Gra w wyzwania

Okładka książki Gra w wyzwania Jacqueline Wilson
Okładka książki Gra w wyzwania
Jacqueline Wilson Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Tracy Beaker (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Tracy Beaker (tom 2)
The Dare Game
Media Rodzina
2009-01-01
2009-01-01
2000-01-01

Tom drugi podobał mi się najbardziej, chociaż muszę przyznać, że ani przez moment nie polubiłam Tracy. Jest po prostu irytującym dzieckiem i nie sposób darzyć jej sympatią. Wiem, że jest taka przez swoje ciężkie i traumatyczne życie, ale nawet ten argument nie sprawia, by było mi jej chociaż trochę żal. W “Grze w wyzwania” Tracy poznaje przyjaciół, wprowadza się do swojej mamy i doświadcza kilku bardzo nieprzyjemnych momentów. Na szczęście na końcu i tak wszystko kończy się dobrze i Tracy znowu jest szczęśliwa (jak to zawsze bywa w literaturze dziecięcej😊 )

Jako dziecko naprawdę uwielbiam wszelakie powieści Jacqueline :) Do dzisiaj wspominam je z uśmiechem na twarzy i nie ukrywam, że myślę nad powrotem do jej twórczości.
Autorka ma cudowny styl pisania lekki i przyjemny. Jej książki są lekturą na parę godzin, ale naprawdę wartą przejścia do biblioteki :)
Powieść "Gra w wyzwania" przyciągnęła mnie na tyle, że do dzisiaj zdążyłam ją przeczytać parę razy i dalej jestem zachwycona!
Polecam każdemu kto ma ochotę na trochę lżejszą książkę! :)

Powieść "Gra w wyzwania" przyciągnęła mnie na tyle, że do dzisiaj...

Historia przedstawiona z punktu widzenia dziecka porzuconego. Gdyby poszukać w jakiejś bibliotece, na pewno sporo książek byłoby na podobny temat. Wilson opisywała ten temat bez patosu, z punktu widzenia Tracy, która chwilami mnie irytowała niemiłosiernie, mimo to książkę lekko się czyta, a bohaterowi mają oryginalnie wykreowane charaktery. Polecam :D

Średnie

Średnie

Jest niezła, zabawna... I w żadnym momencie się nie nudzi.

Jest niezła, zabawna... I w żadnym momencie się nie nudzi.

Książka jest OK, ale nie jest zaskakująca, raczej przewidywalna

Książka jest OK, ale nie jest zaskakująca, raczej przewidywalna

Kocham to ; ))

Kocham to ; ))

I really enjoyed this book! It's really daring and funny!

I really enjoyed this book! It's really daring and funny!

Uwielbiam Tracy i jej przygody :)

Uwielbiam Tracy i jej przygody :)

• Z dzieciństwa
  • Z dzieciństwa i młodzieżowe
  • Książki dzieciństwa
  • Książki z dzieciństwa
  • 200 książek BBC

Dodaj cytat z książki Gra w wyzwania