Boecjusz

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielcy ludzie Kościoła". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7505-522-1
biografia, historia filozofii
filozofia i etyka
Bogusio

Boecjusz - autor podręczników sztuk wyzwolonych, traktatów teologicznych i filozoficznych oraz tłumacz tekstów starożytnych. Jego twórczość - bogata i inspirująca - silnie oddziaływała na kolejne epoki, w tym św. Tomasza z Akwinu czy literaturę staropolską. Człowiek niezwykłej prawości, minister dworu Teodoryka; bezpodstawnie oskarżony o zdradę stanu i zbrodnię bezbożności został skazany na śmierć.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: http://wysylkowa.pl/ks1119831.html#wiecej

Bogusio | 2011-03-02
Przeczytana: 23 lutego 2011

Bardzo żywo i w interesujący sposób przedstawiona sylwetka i dokonania Boecjusza wsparta cytatami z powieści "Przemija postać świata" Hanny Malewskiej.

Paweł Krawczyk | 2016-03-25
Homo_Mediaevalis | 2014-05-04