Czekamy na dzidziusia

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk

Książeczka ta odpowiada na większość pytań, które dzieci zadają sobie i rodzicom, gdy mama jest w ciąży. W tej serii znalazły się tytuły: Boże Narodzenie, Przyroda, Wieś, zwierzęta, Kolory, Ciało,

anah83 | 2017-03-20

Kupiłam tą książkę kiedy spodziewałam się drugiego dziecka. Lektura świetnie się sprawdziła. Mój synek niecierpliwie oczekiwał przyjścia na świat siostry. Po narodzinach nigdy nie pojawił się problem zazdrości o to "drugie". Kiedy oczekiwałam trzeciego dziecka książeczka znów była codziennie czytana. Tym razem sprawdziła się jeszcze lepiej, gdyż synek i córeczka mogli się wcielić w rolę głównych bohaterów. Teraz oczekujemy czwartego malucha i oczywiście oczekujemy razem z lekturą "Czekamy na dzidziusia" 😀

Youstyna | 2012-02-14
Przeczytana: 2011 rok

Świetna książka dla 2-6latków.
Rysunek, po rysunku,strona po stronie, miesiąc po miesiącu opisane od czego się wszystko zaczęło.
Opisane jak maluszek w brzuszku mamy rośnie, co lubi, a czego nie. Dlaczego mama jest śpiąca itd.
A Żeby malucha nie zrazić, nawet podczas porodu mama na obrazku się uśmiecha ;)
Bardzo przyjemna pozycja książkowa.
Polecam.

Eliza | 2014-03-06

Absolutny hit, książeczka odpowiedziała na prawie wszystkie pytania mojej starszej latorośli dotyczące przebiegu i czasu trwania ciąży (podpowiedziała min. rewelacyjny sposób na wskazywanie dziecku konkretnego momentu w czasie, np. dzidziuś urodzi się za kilka miesięcy - najpierw pójdziesz do przedszkola, później będzie bal przebierańców, następnie święta i już po Bożym Narodzeniu będzie z nami dzidziuś. Nie ukrywam, że stosuję ten patent cały czas, nawet do określania wydarzeń, które będą miały miejsce o konkretnej porze dnia). W kilkudziesięciu obrazkach udało się autorce zamknąć historię rodziny z dwójką małych dzieci oczekującej potomka. Historię od poczęcia, rosnący powoli brzuch mamy, troski zazdrosnego rodzeństwa, poród, aż po spotkanie rodzinne tuż po przywiezieniu malca do domu.
Czekamy na dzidziusia towarzyszyła nam przez długie miesiące i była istotnym elementem codziennego rytuału wieczornego. W zasadzie książeczka nie odpowiedziała tylko na jedno pytanie: jak będzie...

| 2013-07-12

Arcydzieło! Moje poszukiwania książki dla dzieci o "tych sprawach" nareszcie zakończone. Zero wulgaryzmu, zero paradujących nago rodziców i obaw, że dziecko zacznie w piaskownicy rozmawiać o spermie i penisach.. Zgrabnie wpleciony wątek zazdrosnego rodzeństwa. Ciąża opisana miesiąc po miesiącu, od chwili powstania zarodka : "jedna z komórek taty połączy się z komórką mamy i powstanie zarodek." poprzez jego rozwój. Autorka pisze także o tym co dzidziuś będący w brzuchu lubi, a czego nie; między innymi nie lubi hałasów. Wiele uwagi poświęconej mamie, która musi unikać alkoholu i przebywania w towarzystwie palaczy ponieważ to szkodzi dziecku. Mamie może robić się niedobrze, może być zmęczona, a czasami ma wilczy apetyt. Opisane jest wszystko, nawet regularne badania w ciąży oraz, że mama często biega do ubikacji ponieważ "dzidziuś jest coraz cięższy i uciska mamie pęcherz." Oczywiście jest opisany poród i tutaj także nie ma nagości ani wulgaryzmu. Jest także opisany pobyt noworodka w...

Cukiereczek85 | 2017-01-13
Przeczytana: 24 grudnia 2013