu, wyeliminowanie powtórzeń, znalezienie najwłaściwszego słowa w każdej sytuacji, wydobycie źródeł ekspresji zawartych w języku). Zawiera około 24 tysiące haseł, pogrupowanych według znaczeń. Definicje i liczne wskazówki (novum w tego rodzaju słownikach) ułatwiają wybór właściwego synonimu. Kwalifikatory wskazują na przynależność wyrazu do określonego stylu lub odmiany języka. Przejrzysty układ oraz proste definicje sprawiają, że stanowi nieocenioną pomoc dla uczniów. Doskonały również dla wszystkich, którzy chcą wzbogacić swoje słownictwo.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl